EM-kisat/European Cup 2012

Uutiset Foorumit Kilpailutoiminta Kilpailut EM-kisat/European Cup 2012

  • Tämä aihe on tyhjä.
Esillä 15 viestiä, 16 - 30 (kaikkiaan 103)
  • Julkaisija

    Artikkelit

  • #70819

    tku

    Osallistuja

    Junior Male Divisions European Championships

    Pin weight From 42 not over 45 kg
    1. Azaronak Kanstantsin- BELARUS
    2. Cholak Ivan- UKRAINE
    3. Alakhverdi’s Ramazans – RUSSIA
    4. Bakhshaliyev Orkhan- AZERBAIJAN

    Light Flyweight From 45 not over 48 kg
    1. Chumak Vladyslav- UKRAINE
    2. Israilov Mahomed- RUSSIA
    3. Erburak Can- TURKEY
    4. Jaroslav Lier- GERMANY

    Flyweight From 48 not over 51 kg
    1. Pitkevich Maksim- BELARUS
    2. Ivliev Yevhen- UKRAINE
    3. Bagunov Arslan- RUSSIA
    5. M. Yusuf Erdogan- TURKEY
    6. Velizade Ruslan- AZERBAIJAN

    Bantamweight From 51 not over 54 kg
    1. Blotski Uladzislau- BELARUS
    2. Yavorskyi Oleksandr- UKRAINE
    3. Kozich Alexander- RUSSIA
    4. Alperen Erdogan- TURKEY
    5. Aliyev Murad- AZERBAIJAN

    Featherweight From 54 not over 57 kg
    1. Shauchenka Aliaksei- BELARUS
    2. Yarmak Vladyslav- UKRAINE
    3. Sergej Gottfried- GERMANY
    4. Kuznetsov Pavel- RUSSIA
    5. Fatih Odabas- TURKEY

    Lightweight From 57 not over 60 kg
    1. Bergskaug, Jimi- FINLAND
    2. Tsekhanovich Dzmitry- BELARUS
    3. Youssef Assouik- DENMARK
    4. Jusef Moujahid- NETHERLANDS
    5. Amirkhanov Mahomed- RUSSIA
    6. Hayri Dogan Hozanli- TURKEY

    Light Welterweight From 60 not over 63.5 kg
    1. Ossi Kokkoniemi- FINLAND
    2. Mareš Kryštof- CZECH REPUBLIC
    3. Dzhafarau Artur- BELARUS
    4. Perzhanovskyi Mykyta- UKRAINE
    5. Shnyukov Vitaly- RUSSIA
    6.

    Welterweight From 63.5 not over 67 kg
    1. Surachai Sosom- FINLAND
    2. Shoman Mikhail- BELARUS
    3. Danyliuk Anatolii- UKRAINE
    4. Karam el Hahaoui- NETHERLANDS
    5. Kulikov Stepan- RUSSIA
    6. Mert Yener- TURKEY

    Light Middleweight From 67 not over 71 kg
    1. Karasiou Yauhen- BELARUS
    2. Andy John- NETHERLANDS
    3. Ineshin Timur- RUSSIA
    4.

    Middleweight From 71 not over 75 kg
    1. Staravoitau Liubamir- BELARUS
    2. Mihovail Cuzic- CROATIA
    3. Abdulatipov Adlan- RUSSIA
    4. Tahir Ozlu- TURKEY

    Light Heavyweight From 75 not over 81 kg
    1. Babazhanau Sherzod- BELARUS
    2. Murgvliani David- RUSSIA
    3.
    Cruiserweight From 81 not over 86 kg
    1. Yehiazaran Robert- BELARUS
    2. Gorgula Ivan- UKRAINE
    3. Jimmy van Oeveren- NETHERLANDS
    4. Isayev Beybola- RUSSIA
    5. S. Yigit Eroglu- TURKEY

    Heavyweight From 86 not over 91 kg
    1. Abdulin Rasym- UKRAINE
    2. Amanatov Arslan- RUSSIA
    3.
    4.

