KILPAILUKUTSU aikuisten ja nuorten SM-Kilpailut OULU 15.-17.3.2024

Uutiset Foorumit Kilpailutoiminta Kilpailut KILPAILUKUTSU aikuisten ja nuorten SM-Kilpailut OULU 15.-17.3.2024

Esillä 15 viestiä, 31 - 45 (kaikkiaan 48)
  • Julkaisija

    Artikkelit

  • #116917

    Hanski

    Osallistuja

    Lunta tupaan Lahest! 🙁

    Samuli Kärkkäisen silmä ei ole vielä parantunut tarpeeksi jotta lääkäri
    olisi antanut ottelulupaa vkonlopulle tämän päiväisessä lääkärintarkastuksessa.

    Eli Samuli Kärkkäinen, LTBC joutuu perumaan nämä kisat.

    T:Hannu

    #116918

    villenivala2

    Osallistuja

    Oulun Kamppailuklubi
    Ville Nivala
    71kg
    Aikuiset (Miehet)
    Valmentaja Thep Lamomprom

    #116919

    SariK

    Osallistuja

    TTBC:n Paavo Leinonen -75kg on sairaatunut eikä lähde ouluun kisoihin.

    #116920

    Kimmo Kolehmainen

    Osallistuja

    #116921

    Riikka Ahonen

    Osallistuja

    Perjantain ottelulista ja -järjestys. Kommentit ASAP. Lauantain lista tulee pian.

    ottelulista perjantai 15.3.2024

    1. M Nuoret -57kg Eemeli Parjanen Nummela Thaiboxing Club – Palaphol Saensamran Turku Thaiboxing Club
    2. M Nuoret -63,5kg Venne Tiihonen Porvoo Thaiboxing Club – Rene Partida Crest-PFC
    3. M Nuoret -71kg Aaro Laitinen Optima Thaiboxing Club – Viljami Linna Kobra Kai Kemi
    4. M Nuoret -75kg Andero Birnbaum Nummela Thaiboxing Club – Max Lemström RNC Sport Club
    5. M Nuoret -75kg Konsta Kaskenmaa Optima Thaiboxing Club – Marius Jansson Espoo Thaiboxing Club

    Tauko 20min

    6. M -63,5kg Jet-Li Nguyen Oulun Kamppailuklubi – Kim Kuikka Kru Yap Muay Thai
    7. M -63,5kg Juho Murtokangas Deo’s Muay Thai – Salar Sharifi Espoo Thaiboxing Club
    8. M -67kg Matti Lahti Kru Yap Muay Thai – Kare Rasilainen Espoo Thaiboxing Club
    9. M -91kg Hugo Huhtaniska Kobra Kai Kemi – Roni Lång Thai-Kickboxing Club Kouvola
    10. M Nuoret -71kg Harun Sheikh Crest-PFC – Vili Koistinen TJJK Muay Thai

    #116922

    Riikka Ahonen

    Osallistuja

    ottelulista ja -järjestys lauantai 16.3.2024

    tarkasta, että kaikki ottelijat löytyvät listalta!

    1. FINAALI M Nuoret -71kg ottelunro 3 voittaja – ottelunro 10 voittaja
    2. M -63,5kg Onni Haapala Porvoo Thaiboxing Club – ottelunro 6. voittaja
    3. N -57kg Kerttu Tiainen Helsinki Thaiboxing Club – Lotta Honkanen MMA Joensuu
    4. M -63,5kg Samuel Rautio Helsinki Thaiboxing Club – ottelunro 7 voittaja
    5. M -67kg Valtteri Pietikäinen Chitalada – ottelunro 8 voittaja
    6. M -67kg Nikita Andreev MMA Joensuu – Hussein Osman Yusuf Deo’s Muay Thai
    7. M -54kg Jaye-ar Peñol Chitalada – Agnus Saprianto Pohjan Kamppailijat
    8. M -57kg Lauri Härmä Crest-PFC – Abdullahi Sahal Chitalada
    9. +75kg Jennika Vainio Combat Academy of Finland – Tea Läntinen Turku Thaiboxing Club
    10. M -71kg Veeti Liimatainen Turku Muay Thai – Antero Majaniemi Kru Yap Muay Thai
    11. M -81kg Niko Hintikka MMA Team 300 – Pauli Rantamäki Turku Thaiboxing Club
    12. M +91kg Jesse Rapo MMA Team 300 – Daniel Forsberg Turku Muay Thai
    13. N -57kg Kata Simola Helsinki Thaiboxing Club – Ella Soininen Optima Thaiboxing Club
    14. M +91kg Teemu Kumpulainen Kobra Kai Kemi – Santtu Kauppinen Jyväskylä Muay Thai
    15. N -63,5kg Eveliina Rauhansalo Jyväskylä Muay Thai – Ommi Mingsupphakun Turku Muay Thai
    16. N -67kg Eeva Heikkilä Chitalada – Maria Mäntysalo Optima Thaiboxing Club
    17. FINAALI M Nuoret -57 kg Joseph Hilander MMA Team 300 – ottelunro 1. voittaja
    18. FINAALI M Nuoret -63,5kg Nico Auvinen Turku Muay Thai – ottelunro 2. voittaja
    19. FINAALI M Nuoret -75kg ottelunro 4 voittaja – ottelunro 5 voittaja
    20. FINAALI N -51kg Katarina Justo da Silva Optima Thaiboxing Club – Jovena Peñol Chitalada
    21. FINAALI M -75kg Ville Nivala Oulun Kamppailuklubi – Tuomas Alaviippola Kobra Kai Kemi
    22. FINAALI N -71kg Emma Nurmi Porin Kamppailu-urheilukeskus – Selja Haase Kobra Kai Kemi
    23. FINAALI M -91kg Riku Leinonen PR Fight Team – ottelunro 9 voittaja

