Salikilpailut Helsinki Thaiboxing Club, 6.4.2024

Uutiset Foorumit Kilpailutoiminta Salikilpailuihin ilmoittautuminen Salikilpailut Helsinki Thaiboxing Club, 6.4.2024

Esillä 15 viestiä, 16 - 30 (kaikkiaan 57)
  • Julkaisija

    Artikkelit

  • #116978

    krasti

    Osallistuja

    Espoo Thaiboxing Club

    D- luokka
    -37kg Ukko Pohjonen, 11v, 3 ottelua
    -53kg Oliver Karm, 13v, 3 ottelua
    -54kg Kaapo d’Alte, 14 v, 1 ottelu
    -65kg Oliver Lindqvist, 14 v,2 ottelua.

    IFMA/ D luokka
    -55kg Jennifer Roos 14v, 13 ottelua

    C luokka
    -67kg Juho sukuvaara, 1 ottelu
    -71kg Lauri Paju, 4 otteluu
    -75kg Oso Toikka, 0 ottelua.
    -71kg Joona Huuhka, 1 ottelu

    C1- luokka
    -75kg Marius Jansson, 17v, 3 ottelua

    C1- luokka
    -48kg Erika Kumpulainen, 17v, 0 ottelua
    -63,5kg Noelle Sillanpää, 16v,10 ottelua

    Valmentajat: Krasti Björkskog, Kare Rasilainen, Samu Kurki

    #116979

    osmo

    Osallistuja

    Thai-Kickboxing club, Kouvola

    C-luokka
    -57kg Rasmus Haukkavuori, 15v, 15 ottelua

    Kulmassa; Ossi Heikkilä

    #116980

    Combatacademy

    Osallistuja

    Combat Academy Of Finland

    C-luokka

    -54kg Sulaiman Arya, 0 ottelua (2potkis)
    -67kg Kolehmainen Sampo, 0 ottelua (2potkis)

    #116981

    MirkaMaaria

    Osallistuja

    Deo’s Muay Thai

    Lapset
    Dluokka
    35kg Miguel Westerlund, 11v, 1 ottelu
    38kg Devon Rannamäe,12v, 9 ottelua
    39kg Eelis Nordensved, 10v, 2ottelua
    55kg Yusuf Demirbas, 12v, 2ottelua
    62kg Famai Yingsuksantisuk, 13v, 0 ottelua

    Miehet
    C1 luokka
    -86 Jimi Virtanen, 17v, 1 ottelu

    B/C luokka
    -81kg Sami Ratilainen, 8 ottelua (voi otella tarvittaessa kaksikin ottelua)
    -86kg Otto Koskijoki, 7 ottelua

    Valmentaja: Prayut Phetsangkhat

    #116982

    Joji

    Osallistuja

    Jyväskylä Muay Thai

    C-luokka

    -57kg Ali agha Hassani 17v 0 ott.
    -81kg Ukko Antila 0 ott.

    Valmentaja Minh Le

    • Tätä vastausta muokkasi 2 kuukautta, 1 viikko sitten Joji.

    #116983

    Jouni

    Osallistuja

    Nummela Thaiboxing Club

    C-luokka:
    -81kg Mika Taimi, 0 ott.
    -75kg Andero Birnbaum, 16v, 10 ott. (ensisijaisesti C, käy myös C1)
    57kg Eemeli Parjanen, 16v, 3 ott. (ensisijaisesti C, käy myös C1)

    C1-luokka
    67kg Artturi Lindberg, 9 ott.
    55kg Lenni Kerokoski, 15v, 0 ott.
    71kg Jony Mäki, 17v, 0 ott.

