KILPAILUKUTSU aikuisten ja nuorten SM-kilpailut Jyväskylässä 13.-15.10.2023

Uutiset Foorumit Kilpailutoiminta Kilpailut KILPAILUKUTSU aikuisten ja nuorten SM-kilpailut Jyväskylässä 13.-15.10.2023

Esillä 15 viestiä, 31 - 45 (kaikkiaan 52)
  • Julkaisija

    Artikkelit

  • #116200

    Riikka Ahonen

    Osallistuja

    Hei!

    SM-kisat starttaavat tulevana perjantaina, alla infoa.

    PUNNITUS JA LÄÄKÄRINTARKASTUS

    Punnitus alkaa perjantaina 13.10.2023 klo 9:00 ja kestää klo 11:00 saakka. Punnituspaikkana on Sokos Hotel Paviljonki (Lutakonaukio 10, 40100 Jyväskylä) ja perjantain punnitus on pakollinen kaikille osallistuville ottelijoille. Punnituksen yhteydessä on myös kaikille pakollinen lääkärintarkastus.

    Varaa punnitukseen ja lääkärintarkastukseen mukaan:
    – Vakuutuspaperit (Jos sinulla on vakuutus omassa vakuutusyhtiössä, vakuutuksessa tulee lukea, että vakuutus kattaa thainyrkkeilyn)
    – Lisenssi
    – Osallistumismaksu (maksa maksu ennen punnitukseen saapumista!)
    – Kisapassi
    –> Ota sähköisistä dokumenteista kuvakaappaus, jolloin niiden esittäminen toimitsijoille on nopeampaa kuin se, että sähköisille alustoille kirjaudutaan vasta punnituksessa.

    Pukeudu punnitukseen ja lääkärintarkastukseen kevyisiin, helposti riisuttaviin vaatteisiin. Riisu ulkotakki ja kengät jo jonottaessasi.

    Heti, kun kaikki ottelijat on punnittu, suoritetaan otteluparien arvonta. Arvonta on julkinen ja sitä on mahdollista tulla seuraamaan. Infoamme arvontatilaisuudesta vielä tarkemmin perjantaina.

    Lauantain ja sunnuntain punnitus sekä lääkärintarkastus on klo 8:00-10:00. Nämä ovat pakollisia niille ottelijoille, jotka kisaavat ko. päivinä.

    KISAPAIKKA

    Kisapaikkana toimii Vaajakosken liikuntahalli (urheilutie 36, 40800 Jyväskylä) noin 8km päässä Jyväskylän keskustasta. Vaajakoskelle pääsee kulkemaan bussivuoroilla 1,2 ja 3 (vuoroissa 1 ja 2 poistumispysäkki Vaajakoskella Vesmanninmäki I. Vuorossa 3 poistumispysäkki Urheilutie 2). Matka julkisilla kestää noin 20 minuuttia. Autolla Vaajakoskelle pääsee moottoriteitä pitkin, mutta parkkitilaa liikuntahallin läheisyydessä on rajoitetusti.

    Liikuntahallilla on ottelijoille varattuna oma lämmittelyalue hallin painisaliin. Halli on vasta remontoitu ja painisalissa ei ole sen vuoksi vielä painimattoa. Lämmittelyalueella linimenttiä saa levittää vain salin niissä osissa, joissa lattia on suojattu muovilla! Muista muovin lisäksi oma pyyhe/muu alusta linimentin levittämistä varten.

    Liikuntahallissa tulee käyttää sisäkenkiä, eli varaa mukaan puhtaat kengät hallissa liikkumista varten.

    Tiedottaminen viikonlopun tapahtumista ja aikatauluista tapahtuu tässä viestiketjussa sekä Jyväskylä Muay Thai Ryn sosiaalisessa mediassa (instagram/facebook).

    Tervetuloa!

    #116209

    Riikka Ahonen

    Osallistuja

    #116210

    karppa

    Osallistuja

    Tiedoksenne:
    Porvoon -54kg Uma Galli on sairastunut, ei osallistu kisoihin

    #116212

    Hanski

    Osallistuja

    Tiedoksi

    Lahti Thaiboxing Club

    Miehet

    – 81 kg Samuli Kärkkäinen joutuu perumaan.

    T:Hannu

    #116213

    Muay Tribe

    Osallistuja

    Tiedoksi

    Muay Tribe -71 kg Eric Escobar Suarez joutuu perumaan

    T. Antero

    • Tätä vastausta muokkasi 8 kuukautta sitten Muay Tribe.

    #116215

    Riikka Ahonen

    Osallistuja

    Punnitus ja lääkärintarkastus 9.kerroksessa, kulku rappusten kautta. Aulassa ohjaus.