    Super Heavyweight Over 91 kg
    1. Laminski Yauhen- BELARUS
    2. Kogan Leonid- UKRAINE
    3. Kabashev Evgeny- RUSSIA
    4.

    #70820

    tku

    Osallistuja

    Junior Female Divisions European Championships

    Pin weight From 42 not over 45 kg
    1. Quickly Dinara- RUSSIA
    2.
    3.
    Light Flyweight From 45 not over 48 kg
    1. Rumeysa Burulay- TURKEY
    2.
    3.
    Flyweight From 48 not over 51 kg
    1. Houicha Khalissa- FRANCE
    2. Tanicceia Balentien- NETHERLADS
    3. Tugce Sezer- TURKEY

    Bantamweight From 51 not over 54 kg
    1. Zvonimira Trusic- CROATIA
    2. Kelsey v/d Poll- NETHERLANDS
    3. Ilyyukh Anastas- RUSSIA
    4. Irem Akin- TURKEY

    Featherweight From 54 not over 57 kg
    1. Elif Aybuke Benli- TURKEY
    2.
    3.

    Lightweight From 57 not over 60 kg
    1. Symonenko Anastasiia- UKRAINE
    2. Golovanova Evgenia- RUSSIA
    3.

    Light Welterweight From 60 not over 63.5 kg
    1. Varabyova Darya- BELARUS
    2.
    3.
    Welterweight From 63.5 not over 67 kg
    1. Gokce Boran- TURKEY
    2.
    3.
    Light Middleweight From 67 not over 71 kg
    1.
    2.
    3.
    Middleweight From 71 not over 75 kg
    1.
    2.
    3.
    Light Heavyweight From 75 not over 81 kg
    1.
    2.
    3.

    #70821

    tku

    Osallistuja

    European Cuppiin ilmoittautuneet.

    Senior Male European Cup
    Pin weight from 42 not over 45kg
    1.
    2.
    3.

    Light Flyweight From 45 not over 48 kg
    1. Mehmet Akif Okcu- TURKEY
    2. Md. Saiful Islam- BANGLADESH
    3.
    Flyweight From 48 not over 51 kg
    1. Tahir Sigirci- TURKEY
    2. Burhan Erden- TURKEY
    3. Md. Atikur Rahman Azim- BANGLADESH
    4. Md. Saiful- BANGLADESH

    Bantamweight From 51 not over 54 kg
    1. Tolga Aslan- TURKEY
    2. Selim Yildirim- TURKEY
    3. Roni Hawlader- BANGLADESH
    4. K M Golam Rabbi- BANGLADESH

    Featherweight From 54 not over 57 kg
    1. Tigran Davtyan- ARMENIA
    2. Marcos Silva- LUXEMBOURG
    3. Julian Bengtsen- DENMARK
    4. Tachanskyi Vadym- UKRAINE
    5. Volkan Celik- TURKEY
    6. Vedat Uruc- TURKEY
    7. Shafiyev Tural- AZERBAIJAN

    Lightweight From 57 not over 60 kg
    1. Gor Karapetyan- ARMENIA
    2. Houari Mamouar- LUXEMBOURG
    3. Granath, Elias- FINLAND
    4. Isayev Shahruyar- AZERBAIJAN
    5. David Mederos Cabrera- SPAIN
    6. Oliver Simonsen- DENMARK
    7. Monastyrskyy Igor- UKRAINE
    8. Hopp Jiří – CZECH REPUBLIC
    9. Gokhan Yurduseven- TURKEY
    10. Eren Ali Aydin- TURKEY
    11. Imam Md. Rubaetul- BANGLADESH

    Light Welterweight From 60 not over 63.5 kg
    1. Davit Petrosyan- ARMENIA
    2. Pedro Soares- LUXEMBOURG
    3. Carlos Araya Corrales- SPAIN
    4. Maciej Zembik- POLAND
    5. Avramenko Oleksandr- UKRAINE
    6. Dominik Ornig- GERMANY
    7. HOPP ROBERT-CZECH REPUBLIC
    8. Anton Petrov- BULGARIA
    9. Gurkan Kaya- TURKEY
    10. A. Menaf Atalay- TURKEY
    11. Mustafayev Jabbar- AZERBAIJAN
    12. Mahmudov Elnur- AZERBAIJAN
    13. Paraschiv Rares- ROMANIA

