KILPAILUKUTSU Thainyrkkeilyn SM-kilpailut 2022

Uutiset Foorumit Kilpailutoiminta Kilpailut KILPAILUKUTSU Thainyrkkeilyn SM-kilpailut 2022

Esillä 5 viestiä, 46 - 50 (kaikkiaan 50)
  • Julkaisija

    Artikkelit

  • #114758

    Heli Salapuro

    Avainmestari

    Lauantain ottelulista. Ottelut alkavat klo 13.00

    Tytöt -57 kg Eveliina Lehtinen, TMT 14-15v. Vs. Tytöt 57kg Kerttu Tiainen, HTBC 16-17v FINAALI
    Tytöt -67 kg 16-17 v Nina Saarelmaa, JMT Vs. Beatrice Krabi, ETBC FINAALI
    Pojat -40kg 12-13v. Konsta Salminen, ETBC Vs. Vili Kokkonen, MMA Team 300FINAALI
    Pojat -63,5kg 14-15v Mohammad Al-Azawi, HTBC Vs. Paavo Nurmi MMA Team 300 FINAALI
    Pojat -63,5kg 16-17v. Salar Sharifi, ETBCVs. Rasmus Kankare, TTBC FINAALI
    Pojat -75 kg 16-17v. Venne Tiihonen, PorvTBC Vs. Max Lemström, RNC Sport Club FINAALI
    Pojat -60 kg 16-17v. Kaarlo Kuoksa, PohjKam. Vs. Morteza Ibrahimi, MuayTribe FINAALI
    Pojat -48kg 12-13v. Mike Parhiala, JMT Vs. Leo Räty, MMA Team 300 FINAALI
    Tytöt -75kg 16-17v. Sini Ylinampa, TTBC, Vs. Ella Suominen, LTBC FINAALI
    Tytöt -51kg Jennifer Roos,12v. ETBC Vs. Tia Korajoki, 14v, LTBC FINAALI
    Naiset -51 kg Niina Oinonen, TJJK MT Vs. Kirsi Linkosuonio, CHI SEMIFINAALI
    Miehet -71 kg Roope Weckström, PohKamp Vs. Panu Kosunen, HTBC SEMIFINAALI
    Miehet -71 kg Kristoffer Björkskog, HTBC Vs. Jari Mustakallio, MMA Team 300 SEMIFINAALI
    Miehet -63,5 kg Valto Vainio-Puhju, TTBCVs. Walk Over SEMIFINAALI
    Miehet -63,5 kg Onni Haapala, PorvTBC Vs. Anton Väisänen, CHI SEMIFINAALI
    Miehet -86 kg Riku Leinonen, MT Vaasa Vs. Niko Pulliainen, LMT SEMIFINAALI
    Miehet -81 kg Ali Taimouri, HTBC Vs. Jesse Ignatovitch, MMA Kuopio SEMIFINAALI
    MIehet -81 kg Niko Hintikka, MMATeam300 Vs. Magamed Tavbulatov, Deo´s MT SEMIFINAALI
    Miehet -75 kg Mehrad Karami, TMT Vs. Shuajb Kunushevci, Deo´s MT SEMIFINAALI
    Miehet -75 kg Paavo Leinonen, TTBC Vs. Humam Alrashedi, CAF SEMIFINAALI
    Naiset -48 kg Anna Viklund, HTBC Vs. Meea Salmela, HTBC FINAALI
    Naiset -54 kg Noora al-Saffu, GB Gym Vs. Jennifer Esparagoza, HTBC SEMIFINAALI
    Naiset -57 kg Lotta Honkanen, MMA Joensuu Vs. Iida Horttanainen, MMA Team 300 SEMIFINAALI
    Naiset -57 kg Ella Soininen, Optima TBC Vs. Emilia Koivisto, PorvTBC SEMIFINAALI
    Naiset -60 kg Sanni Torniainen, MuayTribe Vs. Kaisa Kuisma, TMT SEMIFINAALI
    Naiset -60 kg Miina Sirkeoja, CHI Vs. Minna Vasarainen, HTBC SEMIFINAALI
    Miehet +91 kg Thanawat Mingrod, Deo´s MT Vs. Ville Mennander, HTBC SEMIFINAALI
    Miehet +91 kg Jeremy Le Caro, HTBC Vs. Ioannis Hatzidimitriu, MMA Team 300 SEMIFINAALI
    Naiset -75 kg Emma Nurmi, Pori TBC Vs. Eeva Heikkilä, CHI SEMIFINAALI
    Naiset -75 kg Jennika Vainio, CAF Vs. Laressa Van Emdem, LTBC SEMIFINAAL

