Salikilpailut Nokian Kamppailu-Urheilijat Ry 2.3.2024

Uutiset Foorumit Kilpailutoiminta Salikilpailuihin ilmoittautuminen Salikilpailut Nokian Kamppailu-Urheilijat Ry 2.3.2024

Esillä 15 viestiä, 31 - 45 (kaikkiaan 54)
  • Julkaisija

    Artikkelit

  • #116841

    J. Marila

    Osallistuja

    Ommi vs Alina Salmela, Alinalla 2 harjoitusottelua alla, joten aika iso tasoero tuossa. Mikäli 1. ottelusta paikat ehjät, niin Alina voi kyllä C1 säännöillä otella.

    Jarno Marila

    #116842

    Chitalada

    Osallistuja

    Tämä myös sovittu HTBC:n kanssa:

    C:

    -54kg Anna Viklund, n.10 matsia (HTBC) vs Vanessa Leppänen 0ott (treenannut vasta 5kk) Chitalada Finland

    #116843

    VeeKoo2

    Osallistuja

    Listaa muokattu viimeisimmät kommentit huomioiden. Ei järjestys.

    D-Luokka:

    1. -40kg Akseli Maahi,12v(synt.2011),3 TKD ottelua vuodelta 2019. (Nokian Kamppailu-Urheilijat) VS. -38kg Rasmus Huhdanpää, 11v, 1 ottelu (MMA Team 300)
    2. -51kg Minka Kaipomäki,14v(synt.2009),4 KB ottelua ja 9 MT ottelua. (Nokian Kamppailu-Urheilijat) VS. -51kg Erika Salmela, 14v. 4ottelua (Kru Yap Muay Thai (KYMT))
    3. – 63,5 kg, Ali Hossin (15 v), 0 ottelua (TAMPERE THAIBOXING) VS. -63,5, Rasmus Rosholm (15v), 0 ottelua (Porin Kamppailu-urheilukeskus)
    4. -38kg Devon Rannamäe, 12v, 9 matsia (Deo’s Muay Thai) VS. -40kg Vili Kokkonen, 12v, 17 ottelua (MMA Team 300)
    5. -54kg Kristian Mikander, 12v, 11 ottelua (Crest – PFC) VS. -55kg Yusuf Demirbas, 12v, 1 matsi (Deo’s Muay Thai)
    6. -40kg Akseli Maahi,12v(synt.2011),3 TKD ottelua vuodelta 2019. (Nokian Kamppailu-Urheilijat) VS. -34kg Dominic Hyödynmaa, 10v, 2 ottelua (MMA Team 300)

    D-luokassa ilman ottelua:

    -44kg Toni Tolonen, 11v, 1 ottelu (MMA Team 300)
    -60kg Joona Peltokangas, 14v. 1 ottelu (Kru Yap Muay Thai (KYMT))
    -51kg Leo Räty, 14v, 21 ottelua (IFMA ok) (MMA Team 300)
    -57kg Daniel Lund, 15v. 1 ottelu (Kru Yap Muay Thai (KYMT))
    -36kg Leevi Kokkonen 10v, 0 ottelua (MMA Team 300)