    #116216

    Riikka Ahonen

    Osallistuja

    Arvonta samassa tilassa kuin punnitus.

    #116219

    Riikka Ahonen

    Osallistuja

    Ottelulista perjantai 13.10.2023

    1. 16-17v. M -71kg Emil Riekki Helsinki Thaiboxing Club – Taisto Strengell Helsinki Thaiboxing Club
    2. 16-17v. M -71kg Lauri Paju Espoo Thaiboxing Club – Venne Tiihonen Porvoo Thaiboxing Club
    3. 16-17v. M -75g Artambares Strengell Helsinki Thaiboxing Club – Max Lemström RNC Sport Club
    4. N -57kg Eeva Pohto King of the Ring – Nikki Hämälä Deo’s Muay Thai
    5. M -71kg Antero Majaniemi Kru Yap Muay Thai – Panu Kosunen Helsinki Thaiboxing Club
    6. M -86kg Kristian Behm Jyväskylä Muay Thai – Niko Pulliainen Lappeenranta Muay Thai
    7. N -48kg Anna Viklund Helsinki Thaiboxing Club – Anniina Kylliö Crest PFC
    8. M -60kg Kaarlo Kuoksa Pohjan Kamppailijat -Burhan Sheikh Crest PFC
    9. M -63,5kg Onni Haapala Porvoo Thaiboxing Club – Chuck Dangtha Deo’s Muay Thai
    10. M -63,5kg Rasmus Kankare Turku Thaiboxing Club – Samuel Rautio Helsinki Thaiboxing Club
    11. M -67kg Elias Ryyppö TJJS Kamppailuareena – Hussein Osman Yusuf Deo’s Muay Thai
    12. M -67kg Jere Aalinniemi Chitalada – Matti Lahti Kru Yap Muay Thai

    #116220

    Riikka Ahonen

    Osallistuja

    Valmentajat ja ottelijat – Tarkistakaa ottelulistat! Klo 13 saakka aikaa antaa palautetta.

    #116221

    Riikka

    Osallistuja

    Moi,
    Saisiko lauantain ja sunnuntainkin ottelulistat?

    #116222

    Riikka Ahonen

    Osallistuja

    Ottelujärjestys lauantai 14.10.2023

    Sunnuntain lista tulee huomenna

    Mahdolliset kommentit (korjaukset) asap

    1. M -75kg Edin Mustafi Kobra Kai Kemi – Anssi Rajala Jyväskylä Muay Thai
    2. M -75kg Shuajb Kunushevci Deo’s Muay Thai – Paavo Leinonen Turku Thaiboxing Club
    3. N -75kg Emma Nurmi Porin Kamppailu-urheilukeskus – Aino Huuskonen Lahti Thaiboxing Club
    4. M -54kg Jaye-ar Penol Chitalada – Vesa Martin TJJS Kamppailuareena
    5. M -54kg Lauri Härmä Crest PFC – Thanet Rytinki Deo’s Muay Thai
    6. N -67kg Maria Mäntysalo Optima Thaiboxing Club – Nina Saarelma Jyväskylä Muay Thai
    7. M -60kg Lasse Järvinen Helsinki Thaiboxing Club – Perjantain 13.10 ottelunro 8 voittaja
    8. M -60kg Tobias Österberg Deo’s Muay Thai – Salar Sharifi Espoo Thaiboxing Club
    9. M -63,5kg Morteza Ibrahimi Muay Tribe – Perjantain 13.10 ottelunro 9 voittaja
    10. M -63,5kg Anton Väisänen – Perjantain 13.10. ottelunro 10 voittaja
    11. N -57kg Lotta Honkanen MMA Joensuu – Perjantain 13.10. ottelunro 4 voittaja
    12. N -57kg Emilia Koivisto Porvoo Thaiboxing Club – Ella Soininen Optima Thaiboxing Club
    13. M -86kg Otto Koskijoki Deo’s Muay Thai – Perjantain 13.10. ottelunro 6 voittaja
    14. M -86kg Riku Leinonen PR Fight Team – Rewayat Habibi Turku Muay Thai
    15. N -60kg Sanni Torniainen Muay Tribe – Sinikka Niskanen Deo’s Muay Thai
    16. M -67kg Kasim Lampila Thai-kickboxingclub Kouvola – Perjantain 13.10. ottelunro 11 voittaja
    17. M -67kg Antero Villanen RNC Sport Club – Perjantain 13.10. ottelunro 12 voittaja
    18. N -48kg Jovena Penol Chitalada – Perjantain 13.10. ottelunro 7 voittaja
    19. N -48kg Katarina Justo da Silva Optima Thaiboxing Club – Riikka Taipale Jyväskylä Muay Thai
    20. M -71kg Nikita Andreev MMA Joensuu – Perjantain 13.10. ottelunro 5 voittaja
    21. M -71kg Veeti Liimatainen Turku Muay Thai – Kare Rasilainen Espoo Thaiboxing Club
    22. N -63,5kg Elliina Paju RNC Sport Club – Eveliina Rauhansalo Jyväskylä Muay Thai
    23. M -81kg Kasper Kaasinen Espoo Thaiboxing Club – Imadin El asri Deo’s Muay Thai
    24. M +91kg Santtu Kauppinen Jyväskylä Muay Thai – Sergei Pavlov Espoon Kehähait
    25. M +91kg Thanawat Mingrod Deo’s Muay Thai – Jussi Pirttikangas Kobra Kai Kemi
    26. Finaali 16-17v M -75kg Andero Birnbaum Nummela Thaiboxing Club – perjantain 13.10. ottelunro 3 voittaja
    27. Finaali 16-17v M -63,5kg Rene Partida Crest PFC – Nico Auvinen Turku Muay Thai
    28. Finaali 16-17v M -71kg perjantain 13.10. ottelunro 1 voittaja – perjantain 13.10. ottelunro 2 voittaja