    Welterweight From 63.5 not over 67 kg
    1. Jari Ollonen- FINLAND
    2. Kerem Dincer- TURKEY
    3. Jakub Rajewski- POLAND
    4. Jimmy Cortsen- DENMARK
    5. Orel Vyacheslav- UKRAINE
    6. Garnaga Maksym- UKRAINE
    7. Veselin Veselinov- BULGARIA
    8. Adel Ekvall- SWEDEN
    9. Adem Durmus- TURKEY
    10. Mohammad Fahad Hossain- BANGLADESH

    Light Middleweight From 67 not over 71 kg
    1. Hrachik Azizyan- ARMENIA
    2. Jivan Asatryan- ARMENIA
    3. Narek Grigoryan- ARMENIA
    4. Kaiss Querlito- LUXEMBOURG
    5. Laurent Schwaller- LUXEMBOURG
    6. Alejandro Rodriguez Davila- SPAIN
    7. Ernestas Dapkus- LITHUANIA
    8. Fazhan Bin Khalid- DENMARK
    9. Fredrik Svensson- SWEDEN
    10. Yahya Geylani- TURKEY
    11. Metehan Karaca- TURKEY
    12. Pirmamadov Araz- AZERBAIJAN

    Middleweight From 71 not over 75 kg
    1. Niels Peter Larsen- DENMARK
    2. Asad Adrovic- LUXEMBOURG
    3. Samuli Närhi- FINLAND
    4. Waldemar Rein- GERMANY
    5. Marvan Ondřej – CZECH REPUBLIC
    6. Aleksander Toskov- BULGARIA
    7. Kristiyan Ivanov- BULGARIA
    8. Johan Herö- SWEDEN
    9. Goksel Aslan- TURKEY
    10. Oguzhan Seker- TURKEY

    Light Heavyweight From 75 not over 81 kg
    1. Nilton Soares- LUXEMBOURG
    2. Mincu Alin- ROMANIA
    3. Kim Nielsen- DENMARK
    4. Bacomitros Antonios- GREECE
    5. Georgangis Ioannis- GREECE
    6. Cedric Nzala- GERMANY
    7. Georgi Stefanov- BULGARIA
    8. Mustafa Sirin- TURKEY
    9. Turgut Kocakaya- TURKEY
    10. Asadov Nahid- AZERBAIJAN

    Cruiserweight From 81 not over 86 kg
    1. Carl Johan Schultz- DENMARK
    2. Aleksander Georgiev- BULGARIA
    3. Milyar Zeynul- TURKEY
    4. Najafov Rauf- AZERBAIJAN
    5. Salimov Ramin- AZERBAIJAN
    6. Mincu Cosmin- ROMANIA
    Heavyweight From 86 not over 91 kg
    1. Mammadov Anar- AZERBAIJAN
    2. Frederic Langwagen- DENMARK
    3. Aleksander Ivanov- BULGARIA
    4.
    Super Heavyweight Over 91 kg
    1. Kiril Sinevirski- BULGARIA
    2. Abdulkerim Cesur- TURKEY
    3.

    #70822

    tku

    Osallistuja

    Female Divisions European Cup

    Pin weight from 42 not over 45kg
    1.
    2.
    3.

