PM-karsinnat ja salikisat Hyvinkäällä 29.8.2009
Uutiset › Foorumit › Kilpailutoiminta › Salikilpailuihin ilmoittautuminen › PM-karsinnat ja salikisat Hyvinkäällä 29.8.2009
- Tämä aihe on tyhjä.
-
JulkaisijaArtikkelit
-
Osallistuja
Hyvinkään Shudokan järjestää kisat 29.8-09 klo 13:00. Kisoissa pääsee karsimaan PM-paikasta, antamaan näyttöä PM-kunnostaan sekä ottelemaan normaaleita salikisaotteluita.
Punnitusaikataulu ilmoitetaan myöhemmin.Yritämme saada joka sarjaan ottelijan syyskuun lopussa järjestettäviin PM-kisoihin, eli Hyvinkään kisoissa on mahdollisuus hakea ottelutuntumaa kesän jälkeen. Sarjoissa joissa ei ole Suomenmestaria, näissä kisoissa karsitaan PM-kisoihin lähtijät ja tietenkin Suomenmestarin voi aina halutessaan haastaa karsimaan PM-paikasta. Pyrimme mahdollisuuksien rajoissa järjestämään kaikille arvokisoihin lähtijöille matsin.
OsallistujaPäättyykö PM-karsintoihin ilmoittautuminen samaan aikaan kuin salikisoihin?
Eli tänä vuonna näiden karsintojen voittaja lähtee PM-kisoihin?
Ihan tarkennukseksi vain, kiitos.OsallistujaHallitus päättää viimekädessä kisoihin lähtijät ihan niin kuin aina ennenkin, eli tykinruoaksi ei lähetetä ketään. Jokaiseen sarjaan pyritään laittamaan paras mahdollinen ottelija. Ensisijainen lähtijä on Suomenmesteri ja hänet voi haastaa, jos sarjassa ei ole Suomenmestaria karsitaan meidän kisoissa PM-paikasta. Muutamissa sarjoissa ruotsalaiset ovat sen verran kovia, ettei kisoihin voi lähettää ihan ketä tahansa, esim . Åberg ja Foster, jos ovat kisoihin tulossa.
Kisoihin kannattaa ilmoittautua hyvissä ajoin, jotta meille jää enemmän aikaa järjestellä ottelupareja ja haalia vastustajia.
JäsenMoni on kysellyt juuri karsintojen ja kisaedustajan säännöistä eli lähteekö karsintojen voittaja Porvoohon edustamaan Suomea vai tuleeko sopivat Suomenmestarit sitten ohi keittiönovenkautta kisoihin. Tästä kannattaa ilmoittaa heti kaikille mahdollisille eikä vain täällä palstalla, sillä vanhan kokemuksen mukaan sitten kuitenkin jotkut Suomenmestarit ja heidän valmentajansa eivät ole kuulleetkaan moisesta karsinnasta kesken suomalaisten kesälomien.
OsallistujaLaitetaan ajoissa ainakin nämä salikisaottelijat:
Chitalada
3 erää:
Sinituulia Kupi -54kg 3 ottelua
Sonia Grönroos -51kg 2 ottelua
Marjo Rautanen n 51kg 0 otteluaPM-karsintoihin:
Naiset:
-48kg: Lotta Loikkanen
-51kg: Heli SalapuroMiehet:
-54kg: Mika Honkanen
-63,5kg: Jukka Kyynäräinen
-67kg: Teemu Hellevaara
-67kg:Jesse SaarinenOsallistujaHyvinkäältä tulossa salikisoihin
3 erää
-57kg Lasse Kuukka, 1 matsi, junnu
-60kg Teemu Kuukka, 0 matsia
-63,5kg Markus Kuukka, 0 matsia
-67kg Joakim Vilkman, 2 matsia
-75kg Jukkis Lehto, 5 matsia4 erää
-81kg Tatu Verta, 7 matsiaPM-karsintoihin
-75kg Tommi RantaOsallistujaSalikisoihin
LTBC
3*2 Min
Elina Onjukka – 54 kg 2 ottelua
Sangalak Phancharoen – 57 kg 1 ottelu
Ossi Kokkoniemi 63,5 kg o otteluaMahdollisesti lisää tulossa…
T:Hanski
OsallistujaHTBC:
Kolme erää:
-51kg Anni Simonen 0 matsia
-54kg Mari Hakkarainen 3 matsia
-57kg Mia Suominen 1 matsi
-57kg Henna Suodenjoki 1 matsi
-63,5kg Akabari Seifollah 0matsia
-67kg Janne Lonka 0 matsia
-71kg Alexander Vartiljnen 0 matsia
-71kg Miika Kämäräinen 0 matsia
-71kg Asko Linden 1 matsi
-71kg Jeremia Kunnar 2 matsia
-75kg Juhan Korlin 3 matsia
-81kg Mohammadi Hossein 0 matsia
Neljä erää:
-81kg Simo Ukkonen
-81kg Panu Korpivaara 10 matsia
PM karsintoihin:
-51kg Mappela Lehtonen
-54kg Frauke K.
-63,5kg Katru Perkkiö
-67kg AnneAnne Willberg
-75kg Mira Marjamäki
-60kg Mikko Blom
+91kg Jason YabalOsallistujaKarsintojen aikataulut:
Viimeinen ilmoittautumispäivä 16.8-09 klo 12:00
Punnitus salilla 29.8-09 klo 7:00 – 12:00
Ottelut alkavat klo 13:00
OsallistujaPM-karsintoihin porvoosta:
-51kg tai -54kg Jere Flinkman
-63,5kg Kari Viinikainen
-81kg Ville Aalto
-86kg Johan Vänttinen
-91kg Niklas Rouhiainen -
JulkaisijaArtikkelit
- Sinun täytyy olla kirjautunut vastataksesi tähän aiheeseen.