    #116923

    Riikka Ahonen

    Osallistuja

    Sunnuntai 17.3 2024 ottelulista
    EI VIELÄ OTTELUJÄRJESTYS

    M-54kg Thanet Rytinki Deo’s Muay Thai – lauantain ottelunro 7 voittaja
    M -57kg Kaarlo Kuoksa Pohjan Kamppailijat – lauantain ottelunro 8 voittaja
    M -63,5kg lauantain ottelunro 2 voittaja – lauantain ottelunro 4 voittaja
    M -67kg lauantain ottelunro 5 voittaja – lauantain ottelunro 6 voittaja
    M -71kg Panu Kosunen Helsinki Thaiboxing Club – lauantain ottelunro 10 voittaja
    M -81kg Kristian Behm Jyväskylä Muay Thai – lauantain ottelunro 11 voittaja
    M +91kg lauantain ottelunro 12 voittaja – lauantain ottelunro 14 voittaja
    N -48kg Anna Viklund Helsinki Thaiboxing Club – Riikka Taipale Jyväskylä Muay Thai
    N -54kg Hanna-Kaisa Kämppi Helsinki Thaiboxing Club – Maija Holopainen Lappeenranta Muay Thai
    N -57kg lauantain ottelunro 3 voittaja – lauantain ottelunro 13 voittaja
    N -63,5kg Elliina Paju RNC Sport Club – ottelunro 15 voittaja
    N -67kg Riitu Taponen Jyväskylä Muay Thai – ottelunro 16 voittaja
    N +75kg Piritta Kuronen Turku Muay Thai – ottelunro 9 voittaja

    #116924

    Riikka Ahonen

    Osallistuja

    Tarkastakaa, että kaikki ottelijat löytyvät listoilta. Jos ei ole, yhteys allekirjoittaneeseen (nollaviisinolla 341 82 89).

    Perjantaina ottelevat tuokaa kilpailukirjat toimitsijapöydälle.

    Tuomaripalaveri klo 15:15 kehän vieressä.

    #116925

    Riikka Ahonen

    Osallistuja

    ottelutulokset perjantai 15.3.2024

    1. M Nuoret -57kg Eemeli Parjanen Nummela Thaiboxing Club – Palaphol Saensamran Turku Thaiboxing Club, 0-3
    2. M Nuoret -63,5kg Venne Tiihonen Porvoo Thaiboxing Club – Rene Partida Crest-PFC, RSC CCL rd3, voittaja Tiihonen
    3. M Nuoret -71kg Aaro Laitinen Optima Thaiboxing Club – Viljami Linna Kobra Kai Kemi, RSCB rd2, voittaja Linna
    4. M Nuoret -75kg Andero Birnbaum Nummela Thaiboxing Club – Max Lemström RNC Sport Club, RSCInjury rd1, voittaja Birnbaum
    5. M Nuoret -75kg Konsta Kaskenmaa Optima Thaiboxing Club – Marius Jansson Espoo Thaiboxing Club, RSCH rd2, voittaja Jansson
    6. M -63,5kg Jet-Li Nguyen Oulun Kamppailuklubi – Kim Kuikka Kru Yap Muay Thai, RSCH rd2, voittaja Kuikka
    7. M -63,5kg Juho Murtokangas Deo’s Muay Thai – Salar Sharifi Espoo Thaiboxing Club, 0-3
    8. M -67kg Matti Lahti Kru Yap Muay Thai – Kare Rasilainen Espoo Thaiboxing Club, 0-3
    9. M -91kg Hugo Huhtaniska Kobra Kai Kemi – Roni Lång Thai-Kickboxing Club Kouvola, RSCRet rd3, voittaja Lång
    10. M Nuoret -71kg Harun Sheikh Crest-PFC – Vili Koistinen TJJK Muay Thai, 1-2