    Light Flyweight From 45 not over 48 kg
    1. Eda Eroglu- TURKEY
    2.
    3.
    Flyweight From 48 not over 51 kg
    1. Mariya Mihaylova- BULGARIA
    2. Hatice Erdogan- TURKEY
    3.
    Bantamweight From 51 not over 54 kg
    1. Ozlem San- TURKEY
    2.
    3.
    Featherweight From 54 not over 57 kg:
    1. Pylypchak Liudmyla- UKRAINE
    2. Gizem Sakar- TURKEY
    3.
    Lightweight From 57 not over 60 kg
    1. Seda Yildirim- TURKEY
    2.
    3.
    Light Welterweight From 60 not over 63.5 kg
    1. Sarah Langwagen- DENMARK
    2. Miriam Ekvall- SWEDEN
    3. Sedanur Akoglu- TURKEY

    Welterweight From 63.5 not over 67 kg
    1. Bedia Tacyildiz- TURKEY
    2.
    3.
    Light Middleweight From 67 not over 71 kg
    1.
    2.
    3.
    Middleweight From 71 not over 75 kg
    1.
    2.
    3.
    Light Heavyweight From 75 not over 81 kg
    1.
    2.
    3.

    #70823

    tku

    Osallistuja

    Junior Male Divisions European Cup

    Pin weight From 42 not over 45 kg
    1.
    2.
    3.
    Light Flyweight From 45 not over 48 kg
    1.
    2.
    3.
    Flyweight From 48 not over 51 kg
    1.
    2.
    3.
    Bantamweight From 51 not over 54 kg
    1. Muntasir Alkabani- DENMARK
    2. Tornike Tabukashvili- GEORGIA
    3.
    Featherweight From 54 not over 57 kg
    1. Håkansson, Jesper- FINLAND
    2.
    3.
    Lightweight From 57 not over 60 kg
    1. Tsotne Sultanishvili- GEORGIA
    2. Mel’nychuk Rostyslav- UKRAINE
    3.
    4.

    Light Welterweight From 60 not over 63.5 kg
    1. Vauranyuk Aliaksei- BELARUS
    2. Oliynyk Dmytro- UKRAINE
    3. Gleitsas Kostas- GREECE
    4.

    Welterweight From 63.5 not over 67 kg
    1. Teemu Lingren- FINLAND
    2. Filonchyk Dzmitry- BELARUS
    3.
    Light Middleweight From 67 not over 71 kg
    1.
    2.
    3.
    Middleweight From 71 not over 75 kg
    1.
    2.
    3.
    Light Heavyweight From 75 not over 81 kg
    1.
    2.
    3.
    Cruiserweight From 81 not over 86 kg
    1.
    2.
    3.
    Heavyweight From 86 not over 91 kg
    1.
    2.
    3.
    Super Heavyweight Over 91 kg
    1.
    2.
    3.

    #70824

    tku

    Osallistuja

    Lahden tiimi tuotti videon valmistautumisesta.

    [youtube:77nfa6fu]http://www.youtube.com/watch?v=Q8_OnIo5s7I[/youtube:77nfa6fu]

    #70825

    turmiola

    Osallistuja

    Jesper H:n isä oli löytänyt joltain tsekkiläiseltä sivustolta päivitetyn version ottelijoista. Koetin löytää, mutten löytänyt. Oli kuulemma tullut joihinkin meikäläisten sarjoihin lisää nimiä, ainakin nuorten EM:n -57 kg ja -60 kg:een . No, maanantaina saadaan toivottavasti aika lopullisia listoja, kun punnitukset ja arvonnat on suoritettu. Pasi ja Antti varmaan pistävät jakoon, jos saavat sähköisessä muodossa jotain materiaalia.

    #70826

    tku

    Osallistuja

    Tämä? Punnituksessa selviää sitten lopullinen lista.

    Featherweight From 54 not over 57 kg
    1. Shustau Uladzimir- BELARUS
    2.Yatsenko Artem – Ukraine
    3. Sergej Gottfried- GERMANY
    4. Kuznetsov Pavel- RUSSIA
    5. Fatih Odabas- TURKEY
    6. Håkansson, Jesper- FINLAND
    7. Tolenov Damir- KAZAKHSTAN
    8. Tornike Tabukashvili- GEORGIA