    C1-Luokka:
    7. -71kg Aku Järvelä,16v(synt.2007)0 ottelua. (Nokian Kamppailu-Urheilijat) VS. -71kg Miro Balzar 2ott (Chitalada Finland)
    8. -71, Alina Salmela (17v), 2 ottelua C/C1 (Porin Kamppailu-urheilukeskus) VS. -71kg Sofia Smedroos (2 harjoitusmatsia)(Muay Thai Vaasa)
    9. -67 Aatu Alaluusua (17v), 3 ottelua (TJJK Muay Thai) VS. -67kg Artturi Lindberg, 7 ott.(Nummela Thaiboxing Club)
    10. -60 kg, Dragos Vesco, 0 ottelua (TAMPERE THAIBOXING) VS. -59kg Jordan Sukanen, 16v, 1 ottelu C/C1 (Crest – PFC)
    11. -58kg Tuukka Lempiäinen, 16v, 3 ottelua C/C1 (Crest – PFC) VS. -57kg Duc Thai 0ott(treenannut vasta 5kk) (Chitalada Finland)
    12. -63,5kg Tommi Pihlajamäki,1 MT ottelu ja 2KB ottelua. VS. -63,5kg Rami Partanen 1ott (Chitalada Finland) C1/C?
    13. – 75kg Aapo Akkanen, 15v, 18 ottelua (Hööki Combat Sports) VS. -76kg Andero Birnbaum, 16v, 7 ott.(Nummela Thaiboxing Club)
    14. -71kg Tony Haldin O matsia (Muay Thai Vaasa) VS. -75kg Santtu Rajala,1 KB ottelu
    15. -63,5kg Ommi Mingsupphakun, 30 ottelua (Turku Muay Thai) VS. – 71, Alina Salmela(17v),2 ottelua(Porin Kamppailu-urheilukeskus)
    16. -71kg Elias Santala,14v(synt.2009),5 MT ottelua. (Nokian Kamppailu-Urheilijat)VS. -67kg Harun Sheikh, 16v, 4 ottelua (Crest – PFC)

    C1-luokassa ilman ottelua:
    – 81 kg, Roope Forss, 0 ottelua (TAMPERE THAIBOXING)

    C-Luokka:
    17. -63,5kg Nico Auvinen, 17 ottelua(Turku Muay Thai) VS. -60-63,5kg Samuel Rautio, 14 matsia (HTBC)
    18. -71kg Sauli Spinkkilä, 3 ottelua (MMA Team 300) VS. -71kg Ossi Karjalainen, 2 matsia (Deo’s Muay Thai)
    19. -75kg Piritta Kuronen, 4 ottelua(Turku Muay Thai) VS. +75kg Patt Pattamarat (nainen) 0ott (Chitalada Finland)
    20. -67kg Hussein Osman Yusuf, 13 matsia (Deo’s Muay Thai) VS. -71kg Veeti Liimatainen, 12 ottelua (Turku Muay Thai)
    21. -60 kg Morteza Ibrahimi, 4 ottelua (Muay Tribe) VS. -57kg Elmeri Mikkonen 8ott (Chitalada Finland)
    22. -60-63,5kg Nea Hukkanen, 4 matsia (HTBC) VS. -54kg Malena Ollonen 0ott(Chitalada Finland)
    23. -60kg Vilma Vaskijoki, 4 ottelua (Optima Thaiboxing Club) VS. -57kg Emma Davidsson 0ott(Chitalada Finland)
    24. -48kg Anna Viklund, n.10 matsia (HTBC) VS. -54kg Vanessa Leppänen 0ott (treenannut vasta 5kk) (Chitalada Finland)

    C-luokassa ilman ottelua:

    -67kg Casper Salenius, 2 ottelua (Crest – PFC)
    -86kg Noorduldeen Saadallah, 16v, 3 ottelua (Crest – PFC)
    -60kg Kata Simola, 6 matsia (ottelu alkupäähän jos mahdollista, kiitos) (HTBC)
    -67kg Juho Murtokangas, 12 matsia (Deo’s Muay Thai)
    -69kg Deograce Lutete Kosi, 1 ottelu, 3 potkunyrkkeilyottelua (Crest – PFC)

    #116844

    Riikka

    Osallistuja

    Voisiko tämä ottelu olla C-säännöillä?:
    -60kg Vilma Vaskijoki, 4 ottelua (Optima Thaiboxing Club) VS. -57kg Emma Davidsson 0ott(Chitalada Finland)

    Pidetään C1.

    #116845

    VeeKoo2

    Osallistuja

    Otettaisiinko tämä C-luokassa vai pysytäänkö C1?

    12. -63,5kg Tommi Pihlajamäki,1 MT ottelu ja 2KB ottelua. VS. -63,5kg Rami Partanen 1ott (Chitalada Finland) C1/C?

    #116846

    muay

    Osallistuja

    3. – 63,5 kg, Ali Hossin (15 v), 0 ottelua (TAMPERE THAIBOXING) VS. -63,5, Rasmus Rosholm (15v), 0 ottelua (Porin Kamppailu-urheilukeskus)

    Ali Hossin on estynyt eikä pääse osallistumaan tuuleviin kisoihin.
    .
    .