    #116223

    Riikka Ahonen

    Osallistuja

    Sääntöpalaveri klo 15:20

    #116227

    Riikka Ahonen

    Osallistuja

    Perjantain otteluiden tulokset

    1. 16-17v. M -71kg Emil Riekki Helsinki Thaiboxing Club – Taisto Strengell Helsinki Thaiboxing Club, 0-3
    2. 16-17v. M -71kg Lauri Paju Espoo Thaiboxing Club – Venne Tiihonen Porvoo Thaiboxing Club, Ret rd2, voittaja Tiihonen
    3. 16-17v. M -75g Artambares Strengell Helsinki Thaiboxing Club – Max Lemström RNC Sport Club, 2-1
    4. N -57kg Eeva Pohto King of the Ring – Nikki Hämälä Deo’s Muay Thai, Ret rd2, voittaja Pohto
    5. M -71kg Antero Majaniemi Kru Yap Muay Thai – Panu Kosunen Helsinki Thaiboxing Club, RSCH rd3, voittaja Kosunen
    6. M -86kg Kristian Behm Jyväskylä Muay Thai – Niko Pulliainen Lappeenranta Muay Thai, 0-3
    7. N -48kg Anna Viklund Helsinki Thaiboxing Club – Anniina Kylliö Crest PFC, 0-3
    8. M -60kg Kaarlo Kuoksa Pohjan Kamppailijat -Burhan Sheikh Crest PFC, 3-0
    9. M -63,5kg Onni Haapala Porvoo Thaiboxing Club – Chuck Dangtha Deo’s Muay Thai, RSCH rd2 voittaja Haapala
    10. M -63,5kg Rasmus Kankare Turku Thaiboxing Club – Samuel Rautio Helsinki Thaiboxing Club, RSCH rd1 voittaja Kankare
    11. M -67kg Elias Ryyppö TJJS Kamppailuareena – Hussein Osman Yusuf Deo’s Muay Thai, 0-3
    12. M -67kg Jere Aalinniemi Chitalada – Matti Lahti Kru Yap Muay Thai, 3-0

    #116228

    Riikka Ahonen

    Osallistuja

    Lauantai 14.10. ottelulista ja järjestys

    1. M -75kg Edin Mustafi Kobra Kai Kemi – Anssi Rajala Jyväskylä Muay Thai
    2. M -75kg Shuajb Kunushevci Deo’s Muay Thai – Paavo Leinonen Turku Thaiboxing Club
    3. N -75kg Emma Nurmi Porin Kamppailu-urheilukeskus – Aino Huuskonen Lahti Thaiboxing Club
    4. M -54kg Jaye-ar Penol Chitalada – Vesa Martin TJJS Kamppailuareena
    5. M -54kg Lauri Härmä Crest PFC – Thanet Rytinki Deo’s Muay Thai
    6. N -67kg Maria Mäntysalo Optima Thaiboxing Club – Nina Saarelma Jyväskylä Muay Thai
    7. M -60kg Lasse Järvinen Helsinki Thaiboxing Club – Kaarlo Kuoksa Pohjan Kamppailijat
    8. M -60kg Tobias Österberg Deo’s Muay Thai – Salar Sharifi Espoo Thaiboxing Club
    9. M -63,5kg Morteza Ibrahimi Muay Tribe – Onni Haapala Porvoo Thaiboxing Club
    10. M -63,5kg Anton Väisänen Chitalada – Rasmus Kankare Turku Thaiboxing Club
    11. N -57kg Lotta Honkanen MMA Joensuu – Eeva Pohto King of the Ring
    12. N -57kg Emilia Koivisto Porvoo Thaiboxing Club – Ella Soininen Optima Thaiboxing Club
    13. M -86kg Otto Koskijoki Deo’s Muay Thai – Niko Pulliainen Lappeenranta Muay Thai
    14. M -86kg Riku Leinonen PR Fight Team – Rewayat Habibi Turku Muay Thai