    #114759

    Heli Salapuro

    Avainmestari

    Lauantain tulokset

    1. Tytöt -57 kg Eveliina Lehtinen, TMT 14-15v. Vs. Tytöt 57kg Kerttu Tiainen, HTBC 16-17v FINAALI RSC out class voittaja Lehtinen
    2. Tytöt -67 kg 16-17 v Nina Saarelmaa, JMT Vs. Beatrice Krabi, ETBC FINAALI RSCH voittaja Saarelmaa
    3. Pojat -40kg 12-13v. Konsta Salminen, ETBC Vs. Vili Kokkonen, MMA Team 300FINAALI 3-0
    4. Pojat -63,5kg 14-15v Mohammad Al-Azawi, HTBC Vs. Paavo Nurmi MMA Team 300 FINAALI Walk Over voittaja Al-Azawi
    5. Pojat -63,5kg 16-17v. Salar Sharifi, ETBCVs. Rasmus Kankare, TTBC FINAALI 3-0
    6. Pojat -75 kg 16-17v. Venne Tiihonen, PorvTBC Vs. Max Lemström, RNC Sport Club FINAALI 3-0
    7. Pojat -60 kg 16-17v. Kaarlo Kuoksa, PohjKam. Vs. Morteza Ibrahimi, MuayTribe FINAALI 0-3
    8. Pojat -48kg 12-13v. Mike Parhiala, JMT Vs. Leo Räty, MMA Team 300 FINAALI Disq. voittaja Räty
    9. Tytöt -75kg 16-17v. Sini Ylinampa, TTBC, Vs. Ella Suominen, LTBC FINAALI RSC CCL voittaja Ylinampa
    10. Tytöt -51kg Jennifer Roos,12v. ETBC Vs. Tia Korajoki, 14v, LTBC FINAALI Disq. voittaja Roos
    11. Naiset -51 kg Niina Oinonen, TJJK MT Vs. Kirsi Linkosuonio, CHI SEMIFINAALI 3-0
    12. Miehet -71 kg Roope Weckström, PohKamp Vs. Panu Kosunen, HTBC SEMIFINAALI 0-3
    13. Miehet -71 kg Kristoffer Björkskog, HTBC Vs. Jari Mustakallio, MMA Team 300 SEMIFINAALI 3-0
    14. Miehet -63,5 kg Valto Vainio-Puhju, TTBCVs. Walk Over SEMIFINAALI voittaja Vainio-Puhju
    15. Miehet -63,5 kg Onni Haapala, PorvTBC Vs. Anton Väisänen, CHI SEMIFINAALI Walk Over voittaja Haapala
    16. Miehet -86 kg Riku Leinonen, MT Vaasa Vs. Niko Pulliainen, LMT SEMIFINAALI 3-0
    17. Miehet -81 kg Ali Taimouri, HTBC Vs. Jesse Ignatovitch, MMA Kuopio SEMIFINAALI RSC out class voittaja Tamouri
    18. Miehet -81 kg Niko Hintikka, MMATeam300 Vs. Magamed Tavbulatov, Deo´s MT SEMIFINAALI 3-0
    19. Miehet -75 kg Mehrad Karami, TMT Vs. Shuajb Kunushevci, Deo´s MT SEMIFINAALI 0-3
    20. Miehet -75 kg Paavo Leinonen, TTBC Vs. Humam Alrashedi, CAF SEMIFINAALI 1-2
    21. Naiset -48 kg Anna Viklund, HTBC Vs. Meea Salmela, HTBC FINAALI 0-3
    22. Naiset -54 kg Noora al-Saffu, GB Gym Vs. Jennifer Esparagoza, HTBC SEMIFINAALI 3-0
    23. Naiset -57 kg Lotta Honkanen, MMA Joensuu Vs. Iida Horttanainen, MMA Team 300 SEMIFINAALI 3-0
    24. Naiset -57 kg Ella Soininen, Optima TBC Vs. Emilia Koivisto, PorvTBC SEMIFINAALI 0-3
    25. Naiset -60 kg Sanni Torniainen, MuayTribe Vs. Kaisa Kuisma, TMT SEMIFINAALI 3-0
    26. Naiset -60 kg Miina Sirkeoja, CHI Vs. Minna Vasarainen, HTBC SEMIFINAALI RSC out class voittaja Sirkeoja
    27. Miehet +91 kg Thanawat Mingrod, Deo´s MT Vs. Ville Mennander, HTBC SEMIFINAALI RSCB voittaja Mingrod
    28. Miehet +91 kg Jeremy Le Caro, HTBC Vs. Ioannis Hatzidimitriu, MMA Team 300 SEMIFINAALI RSCB voittaja Le Caro
    29. Naiset -75 kg Emma Nurmi, Pori TBC Vs. Eeva Heikkilä, CHI SEMIFINAALI 3-0
    30. Naiset -75 kg Jennika Vainio, CAF Vs. Laressa Van Emdem, LTBC SEMIFINAALI 3-0

    • Tätä vastausta muokkasi 3 kuukautta, 1 viikko sitten Heli Salapuro.