    Valmentajat:
    Marko Säkkinen
    Jouni Arlin

    #116984

    putsi

    Osallistuja

    HTBC:
    D-luokka
    -42kg Eetu Tammelin 12v. 12 matsia
    C1-luokka
    -57kg Rawan Sabre 14v. 0 matsia
    -57kg Elsa Kellokoski 16v. 0 matsia
    -50kg Emilia Hietala 0 matsia
    -54kg Eve Häkli 0 matsia
    -63,5/67kg Iisa Kämppi 0 matsia
    -63,5kg Patrick Obinna 14v. 7 matsia
    -63,5kg Rasmus Ranta 17v. 0 matsia
    -71kg Lenni Lammi 16v. 0 matsia
    -81kg Otto Säynäjärvi 17v. 0 matsia
    -60kg Janek Kangar 0 matsia
    -81kg Nick Haitoma 0 matsia
    -81kg Jimi Bärlund 0 matsia
    C-luokka
    -45/48kg Anna Viklund +10 matsia
    -57kg Kerttu Tiainen 8 matsia
    -60kg Nea Hukkanen 4 matsia
    -60kg Minna Vasarainen 5 matsia
    -60kg Kata Simola 8 matsia
    -71kg Artambares Strengell 16v. 5 matsia
    -60kg Fawzaldin Abdli 7 matsia
    -67kg Emil Riekki 6 matsia
    -71kg Taisto Strengell 6 matsia
    -86kg Mikko Orivuori 0 matsia
    +91kg Miro Lahtela 0 mtsia
    B-luokka
    -75kg Peeter Kiis 9 matsia
    Coach: Martinez

    #116985

    Tommi

    Osallistuja

    RNC Sport Club
    C1-luokka
    – 67kg Tero Salonen, 3 ottelua
    – 71kg Stanislav Sipiläinen, 3 ottelua
    – 71kg Rolle Haaparanta, 1 ottelua

    D-luokka
    – 60kg Joel Salonen (13v), 1 ottelua

    Valmentajat Tommi Saaristoranta, Jani Kokko

    #116988

    Jouni

    Osallistuja

    NuTBC:n Artturi Lindberg joutuu perumaan osallistumisensa sairastumisen vuoksi.

    #116989

    SariK

    Osallistuja

    Koska otteluparit julkaistaan?

    #116990

    Chitalada

    Osallistuja

    Chitaladan:

    Thomas Hyvärinen -63,5kg, 0ott sairastunut ja joutuu valitettavasti perumaan kisat.

    #116991

    putsi

    Osallistuja

     

    Aika: lauantaina 6.4.2024 
    Paikka: Helsinki Thaiboxing Club 
    Osoite: Suvilahdenkatu 10e (3 kerros), 00500 Helsinki. 
    Alueella on paljon maksullisia parkkipaikkoja. 
    Punnitus: klo:9.00-11.00 
    Ottelut alkavat: klo:12.00 

    Liput:15€/HTBC:n jäsenet 10€ 

    Salilla pientä purtavaa ja juotavaa myynnissä. 

    Muistattehan ilmoittaa ottelijoiden yhteydessä myös vastuuvalmentajan/-valmentajat, joilla tulee olla voimassaoleva valmentajalisenssi 
    2 huoltajaa /seura. 
    Mikäli enemmän kuin 3 ottelijaa, 3 huoltajaa sallittu. 

    Kilpailijoiden osallistumismaksu kaudella 2024 on kaikilta osallistujilta 15€, myös alle 15-vuotiailta. 

    Alustavat otteluparit, ei ottelujärjestys. 

    D-luokka: 
    10-11v. -40kg Keron Kottise Crest – PFC vs. Eelis Nordensved Deo’s Muay Thai 
    10-11v. -38kg Ukko Pohjonen Espoo Thaiboxing Club vs. Miguel Westerlund Deo’s Muay Thai 
    12-13v. -38kg Toivo Heino Turku Thaiboxing Club vs. Ukko – Miguel voittaja 
    12-13v. -42kg Eetu Tammelin HTBC vs. Devon Rannamäe Deo’s Muay Thai 
    12-13v. -54kg Yusuf Demirbas Deo’s Muay Thai vs. Oliver Karm Espoo Thaiboxing Club 
    12-13v. -63,5kg Famai Yingsuksantisuk Deo’s Muay Thai vs. Joel Salonen RNC Sport Club  
    12-13v. -58kg Leo Trygg Turku Thaiboxing Club vs. Kristian Mikander Crest – PFC 
    14-15v. -51kg Leo Räty MMA Team vs. Tomi Suikki Turku Thaiboxing Club 
    14-15v. -63,5/67kg Patrick Obinna HTBC vs. Oliver Lindqvist Espoo Thaiboxing Club 