    Tauko 15min

    15. N -60kg Sanni Torniainen Muay Tribe – Sinikka Niskanen Deo’s Muay Thai
    16. M -67kg Kasim Lampila Thai-kickboxingclub Kouvola – Hussein Osman Yusuf Deo’s Muay Thai
    17. M -67kg Antero Villanen RNC Sport Club – Jere Aalinniemi Chitalada
    18. N -48kg Jovena Penol Chitalada – Anniina Kylliö Crest PFC
    19. N -48kg Katarina Justo da Silva Optima Thaiboxing Club – Riikka Taipale Jyväskylä Muay Thai
    20. M -71kg Nikita Andreev MMA Joensuu – Panu Kosunen Helsinki Thaiboxing Club
    21. M -71kg Veeti Liimatainen Turku Muay Thai – Kare Rasilainen Espoo Thaiboxing Club
    22. N -63,5kg Elliina Paju RNC Sport Club – Eveliina Rauhansalo Jyväskylä Muay Thai
    23. M -81kg Kasper Kaasinen Espoo Thaiboxing Club – Imadin El asri Deo’s Muay Thai
    24. M +91kg Santtu Kauppinen Jyväskylä Muay Thai – Sergei Pavlov Espoon Kehähait
    25. M +91kg Thanawat Mingrod Deo’s Muay Thai – Jussi Pirttikangas Kobra Kai Kemi
    26. Finaali 16-17v M -75kg Andero Birnbaum Nummela Thaiboxing Club – Artambares Strengell Helsinki Thaiboxing Club
    27. Finaali 16-17v M -63,5kg Rene Partida Crest PFC – Nico Auvinen Turku Muay Thai
    28. Finaali 16-17v M -71kg Taisto Strengell Helsinki Thaiboxing Club – Venne Tiihonen Porvoo Thaiboxing Club

    #116229

    Riikka Ahonen

    Osallistuja

    Sunnuntai 15.10.2023 ottelulista
    EI VIELÄ OTTELUJÄRJESTYS

    1. M -54kg La 14.10 Ottelunro 4 voittaja – La 14.10. Ottelunro 5 voittaja
    2. M -60kg La 14.10 Ottelunro 7 voittaja – La 14.10. Ottelunro 8 voittaja
    3. M -63,5kg La 14.10. Ottelunro 9 voittaja – La 14.10. Ottelunro 10 voittaja
    4. M -67kg La 14.10. Ottelunro 16 voittaja – La 14.10 Ottelunro 17 voittaja
    5. M -71kg La 14.10. ottelunro 20 voittaja – la 14.10. ottelunro 21 voittaja
    6. M -75kg La 14.10. ottelunro 1 voittaja – la 14.10. ottelunro 2 voittaja
    7. M -81kg La 14.10. Kirill Kopijevski Jyväskylä Muay Thai – la 14.10. ottelunro 23 voittaja
    8. M -86kg la 14.10. ottelunro 13 voittaja – la 14.10. ottelunro 14 voittaja
    9. M -91kg Teemu Kumpulainen Kobra Kai Kemi – Magamed Gadiev Deo’s Muay Thai
    10. M +91kg la 14.10. ottelunro 24 voittaja – la 14.10. ottelunro 25 voittaja
    11. N -48kg la 14.10. ottelunro 18 voittaja – la 14.10. ottelunro 19 voittaja
    12. N -57kg la 14.10. ottelunro 11 voittaja – la 14.10. ottelunro 12 voittaja
    13. N -60kg Julia Kuismin-Raerinne Helsinki Thaiboxing Club – la 14.10 ottelunro 15 voittaja
    14. N -63,5kg Ommi Mingsupphakun Turku Muay Thai – la 14.10. ottelunro 22 voittaja
    15. N -67kg Kerttu Saarnisaari Oulun Kamppailuklubi – la 14.10. ottelunro 6 voittaja
    16. N -75kg Kerttu Puustinen Helsinki Thaiboxing Club – la 14.10. ottelunro 3 voittaja

Esillä 15 viestiä, 31 - 45 (kaikkiaan 52)
  • Sinun täytyy olla kirjautunut vastataksesi tähän aiheeseen.