    – 81 kg, Roope Forss, 0 ottelua (TAMPERE THAIBOXING) VS -86kg Noorduldeen Saadallah, 16v, 3 ottelua (Crest – PFC)

    Sopiiko tämä ottelupari ja C1-luokassa?

    #116847

    J. Marila

    Osallistuja

    Sopisiko ottelu:
    -60kg Joona Peltokangas, 14v. 1 ottelu (Kru Yap Muay Thai (KYMT)) VS -63,5, Rasmus Rosholm (15v), 0 ottelua (Porin Kamppailu-urheilukeskus)

    Rasmus on normaali painoltaan noin 62kg

    Jarno Marila

    #116848

    Chitalada

    Osallistuja

    Otettaisiinko tämä C-luokassa vai pysytäänkö C1?

    12. -63,5kg Tommi Pihlajamäki,1 MT ottelu ja 2KB ottelua. VS. -63,5kg Rami Partanen 1ott (Chitalada Finland) C1/C?

    Pysytään vain nyt C1

    #116849

    Payap

    Osallistuja

    Joona Peltokankaalle sopii ottelu Rasmus Rosholmin kanssa.

    #116850

    VeeKoo2

    Osallistuja

    Saataisiinko tästä pari? C1?

    -67kg Juho Murtokangas, 12 matsia (Deo’s Muay Thai)
    -69kg Deograce Lutete Kosi, 1 ottelu, 3 potkunyrkkeilyottelua (Crest – PFC)

    #116851

    mb

    Osallistuja

    Ei kiitos enää. Kosi on kuuro ja säätämiseen menee aina aikaa. Keretty jo suunnitella seuraavat kisat.

    #116852

    VeeKoo2

    Osallistuja

    Muokattu.

    Olisiko tällaisenaan sitten hyvä? Otteluiden nro. 12 ja 13 väliin tauko?

    1. -40kg Akseli Maahi,12v(synt.2011),3 TKD ottelua vuodelta 2019. (Nokian Kamppailu-Urheilijat) VS. -38kg Rasmus Huhdanpää, 11v, 1 ottelu (MMA Team 300)
    2. -51kg Minka Kaipomäki,14v(synt.2009),4 KB ottelua ja 9 MT ottelua. (Nokian Kamppailu-Urheilijat) VS. -51kg Erika Salmela, 14v. 4ottelua (Kru Yap Muay Thai (KYMT))
    3. -60kg Joona Peltokangas, 14v. 1 ottelu (Kru Yap Muay Thai (KYMT))
    VS. -63,5, Rasmus Rosholm (15v), 0 ottelua (Porin Kamppailu-urheilukeskus)
    4. -38kg Devon Rannamäe, 12v, 9 matsia (Deo’s Muay Thai) VS. -40kg Vili Kokkonen, 12v, 17 ottelua (MMA Team 300)
    5. -54kg Kristian Mikander, 12v, 11 ottelua (Crest – PFC) VS. -55kg Yusuf Demirbas, 12v, 1 matsi (Deo’s Muay Thai)
    6. -40kg Akseli Maahi,12v(synt.2011),3 TKD ottelua vuodelta 2019. (Nokian Kamppailu-Urheilijat) VS. -34kg Dominic Hyödynmaa, 10v, 2 ottelua (MMA Team 300)

    D-luokassa ilman ottelua:

    -44kg Toni Tolonen, 11v, 1 ottelu (MMA Team 300)
    -51kg Leo Räty, 14v, 21 ottelua (IFMA ok) (MMA Team 300)
    -57kg Daniel Lund, 15v. 1 ottelu (Kru Yap Muay Thai (KYMT))
    -36kg Leevi Kokkonen 10v, 0 ottelua (MMA Team 300)