    C1-luokka 
    -48/51kg Emilia Heilakka HTBC vs. Erika Kumpulainen Espoo Thaiboxing 
    -54kg Eve Häkli HTBC vs. Malena Ollonen  Chitalada Finland 
    -54kg Vanessa Leppänen Chitalada Finland vs. Piila Tähtinen MMA Team 300  
    -57kg Rawan Sabre HTBC 14v. vs Elsa Kellokoski HTBC 16v.  
    -63,5kg Iisa Kämppi HTBC vs. Emma Davidsson  Chitalada Finland 
    -75kg Noelle Sillanpää Espoo Thaiboxing Club , 16v vs. Patt Pattamarat Chitalada Finland  
    -54kg, Philip Toukoniitty Porvoo Thaiboxing Club vs Lenni Kerokoski 15v. Nummela Thaiboxing Club  
    -57kg Duc Thai – Chitalada Finland vs. Samu Leppämäki Kotka TBC 
    -60 kg -60kg Janek Kangar HTBC  vs. Allahyar Masoodi Optima Thaiboxing Club 
    -63,5kg Rasmus Ranta HTBC  17v. Vs  Patrick Korsberg  Chitalada Finland 
    -63,5kg Ilmari Nurmi Chitalada Finland vs. Onni Hauhio 16v. Porvoo Thaiboxing Club 
    -67kg Tero Salonen RNC Sport Club vs. Rami Partanen Chitalada Finland 
    -71kg Lenni Lammi HTBC 16v. Vs. Jony Mäki Nummela 17. Thaiboxing Club 
    -71kg, Hendrik Karma 17. Porvoo Thaiboxing Club Vs. Rolle Haaparanta RNC Sport Club 
    -75kg Marius Jansson 17v. Espoo Thaiboxing Club vs. Stanislav Sipiläinen RNC Sport Club 
    -81kg Otto Säynäjärvi 17. HTBC Vs Eetu Muurman Kotka TBC 
    -86kg Jimi Bärlund HTBC vs Jimi Virtanen 17v. Deo’s Muay Thai 

    C-luokka  
    -60kg Nea Hukkanen HTBC vs. Rebeca Rotberg KRVA tallinna  
    -63,5kg Kata Simola HTBC vs. Milla Hoffman Crest – PFC 
    -71kg Gretel Tiivel KRVA tallinna vs. Maria Mäntysalo Optima Thaiboxing Club 
    +75kg Vivian Ranki PR Fight Team Vaasa vs. Daniela Likassa
    Porvoo Thaiboxing Club 
    +75kg Piritta Kuronen Turku Muay Thai vs. Mirjam Hänninen Crest – PFC 
    -60kg Jordan Sukanen Crest – PFC 16v. vs. Sulaiman Arya Combat Academy Of Finland 
    -57kg Palaphol Saensamran TTBC 16v. Vs.Rasmus Haukkavuori Thai-Kickboxing club, Kouvola , 15v. 
    -57kg Ali agha Hassani 17v. Jyväskylä Muay Thai vs. Eemeli Parjanen 16v. Nummela Thaiboxing Club 
    -60kg Nuur Sardheye 17v. Kru Yap Muay Thai vs. Tuukka Lempiäinen 16v. Crest – PFC 
    -63,5kg Fawzaldin Abdli HTBC vs. Hannes Hartikainen LTBC  
    -67kg Nico Auvinen 16. Turku Muay Thai vs. Rene Partida 16. Crest – PFC 
    -67kg Juho sukuvaara Espoo Thaiboxing Club vs. Kolehmainen Sampo Combat Academy Of Finland  
    -67kg Casper Salenius Crest – PFC vs. Elias Haapala MMA Team 300 
    -71kg Emil Riekki HTBC vs. Deograce Lutete Kosi Crest – PFC 
    -71kg Luis Rafael Rodriguez Crest – PFC vs. Joona Huuhka Espoo Thaiboxing Club 
    -71kg Artambares Strengell 16v. HTBC vs. Sauli Spinkkilä MMA Team 300 
    -71kg Taisto Strengell HTBC vs.  Lauri Paju Espoo Thaiboxing Club 
    -75kg Kris Love Crest – PFC vs. Andero Birnbaum 16v. Nummela Thaiboxing Club  
    -75kg Peeter Kiis HTBC vs Veeti Liimatainen Turku Muay Thai 
    -81kg Ukko Antila Jyväskylä Muay Thai vs. Oso Toikka Espoo Thaiboxing Club 
    -81kg Mika Taimi Nummela Thaiboxing Club vs. Victor Pescaru King of the Ring 
    -86kg Mikko Orivuori HTBC vs. Aarre Haapala MMA Team 300 

