Nuorten sm-kilpailut 2015

Uutiset Foorumit Kilpailutoiminta Kilpailut Nuorten sm-kilpailut 2015

  • Tämä aihe on tyhjä.
Esillä 10 viestiä, 1 - 10 (kaikkiaan 10)
  • Julkaisija

    Artikkelit

  • #41851

    Tässä on tähän mennessä ilmoittautuneet ottelijat. 31.10 on viimeinen ilmoittautumispäivä, joten listaa päivitetään sen jälkeen.

    Pojat:

    -60kg Kristoffer Brörkskog, Espoon kehähait
    -60 kg Jimi Juvonen, Combat Academy of Finland
    -60kg Jasper Kolppanen, Oulun Kamppailuklubi

    -63,5 kg Buraq Al-Barkat, 17 v, Lempäälä Thaiboxing
    -63.5 kg Petja Divakov, Combat Academy of Finland
    -63.5kg Kasperi Vuorijärvi, MMA KUopio

    -67 kg Johannes Puranen ( -97 ), Porvoo Thaiboxing Club
    -67 kgNiko Korventaus, Combat Academy of Finland

    -75 kg Vladimir Golubev TMT

    -81 kg Adiel Lemberg TMT
    -81 kg Jere Kujala , Combat Academy of Finland

    Tytöt:
    -40 kg Hanin Hussin 11-vuotias, Lempäälä Thaiboxing

    -48kg Jessica Eklund, Oulun Kamppailuklubi

    -54 kg Nita Makkonen (-98), Porvoo thaiboxing club
    -54 kg Kati Kautonen, Combat Academy of Finland

    Eeva Kamrat -60kg, Porithaiboxing club

    #74994

    AndyS

    Osallistuja

    Tuliko ilmoittautuneita lisää?

    #74995

    kickary

    Jäsen

    Ilmoittautuneet on tuossa. Eeva Kamrat ei saanut otteluparia ja jää täten pois.

    #74996

    Kaikki punnitukset alkavat klo.6:00 Lauantaina. Punnitukset Sunnuntaina myös klo. 6:00 alkaen.

    #74997

    kickary

    Jäsen

    Ja punnituspaikkana on siis Oulun Kamppailuklubi, Tyrnäväntie 16..

    #74998

    HUOM!
    Junnujen SM ottelut alkaa sunnuntaina jo klo: 12

    #74999

    Kaikki ottelut voidaan otella Lauantain aikana ( myös SM ottelut ), jos seuraavat painoluokat suostuvat ottelemaan kaksi ottelua yhtenä päivänä.

    SM pojat -63,5kg

    PM ottelijat:
    Naiset -54 kg
    Miehet -63.5 kg
    Miehet -71 kg

    Tähän voi laittaa vastauksia.

    #75000

    Here is the fight card for today:
    1 Pojat SM/Finnish jr boys 63,5 kg: Buraq Al-Barkat – Peter Divakov
    2 Naiset PM/Female nordic 54 kg Elina Immonen FIN – Anne Line Hogstad NOR
    3 Miehet PM/Male nordic 63,5 kg Kari Viinikainen FIN – Daniel Lopez NOR
    4 Miehet PM 71/Male nordic kg Teemu Hellevaara FIN – Magnus Andersson SWE
    5 Tytöt/girls 3×1 48 kg Jessica Eklund – Hanin Hussin
    6 Pojat/boys3x3 75 kg Vladimir Golubev – Juhani Fyrsten
    7 Tytöt SM/Finnish jr girls 57 kg Nita Makkonen – Kati Kautonen
    8 Pojat SM/Finnish jr boys60 kg Kristoffer Brörjkog – Jimi Juvonen
    9 Pojat SM/Finnish jr boys 67 kg Johannes Puranen – Niko Korventaus
    10 Pojat SM/Finnish jr boys 81 kg Adiel Lemberg – Jere Kujala
    11 Naiset PM/Female nordic 57 kg Riina Sipovaara FIN – Evelina Wikner SWE
    12 Miehet PM /Male nordic 57 kg Abdi Kalif FIN – Marcus Kalberg NOR
    13 Naiset PM/Female nordic 51 kg Tessa Kakkonen FIN – Therese Snell SWE
    14 Naiset PM/Female nordic 60 kg Gia Winberg FIN – Sandra Bengtsson SWE
    15 Pojat SM /Finnish jr boys63,5 kg Kasperi Vuojärvi – 1.ottelun voittaja
    16 Miehet PM/Male nordic 63,5 kg Peter Gelius SWE – 3.ottelun voittaja
    17 Naiset PM/Female nordic 54 kg Sofia Olofsson SWE – 2.ottelun voittaja
    18 Miehet PM/Male nordic 71 kg Ole-Petter Nyback NOR – 4.ottelun voittaja
    19 Miehet PM/Male Nordic 81 kg Daniel Forsberg FIN – Joakim Siljuberg NOR

    #75001

    Results:
    1. Burak Al-Barkat – Peter Divakov 0-3
    2. Elina Immonen – Anne Line Hogstad 0-3
    3. Kari Viinikainen – Daniel Lopez 2-1
    4. Teemu Hellevaara – Magnus Andersson 0-3
    5. Jessica Eklund – Hanin Hussin 3-0
    6. Vladimir Golubev – Juhani Fyrsten w red tko2
    7. Nita Mikkonen – Kati Kautonen 1-2
    8. Kristoffer Björkskog – Jimi Juvonen 3-0
    9. Johannes Puranen – Niko Korventaus 0-3
    10. Adiel Lemberg – Jere Kujala 0-3
    11. Riina Siipovaara – Evelina Wikner 2-1
    12. Abdi Kalif – Marcus Kalberg w blue tko2
    13. Tessa Kakkonen – Therese Snell 2-1
    14. Gia Winberg – Sandra Bengtsson 0-3
    15. Kasperi Vuojärvi – Peter Divakov 1-2
    16. Peter Gelius – Kari Viinikainen 0-3
    17. Sofia Olofsson – Anne Line Hogstad w red tko3
    18. Ole-Petter Nyback – Magnus Andersson 0-3
    19. Daniel Forsberg – Joakim Siljuberg 3-0

    Best male Magnus Andersson and best female Sofia Olofsson in the NM.

    Niko Korventaus, Best Junior

    #75002

Esillä 10 viestiä, 1 - 10 (kaikkiaan 10)
  • Sinun täytyy olla kirjautunut vastataksesi tähän aiheeseen.