    #114764

    Heli Salapuro

    Avainmestari

    Sunnuntain ottelulista, kaikki ottelut ovat finaaliotteluita

    Naiset -57 kg Lotta Honkanen, MMA Joensuu Vs. Emilia Koivisto, PorvTBC
    Miehet -71 kg Panu Kosunen, HTBC Vs. Kristoffer Björkskog, HTBC
    Miehet -63,5 kg Valto Vainio-Puhju, TTBC Vs. Onni Haapala, PorvTBC
    Miehet -86 kg Riku Leinonen, MT Vaasa Vs. Samuli Kärkkäinen, LTBC
    Miehet -81 kg Ali Tamouri, HTBC Vs. Niko Hintikka, MMA Team 300
    Miehet -75 kg Shuajb Kunushevci, Deo`s MT Vs. Humam Alrashedi, CAF
    Naiset -54 kg Noora al-Saffu, GB Gym Vs. Eeva Pohto, KOTR
    Naiset -51 kg Niina Oinonen, TJJK Vs. Sanni Nurminen, LTBC
    Naiset -60 kg Sanni Torniainen, MuayTribe Vs. Miina Sirkeoja, CHI
    Miehet -60 kg Amir Husseini, Deo`s MT Vs. Burhan Sheikh, Crest-PFC
    Miehet -91 kg Emil Linnas, CHI Vs. Joonas Jaakkola, CAF
    Miehet +91 Thanawat Mingrod, Deo`s MT Jeremy Le Caro, HTBC Walk Over, voittaja Mingrod
    Naiset -63,5 kg Eveliina Rauhansalo, JMT Vs. Ommi Mingsupphakun, TMT
    Naiset -75 kg Emma Nurmi, PoriTBC Vs. Jennika Vainio, CAF
    Naiset +75 kg Nea Sutinen, NUTBC Vs. Tea Läntinen, HöökiCS

    #114765

    Heli Salapuro

    Avainmestari

    Linkin takaa löytyy Oskari Juhosen ottamia kuvia kilpailuista, joita saa vapaasti käyttää.
    Sieltä löytyy myös kuvien käyttö ohjeet, jotka on hyvä lukea ennen kuvien käyttöä.

    https://drive.google.com/drive/folders/1ChdP2DU85zhekvVHjYLaRY0DSsKxexje?usp=sharing

    #114766

    Heli Salapuro

    Avainmestari

    Sunnuntain tulokset
    1. Naiset -57 kg Lotta Honkanen, MMA Joensuu Vs. Emilia Koivisto, PorvTBC 0-3
    2. Miehet -71 kg Panu Kosunen, HTBC Vs. Kristoffer Björkskog, HTBC Walk Over voittaja Björkskog
    3. Miehet -63,5 kg Valto Vainio-Puhju, TTBC Vs. Onni Haapala, PorvTBC 0-3
    4. Miehet -86 kg Riku Leinonen, MT Vaasa Vs. Samuli Kärkkäinen, LTBC 1-2
    5. Miehet -81 kg Ali Tamouri, HTBC Vs. Niko Hintikka, MMA Team 300 KO B Rd3 voittaja Hintikka
    6. Miehet -75 kg Shuajb Kunushevci, Deo`s MT Vs. Humam Alrashedi, CAF RSCB Rd1 voittaja Alrashedi
    7. Naiset -54 kg Noora al-Saffu, GB Gym Vs. Eeva Pohto, KOTR 0-3
    8. Naiset -51 kg Niina Oinonen, TJJK Vs. Sanni Nurminen, LTBC 0-3
    9. Naiset -60 kg Sanni Torniainen, MuayTribe Vs. Miina Sirkeoja, CHI 0-3
    10. Miehet -60 kg Amir Husseini, Deo`s MT Vs. Burhan Sheikh, Crest-PFC 3-0
    11. Miehet -91 kg Emil Linnas, CHI Vs. Joonas Jaakkola, CAF RSCB Rd1 voittaja Linnas
    12. Miehet +91 Thanawat Mingrod, Deo`s MT Jeremy Le Caro, HTBC Walk Over, voittaja Mingrod
    13. Naiset -63,5 kg Eveliina Rauhansalo, JMT Vs. Ommi Mingsupphakun, TMT 0-3
    14. Naiset -75 kg Emma Nurmi, PoriTBC Vs. Jennika Vainio, CAF RET Rd2
    15. Naiset +75 kg Nea Sutinen, NUTBC Vs. Tea Läntinen, HöökiCS 0-3

    Paras naisottelija Emilia Koivisto, Porvoo Thaiboxing Club
    Paras miesottelija Amir Husseini, Deo`s Muaythai

    Härmän maljan saaja julkaistaan myöhemmin ja palkinto jaetaan PM-kilpailuiden yhteydessä, jotka otellaan samassa paikassa Pajulahdessa 11.13.11.2022

    Kiitos kaikille ottelijoille, valmentajille, huoltajat tuomareille, talkooväelle, lääkärille ja yleisölle!

    • Tätä vastausta muokkasi 3 kuukautta, 1 viikko sitten Heli Salapuro.

Esillä 5 viestiä, 46 - 50 (kaikkiaan 50)
  • Sinun täytyy olla kirjautunut vastataksesi tähän aiheeseen.