    C1-Luokka:
    7. -71kg Aku Järvelä,16v(synt.2007)0 ottelua. (Nokian Kamppailu-Urheilijat) VS. -71kg Miro Balzar 2ott (Chitalada Finland)
    8. -71, Alina Salmela (17v), 2 ottelua C/C1 (Porin Kamppailu-urheilukeskus) VS. -71kg Sofia Smedroos (2 harjoitusmatsia)(Muay Thai Vaasa)
    9. -67 Aatu Alaluusua (17v), 3 ottelua (TJJK Muay Thai) VS. -67kg Artturi Lindberg, 7 ott.(Nummela Thaiboxing Club)
    10. -60 kg, Dragos Vesco, 0 ottelua (TAMPERE THAIBOXING) VS. -59kg Jordan Sukanen, 16v, 1 ottelu C/C1 (Crest – PFC)
    11. -58kg Tuukka Lempiäinen, 16v, 3 ottelua C/C1 (Crest – PFC) VS. -57kg Duc Thai 0ott(treenannut vasta 5kk) (Chitalada Finland)
    12. -63,5kg Tommi Pihlajamäki,1 MT ottelu ja 2KB ottelua. VS. -63,5kg Rami Partanen 1ott (Chitalada Finland) C1/C?
    13. – 75kg Aapo Akkanen, 15v, 18 ottelua (Hööki Combat Sports) VS. -76kg Andero Birnbaum, 16v, 7 ott.(Nummela Thaiboxing Club)
    14. -71kg Tony Haldin O matsia (Muay Thai Vaasa) VS. -75kg Santtu Rajala,1 KB ottelu
    15. -63,5kg Ommi Mingsupphakun, 30 ottelua (Turku Muay Thai) VS. – 71, Alina Salmela(17v),2 ottelua(Porin Kamppailu-urheilukeskus)
    16. -71kg Elias Santala,14v(synt.2009),5 MT ottelua. (Nokian Kamppailu-Urheilijat)VS. -67kg Harun Sheikh, 16v, 4 ottelua (Crest – PFC)
    17. -60kg Vilma Vaskijoki, 4 ottelua (Optima Thaiboxing Club) VS. -57kg Emma Davidsson 0ott(Chitalada Finland)
    18. – 81 kg, Roope Forss, 0 ottelua (TAMPERE THAIBOXING) VS. -86kg Noorduldeen Saadallah, 16v, 3 ottelua (Crest – PFC)

    18. -63,5kg Nico Auvinen, 17 ottelua(Turku Muay Thai) VS. -60-63,5kg Samuel Rautio, 14 matsia (HTBC)
    19. -71kg Sauli Spinkkilä, 3 ottelua (MMA Team 300) VS. -71kg Ossi Karjalainen, 2 matsia (Deo’s Muay Thai)
    20. -75kg Piritta Kuronen, 4 ottelua(Turku Muay Thai) VS. +75kg Patt Pattamarat (nainen) 0ott (Chitalada Finland)
    21. -67kg Hussein Osman Yusuf, 13 matsia (Deo’s Muay Thai) VS. -71kg Veeti Liimatainen, 12 ottelua (Turku Muay Thai)
    22. -60 kg Morteza Ibrahimi, 4 ottelua (Muay Tribe) VS. -57kg Elmeri Mikkonen 8ott (Chitalada Finland)
    23. -60-63,5kg Nea Hukkanen, 4 matsia (HTBC) VS. -54kg Malena Ollonen 0ott(Chitalada Finland)
    24. -48kg Anna Viklund, n.10 matsia (HTBC) VS. -54kg Vanessa Leppänen 0ott (treenannut vasta 5kk) (Chitalada Finland)

    C-luokassa ilman ottelua:

    -67kg Casper Salenius, 2 ottelua (Crest – PFC)
    -60kg Kata Simola, 6 matsia (ottelu alkupäähän jos mahdollista, kiitos) (HTBC)
    -67kg Juho Murtokangas, 12 matsia (Deo’s Muay Thai)
    -69kg Deograce Lutete Kosi, 1 ottelu, 3 potkunyrkkeilyottelua (Crest – PFC)

    #116853

    VeeKoo2

    Osallistuja

    C-luokan ensimmäinen ottelu on numeroltaan 18. jäi jostain syystä pois tuo maininta listasta.