    Lightweight From 57 not over 60 kg
    1.Bergskaug, Jim- FINLAND
    2. Tsekhanovich Dzmitry- BELARUS
    3. Youssef Assouik- DENMARK
    4.Jusef Moujahid- NETHERLANDS
    5. Amirkhanov Mahomed- RUSSIA
    6. Hayri Dogan Hozanli- TURKEY
    7.Tsotne Sultanishvili- GEORGIA
    8. Yarmak Vladyslav- UKRAINE

    Light Welterweight From 60 not over 63.5 kg
    1. Ossi Kokkoniemi- FINLAND
    2. Mareš Kryštof- CZECH REPUBLIC
    3. Dzhafarau Artur- BELARUS
    4. Perzhanovskyi Mykyta- UKRAINE
    5. Shnyukov Vitaly- RUSSIA

    Welterweight From 63.5 not over 67 kg
    1.Pok Jaaskelainen- FINLAND
    2. Shoman Mikhail- BELARUS
    3. Danyliuk Anatolii- UKRAINE
    4.Karam el Hahaoui- NETHERLANDS
    5. Kulikov Stepan- RUSSIA
    6. Mert Yener- TURKEY

    #70827

    turmiola

    Osallistuja

    Jep. Huomaa kumpi meistä on pro… Kiitos.

    #70828

    tku

    Osallistuja

    EM-kisojen alle 75kg:ssa Dmitry Valent on aika kova luu.

    #70829

    tku

    Osallistuja

    Pasi Luukkanen tekstiviestittää Turkista:

    Junnut kaikki painoissa, paitsi Teemulla reilut 1,5kg yli. Vetää nyt painoa. Jimi n. 59,5kg ja Jesper 56kg. Naiset ja painonvetäjät jonottaa vaa’alle. Kaaos on päällä.

    Naiset ja painonvetäjät painoissaan. Teemu myös testivaa’an mukaan. Lääkärintarkastus oli/on kaoottinen kalsonkifestivaali. Ukrainalla massiivinen joukkue.

    #70830

    P.L.

    Jäsen

    Lääkärintarkastuksen ja punnituksen aikana suomalaisten hermoja koeteltiin ja joukkue pääsi herättelemään taisteluhenkeään torjuessaan jonossa röyhkeästi etuilevia joukkueita (kansallisuuksia ei ole syytä mainita). Suurin osa Suomen joukkueesta selvitti vaa’an ilman kumipukurykimisiä ja painoa vetäneetkin kävelivät puntarille omin jaloin.

    Kisa-arvonnat ovat edenneet hitaasti ja ovat edelleen käynnissä. Joukkueen huoltajat luovuttivat istuttuaan reilut kuusi tuntia ja painuivat pehkuihin. Suomalaisista Simo jäi päivystämään tilannetta. Kukonlaulun aikoihin olemme viisaampia suomalaisten ottelemisen suhteen. Se sentään tiedetään, että punnitusaika on klo 7:00-8:00, avajaisseremonia alkaa klo 14:00 ja ottelut käydään klo 14:30-19:00.

    Muuta:

    -Anna saapui paikalle suoraan lauantaina Australiassa käydystä MM-ottelusta

    -Ossi joutui ajamaan pujopartansa IFMA:n sääntöjen vuoksi

    -Anterolla on oletettavasti kisojen paksuimmat pulisongit

    -kisahotelli on melko majesteetillinen

    #70831

    mb

    Osallistuja

    #70832

    tku

    Osallistuja

    Tänään kehässä!

    EM Miehet:
    -63,5kg Kari Viinikainen vs. Valko-Venäjä

    EM Naiset:
    -48 kg Tessa Kakkonen vs. Luxemburg
    -57 kg Gia Winberg vs. Ukraina

    Nuoret EM:
    -67kg Pok Jääskeläinen vs. Kreikka

    EM Cup miehet:
    -75kg Samuli Närhi vs. Tsekki

    #70833

    tku

    Osallistuja

    Hulppea kisahotelli! http://www.clubhotelsera.com.tr/

Esillä 15 viestiä, 16 - 30 (kaikkiaan 103)
  • Sinun täytyy olla kirjautunut vastataksesi tähän aiheeseen.