    Valmentajat: 
    Turku Muay Thai: Kalle Sarkki  
    MMA Team 300: Eero Toiviainen  
    Porvoo Thaiboxing Club: Mika Pietilä, Venne Tiihonen  
    Turku Thaiboxing Club: Ari-Pekka Keskinen, Tom Trygg  
    Kotka TBC: Simo Ukkonen  
    Kru Yap Muay Thai: Payap Tothian  
    Chitalada Finland: Nurmi  
    Optima Thaiboxing Club: Jarno Laitinen , Riikka Järvenpää  
    KRVA tallinna: Astrid Johanna Grents 
    Crest – PFC: Mikko Blom, Jimi Juvonen, Lauri Härmä 
    King of the Ring: Ville Kivipelto 
    Espoo Thaiboxing Club: Krasti Björkskog, Kare Rasilainen, Samu Kurkii 
    Thai-Kickboxing club, Kouvola: Ossi Heikkilä 
    Deo’s Muay Thai: Prayut Phetsangkhat 
    Jyväskylä Muay Thai: Minh Le 
    Nummela Thaiboxing Club : Marko Säkkinen, Jouni Arlin 
    HTBC: Martinez 
    RNC Sport Club: Tommi Saaristoranta, Jani Kokko 

    Ilman ottelua: 
    D-luokka 

    -54kg Kaapo d’Alte Espoo Thaiboxing Club , 14 v, 1 ottelu 
    -55kg Jennifer Roos Espoo Thaiboxing Club 14v, 13 ottelua IFMA/ D luokka 
    -52kg Jessi Valtanen Crest – PFC  , 14v, 0 ottelua (tyttö) 
    -63,5kg Emmi Larm MMA Team 300 14v, 6 ottelua 
    -60kg Sylvia Kangas Crest – PFC , 15v, 0 ottelua 

    C1-luokka 
    -81kg Nick Haitoma HTBC 0 matsia 
    +91kg, Taha Rjafallah Porvoo Thaiboxing Club , 17v., 0 matsia 

    C-luokka 
    -45/48kg Anna Viklund HTBC +10 matsia 
    -60kg Minna Vasarainen HTBC 5 matsia+91kg Miro Lahtela HTBC 0 matsia 
    -57kg Kerttu Tiainen HTBC 7 matsia
    -54kg Jaey-ar Peñol Chitalada Finland Chitalada Finland 5 matsia

    B-luokka 
    -81kg Sami Ratilainen Deo’s Muay Thai , 8 ottelua (voi otella tarvittaessa kaksikin ottelua) B/C luokka 
    -86kg Otto Koskijoki Deo’s Muay Thai 7 ottelua B/C luokka 
    -63,5kg Ommi Mingsupphakun Turku Muay Thai 31 ottelua 

     

     

    • Tätä vastausta muokkasi 2 kuukautta, 1 viikko sitten putsi.
    • Tätä vastausta muokkasi 2 kuukautta, 1 viikko sitten putsi.

    #116994

    Joji

    Osallistuja

    Jos saisi toivoa pitkä matkalaisille alkupäähän!

    #116995

    Payap

    Osallistuja

    Meillä toiveena myös saada alkupäähän koska junalla pitää päästä kotiin.

    #116996

    SariK

    Osallistuja

    Suikki ja Räty ottelivat juuri viime kisoissa ja varmasti myös SM kisoissa kohtaavat.
    Sopisiko tällä erää vaihto niin että Suikki ottelisi -54kg Kaapo d’Alte Espoo Thaiboxing Club vastaan? Tulisi vähän vaihtelua.

    • Tätä vastausta muokkasi 2 kuukautta, 1 viikko sitten SariK.

Esillä 15 viestiä, 16 - 30 (kaikkiaan 57)
  • Sinun täytyy olla kirjautunut vastataksesi tähän aiheeseen.