KILPAILUKUTSU aikuisten ja nuorten SM-kilpailut Jyväskylässä 13.-15.10.2023

Uutiset Foorumit Kilpailutoiminta Kilpailut KILPAILUKUTSU aikuisten ja nuorten SM-kilpailut Jyväskylässä 13.-15.10.2023

Esillä 7 viestiä, 46 - 52 (kaikkiaan 52)
  • Julkaisija

    Artikkelit

  • #116230

    Riikka Ahonen

    Osallistuja

    https://drive.google.com/drive/folders/13tyGVPN-YpGfqRmSgkrhcooDt8V6Cjti?usp=sharing

    Linkki perjantain kisakuviin.
    Kuvaaja Tiia Pitkänen.

    #116231

    Heli Salapuro

    Avainmestari

    Liiton syyskokous pidetään Solo Sokos Paviljonki hotellin kokoustilassa 2. Vastaanoton vierestä 2. Kerrokseen.

    Tervetuloa!

    #116232

    Riikka Ahonen

    Osallistuja

    Ottelutulokset lauantai 14.10.2023

    1. M -75kg Edin Mustafi Kobra Kai Kemi – Anssi Rajala Jyväskylä Muay Thai 0-3
    2. M -75kg Shuajb Kunushevci Deo’s Muay Thai – Paavo Leinonen Turku Thaiboxing Club 0-3
    3. N -75kg Emma Nurmi Porin Kamppailu-urheilukeskus – Aino Huuskonen Lahti Thaiboxing Club 3-0
    4. M -54kg Jaye-ar Penol Chitalada – Vesa Martin TJJS Kamppailuareena 0-3
    5. M -54kg Lauri Härmä Crest PFC – Thanet Rytinki Deo’s Muay Thai 3-0
    6. N -67kg Maria Mäntysalo Optima Thaiboxing Club – Nina Saarelma Jyväskylä Muay Thai 0-3
    7. M -60kg Lasse Järvinen Helsinki Thaiboxing Club – Kaarlo Kuoksa Pohjan Kamppailijat 0-3
    8. M -60kg Tobias Österberg Deo’s Muay Thai – Salar Sharifi Espoo Thaiboxing Club RSCH rd 1, voittaja Sarifi
    9. M -63,5kg Morteza Ibrahimi Muay Tribe – Onni Haapala Porvoo Thaiboxing Club RSCH rd1, voittaja Haapala
    10. M -63,5kg Anton Väisänen Chitalada – Rasmus Kankare Turku Thaiboxing Club 0-3
    11. N -57kg Lotta Honkanen MMA Joensuu – Eeva Pohto King of the Ring 0-3
    12. N -57kg Emilia Koivisto Porvoo Thaiboxing Club – Ella Soininen Optima Thaiboxing Club 3-0
    13. M -86kg Otto Koskijoki Deo’s Muay Thai – Niko Pulliainen Lappeenranta Muay Thai, WO, voittaja Koskijoki
    14. M -86kg Riku Leinonen PR Fight Team – Rewayat Habibi Turku Muay Thai, 2-1
    15. N -60kg Sanni Torniainen Muay Tribe – Sinikka Niskanen Deo’s Muay Thai RSCS rd1, voittaja Torniainen
    16. M -67kg Kasim Lampila Thai-kickboxingclub Kouvola – Hussein Osman Yusuf Deo’s Muay Thai, RSC Injury rd2, voittaja Osaman Yusuf
    17. M -67kg Antero Villanen RNC Sport Club – Jere Aalinniemi Chitalada RSCH rd2, voittaja Villanen
    18. N -48kg Jovena Penol Chitalada – Anniina Kylliö Crest PFC, 3-0
    19. N -48kg Katarina Justo da Silva Optima Thaiboxing Club – Riikka Taipale Jyväskylä Muay Thai, 0-3
    20. M -71kg Nikita Andreev MMA Joensuu – Panu Kosunen Helsinki Thaiboxing Club, RSCS rd 1, voittaja Kosunen
    21. M -71kg Veeti Liimatainen Turku Muay Thai – Kare Rasilainen Espoo Thaiboxing Club, 3-0
    22. N -63,5kg Elliina Paju RNC Sport Club – Eveliina Rauhansalo Jyväskylä Muay Thai, RSC Injury rd 2, voittaja Paju
    23. M -81kg Kasper Kaasinen Espoo Thaiboxing Club – Imadin El asri Deo’s Muay Thai, 1-2
    24. M +91kg Santtu Kauppinen Jyväskylä Muay Thai – Sergei Pavlov Espoon Kehähait, 3-0
    25. M +91kg Thanawat Mingrod Deo’s Muay Thai – Jussi Pirttikangas Kobra Kai Kemi, RSCH rd 3, voittaja Pirttikangas
    26. Finaali 16-17v M -75kg Andero Birnbaum Nummela Thaiboxing Club – Artambares Strengell Helsinki Thaiboxing Club, 0-3
    27. Finaali 16-17v M -63,5kg Rene Partida Crest PFC – Nico Auvinen Turku Muay Thai, 0-3
    28. Finaali 16-17v M -71kg Taisto Strengell Helsinki Thaiboxing Club – Venne Tiihonen Porvoo Thaiboxing Club, 1-2