    #116926

    Riikka Ahonen

    Osallistuja

    Lauantain lista pienellä päivityksellä alempana

    #116927

    Kimmo Kolehmainen

    Osallistuja

    #116928

    Riikka Ahonen

    Osallistuja

    UPDATE

    Lauantain 16.3. ottelujärjestys

    ottelulista lauantai 16.3.2024

    1. FINAALI M -91kg Riku Leinonen PR Fight Team – Roni Lång Thai-kickboxing Club Kouvola
    2. FINAALI M Nuoret -71kg Viljami Linna Kobra Kai Kemi – Vili Koistinen TJJK Muay Thai
    3. M -63,5kg Onni Haapala Porvoo Thaiboxing Club – Kim Kuikka Kru Yap Muay Thai
    4. N -57kg Kerttu Tiainen Helsinki Thaiboxing Club – Lotta Honkanen MMA Joensuu
    5. M -63,5kg Samuel Rautio Helsinki Thaiboxing Club – Salar Sharifi Espoo Thaiboxing Club
    6. M -67kg Valtteri Pietikäinen Chitalada – Kare Rasilainen Espoo Thaiboxing Club
    7. M -67kg Nikita Andreev MMA Joensuu – Hussein Osman Yusuf Deo’s Muay Thai
    8. M -54kg Jaye-ar Peñol Chitalada – Agus Saprianto Pohjan Kamppailijat
    9. M -57kg Lauri Härmä Crest-PFC – Abdullahi Sahal Chitalada
    10. +75kg Jennika Vainio Combat Academy of Finland – Tea Läntinen Turku Thaiboxing Club
    11. M -71kg Veeti Liimatainen Turku Muay Thai – Antero Majaniemi Kru Yap Muay Thai
    12. M -81kg Niko Hintikka MMA Team 300 – Pauli Rantamäki Turku Thaiboxing Club
    13. M +91kg Jesse Rapo MMA Team 300 – Daniel Forsberg Turku Muay Thai
    14. N -57kg Kata Simola Helsinki Thaiboxing Club – Ella Soininen Optima Thaiboxing Club
    15. M +91kg Teemu Kumpulainen Kobra Kai Kemi – Santtu Kauppinen Jyväskylä Muay Thai
    16. N -63,5kg Eveliina Rauhansalo Jyväskylä Muay Thai – Ommi Mingsupphakun Turku Muay Thai
    17. N -67kg Eeva Heikkilä Chitalada – Maria Mäntysalo Optima Thaiboxing Club
    18. FINAALI M Nuoret -57 kg Joseph Hilander MMA Team 300 – Palaphol Saensamran Turku Thaiboxing Club
    19. FINAALI M Nuoret -63,5kg Nico Auvinen Turku Muay Thai – Venne Tiihonen Porvoo Thaiboxing Club
    20. FINAALI M Nuoret -75kg Andero Birnbaum Nummela Thaiboxing Club – Marius Jansson Espoo Thaiboxing Club
    21. FINAALI N -51kg Katarina Justo da Silva Optima Thaiboxing Club – Jovena Peñol Chitalada
    22. FINAALI M -75kg Ville Nivala Oulun Kamppailuklubi – Tuomas Alaviippola Kobra Kai Kemi
    23. FINAALI N -71kg Emma Nurmi Porin Kamppailu-urheilukeskus – Selja Haase Kobra Kai Kemi

    #116930

    Riikka Ahonen

    Osallistuja

    Sunnuntain 17.3. ottelujärjestys

    1. N -48kg Anna Viklund Helsinki Thaiboxing Club – Riikka Taipale Jyväskylä Muay Thai
    2. M- 54kg Thanet Rytinki Deo’s Muay Thai – lauantain ottelunro 8 voittaja
    3. M -57kg Kaarlo Kuoksa Pohjan Kamppailijat – lauantain ottelunro 9 voittaja
    4. N -67kg Riitu Taponen Jyväskylä Muay Thai – ottelunro 17 voittaja
    5. M -67kg lauantain ottelunro 6 voittaja – lauantain ottelunro 7 voittaja
    6. N +75kg Piritta Kuronen Turku Muay Thai – ottelunro 10 voittaja
    7. M -81kg Kristian Behm Jyväskylä Muay Thai – lauantain ottelunro 12 voittaja
    8. N -54kg Hanna-Kaisa Kämppi Helsinki Thaiboxing Club – Maija Holopainen Lappeenranta Muay Thai
    9. M +91kg lauantain ottelunro 13 voittaja – lauantain ottelunro 15 voittaja
    10. N -57kg lauantain ottelunro 4 voittaja – lauantain ottelunro 14 voittaja
    11. M -71kg Panu Kosunen Helsinki Thaiboxing Club – lauantain ottelunro 11 voittaja
    12. N -63,5kg Elliina Paju RNC Sport Club – ottelunro 16 voittaja
    13. M -63,5kg lauantain ottelunro 3 voittaja – lauantain ottelunro 5 voittaja

    #116931

    Riikka Ahonen

    Osallistuja

    Lauantaina 16.3. tauot otteluissa

    – ottelunro 10 jälkeen palkitaan Suomen Muay Thai-liiton vuoden 2023 parhaat ottelijat ja pidetään 10min tauko

    – ottelunro 17 jälkeen 10min tauko

    #116932

    Riikka Ahonen

    Osallistuja

    ottelutulokset lauantai 16.3.2024

    1. FINAALI M -91kg Riku Leinonen PR Fight Team – Roni Lång Thai-kickboxing Club Kouvola, WO, voittaja Leinonen
    2. FINAALI M Nuoret -71kg Viljami Linna Kobra Kai Kemi – Vili Koistinen TJJK Muay Thai, 0-3
    3. M -63,5kg Onni Haapala Porvoo Thaiboxing Club – Kim Kuikka Kru Yap Muay Thai, RET rd1, voittaja Haapala
    4. N -57kg Kerttu Tiainen Helsinki Thaiboxing Club – Lotta Honkanen MMA Joensuu, RSC CCL rd3, voittaja Honkanen
    5. M -63,5kg Samuel Rautio Helsinki Thaiboxing Club – Salar Sharifi Espoo Thaiboxing Club, RET rd2, voittaja Sharifi
    6. M -67kg Valtteri Pietikäinen Chitalada – Kare Rasilainen Espoo Thaiboxing Club, 2-1
    7. M -67kg Nikita Andreev MMA Joensuu – Hussein Osman Yusuf Deo’s Muay Thai, 3-0
    8. M -54kg Jaye-ar Peñol Chitalada – Agus Saprianto Pohjan Kamppailijat, RET rd3, voittaja Peñol
    9. M -57kg Lauri Härmä Crest-PFC – Abdullahi Sahal Chitalada, 3-0
    10. N +75kg Jennika Vainio Combat Academy of Finland – Tea Läntinen Turku Thaiboxing Club, 3-0
    11. M -71kg Veeti Liimatainen Turku Muay Thai – Antero Majaniemi Kru Yap Muay Thai, 3-0
    12. M -81kg Niko Hintikka MMA Team 300 – Pauli Rantamäki Turku Thaiboxing Club, 3-0
    13. M +91kg Jesse Rapo MMA Team 300 – Daniel Forsberg Turku Muay Thai, 0-3
    14. N -57kg Kata Simola Helsinki Thaiboxing Club – Ella Soininen Optima Thaiboxing Club, 0-3
    15. M +91kg Teemu Kumpulainen Kobra Kai Kemi – Santtu Kauppinen Jyväskylä Muay Thai, 0-3
    16. N -63,5kg Eveliina Rauhansalo Jyväskylä Muay Thai – Ommi Mingsupphakun Turku Muay Thai, 1-2
    17. N -67kg Eeva Heikkilä Chitalada – Maria Mäntysalo Optima Thaiboxing Club, 3-0
    18. FINAALI M Nuoret -57 kg Joseph Hilander MMA Team 300 – Palaphol Saensamran Turku Thaiboxing Club, 2-1
    19. FINAALI M Nuoret -63,5kg Nico Auvinen Turku Muay Thai – Venne Tiihonen Porvoo Thaiboxing Club, 1-2
    20. FINAALI M Nuoret -75kg Andero Birnbaum Nummela Thaiboxing Club – Marius Jansson Espoo Thaiboxing Club, RSCH rd2, voittaja Birnbaum
    21. FINAALI N -51kg Katarina Justo da Silva Optima Thaiboxing Club – Jovena Peñol Chitalada, RSCS rd1, voittaja Peñol
    22. FINAALI M -75kg Ville Nivala Oulun Kamppailuklubi – Tuomas Alaviippola Kobra Kai Kemi, RSCH rd2, voittaja Alaviippola
    23. FINAALI N -71kg Emma Nurmi Porin Kamppailu-urheilukeskus – Selja Haase Kobra Kai Kemi, RSCS rd1, voittaja Nurmi

Esillä 15 viestiä, 31 - 45 (kaikkiaan 48)
  • Sinun täytyy olla kirjautunut vastataksesi tähän aiheeseen.