    #116233

    Riikka Ahonen

    Osallistuja

    Sunnuntai 15.10.2023 ottelulista ja -järjestys

    1. M -54kg Vesa Martin TJJS Kamppailuareena – Lauri Härmä Crest PFC
    2. M -60kg Kaarlo Kuoksa Pohjan Kamppailijat – Salar Sharifi Espoo Thaiboxing Club
    3. M -81kg Kirill Kopijevski Jyväskylä Muay Thai – Imadin El asri Deo’s Muay Thai
    4. M -86kg Otto Koskijoki Deo’s Muay Thai – Riku Leinonen PR Fight Team
    5. N -48kg Jovena Penol Chitalada – Riikka Taipale Jyväskylä Muay Thai
    6. N -57kg Eeva Pohto King of the Ring – Emilia Koivisto Porvoo Thaiboxing Club
    7. M -71kg Panu Kosunen Helsinki Thaiboxing Club – Veeti Liimatainen Turku Muay Thai
    8. M -75kg Anssi Rajala Jyväskylä Muay Thai – Paavo Leinonen Turku Thaiboxing Club
    9. N -75kg Kerttu Puustinen Helsinki Thaiboxing Club – Emma Nurmi Porin Kamppailu-urheilukeskus
    10. M -63,5kg Onni Haapala Porvoo Thaiboxing Club – Rasmus Kankare Turku Thaiboxing Club
    11. M -67kg Hussein Osman Yusuf Deo’s Muay Thai – Antero Villanen RNC Sport Club
    12. N -60kg Julia Kuismin-Raerinne Helsinki Thaiboxing Club – Sanni Torniainen Muay Tribe
    13. N -63,5kg Ommi Mingsupphakun Turku Muay Thai – Elliina Paju RNC Sport Club
    14. M -91kg Teemu Kumpulainen Kobra Kai Kemi – Magamed Gadiev Deo’s Muay Thai
    15. N -67kg Kerttu Saarnisaari Oulun Kamppailuklubi – Nina Saarelma Jyväskylä Muay Thai
    16. M +91kg Santtu Kauppinen Jyväskylä Muay Thai – Jussi Pirttikangas Kobra Kai Kemi

    Sunnuntaina kisojen päätteeksi palkitaan SM-kisojen paras mies- ja naisottelija sekä SM-kisojen paras seura Härmän maljalla.

    #116236

    Riikka Ahonen

    Osallistuja

    Sunnuntain 15.10. finaaliotteluiden tulokset

    1. M -54kg Vesa Martin TJJS Kamppailuareena – Lauri Härmä Crest PFC, RSC Injury rd2, voittaja Härmä
    2. M -60kg Kaarlo Kuoksa Pohjan Kamppailijat – Salar Sharifi Espoo Thaiboxing Club, RSC Injury rd1, voittaja Sharifi
    3. M -81kg Kirill Kopijevski Jyväskylä Muay Thai – Imadin El asri Deo’s Muay Thai, WO, voittaja El asri
    4. M -86kg Otto Koskijoki Deo’s Muay Thai – Riku Leinonen PR Fight Team, 3-0
    5. N -48kg Jovena Penol Chitalada – Riikka Taipale Jyväskylä Muay Thai, 3-0
    6. N -57kg Eeva Pohto King of the Ring – Emilia Koivisto Porvoo Thaiboxing Club, WO, voittaja Pohto
    7. M -71kg Panu Kosunen Helsinki Thaiboxing Club – Veeti Liimatainen Turku Muay Thai, 3-0
    8. M -75kg Anssi Rajala Jyväskylä Muay Thai – Paavo Leinonen Turku Thaiboxing Club, 0-3
    9. N -75kg Kerttu Puustinen Helsinki Thaiboxing Club – Emma Nurmi Porin Kamppailu-urheilukeskus, 0-3
    10. M -63,5kg Onni Haapala Porvoo Thaiboxing Club – Rasmus Kankare Turku Thaiboxing Club, RSC Injury rd2, voittaja Haapala
    11. M -67kg Hussein Osman Yusuf Deo’s Muay Thai – Antero Villanen RNC Sport Club, 0-3
    12. N -60kg Julia Kuismin-Raerinne Helsinki Thaiboxing Club – Sanni Torniainen Muay Tribe, 0-3
    13. N -63,5kg Ommi Mingsupphakun Turku Muay Thai – Elliina Paju RNC Sport Club, 3-0
    14. M -91kg Teemu Kumpulainen Kobra Kai Kemi – Magamed Gadiev Deo’s Muay Thai, 0-3
    15. N -67kg Kerttu Saarnisaari Oulun Kamppailuklubi – Nina Saarelma Jyväskylä Muay Thai, 0-3
    16. M +91kg Santtu Kauppinen Jyväskylä Muay Thai – Jussi Pirttikangas Kobra Kai Kemi, WO, voittaja Pirttikangas

    #116237

    Riikka Ahonen

    Osallistuja

    Paras miesottelija Panu Kosunen, Helsinki thaiboxing club
    Paras naisottelija Eeva Pohto, King of the Ring
    Härmän malja Deo’s Muay Thai

    #116245

    Riikka Ahonen

    Osallistuja

    https://iinakautto.kuvat.fi/kuvat/Muay%20Thai%20SM-kisat%202023/

    Linkki valokuvaaja Iina Kauton ottamiin SM-kuviin. Kuvia tulee lisää sitä mukaa, kun ne valmistuvat. Ohje kuvien käyttöön linkin takana.

Esillä 7 viestiä, 46 - 52 (kaikkiaan 52)
  • Sinun täytyy olla kirjautunut vastataksesi tähän aiheeseen.