    #116854

    TeaL

    Osallistuja

    #116855

    VeeKoo2

    Osallistuja

    Tuossa siistitty lista järjestyksessä. Painoluokka ilmoitettu painavemman ottelijan mukaan. Onko hyvä näin vai halutaanko jotain lisäyksiä/muutoksia?

    OTTELUJÄRJESTYS

    D-LUOKKA:
    1. -40kg(Lapset 10-11 vuotta) Akseli Maahi Nokian Kamppailu-Urheilijat) VS. Rasmus Huhdanpää(MMA Team 300)
    2. -51kg(Lapset 14-15 vuotta) Minka Kaipomäki (Nokian Kamppailu-Urheilijat) VS. Erika Salmela (Kru Yap Muay Thai (KYMT))
    3. -63,5kg(Lapset 14-15 vuotta) Joona Peltokangas(Kru Yap Muay Thai (KYMT))VS. Rasmus Rosholm (Porin Kamppailu-urheilukeskus)
    4. -40kg(Lapset 12-13 vuotta) Devon Rannamäe (Deo’s Muay Thai) VS. Vili Kokkonen (MMA Team 300)
    5. -54kg(Lapset 12-13 vuotta) Kristian Mikander(Crest – PFC) VS. -55kg Yusuf Demirbas (Deo’s Muay Thai)
    6. -40kg(Lapset 10-11) Akseli Maahi (Nokian Kamppailu-Urheilijat) VS. -34kg Dominic Hyödynmaa (MMA Team 300)
    C1-LUOKKA:
    7. -71kg Aku Järvelä (Nokian Kamppailu-Urheilijat) VS. Miro Balzar (Chitalada Finland)
    8. -71kg Alina Salmela (Porin Kamppailu-urheilukeskus) VS. Sofia Smedroos (Muay Thai Vaasa)
    9. -67kg Aatu Alaluusua (TJJK Muay Thai) VS. Artturi Lindberg (Nummela Thaiboxing Club)
    10. -60kg Dragos Vesco (TAMPERE THAIBOXING) VS. Jordan Sukanen (Crest – PFC)
    11. -60kg Tuukka Lempiäinen (Crest – PFC) VS. Duc Thai (Chitalada Finland)
    12. -63,5kg Tommi Pihlajamäki(Nokian Kamppailu-Urheilijat) VS. Rami Partanen (Chitalada Finland)

    TAUKO 15min.

    13. – 75kg Aapo Akkanen VS. Andero Birnbaum (Nummela Thaiboxing Club)
    14. -75kg Santtu Rajala (Nokian Kamppailu-Urheilijat) VS. Tony Haldin (Muay Thai Vaasa)
    15. -71kg Ommi Mingsupphakun (Turku Muay Thai) VS. Alina Salmela (Porin Kamppailu-urheilukeskus)
    16. -71kg Elias Santala (Nokian Kamppailu-Urheilijat) VS. Harun Sheikh (Crest – PFC)
    17. -60kg Vilma Vaskijoki (Optima Thaiboxing Club) VS. Emma Davidsson (Chitalada Finland)
    18. -86kg Roope Forss (TAMPERE THAIBOXING) VS. Noorduldeen Saadallah (Crest – PFC)
    C-LUOKKA
    19. -63,5kg Nico Auvinen (Turku Muay Thai) VS. Samuel Rautio (HTBC)
    20. -71kg Sauli Spinkkilä (MMA Team 300) VS. Ossi Karjalainen (Deo’s Muay Thai)
    21. +75kg Piritta Kuronen (Turku Muay Thai) VS. Patt Pattamarat (Chitalada Finland)
    22. -71kg Hussein Osman Yusuf (Deo’s Muay Thai) VS. Veeti Liimatainen (Turku Muay Thai)
    23. -60 kg Morteza Ibrahimi (Muay Tribe) VS. Elmeri Mikkonen (Chitalada Finland)
    24. -60kg Nea Hukkanen (HTBC) VS. Malena Ollonen (Chitalada Finland)
    25. -54kg Anna Viklund (HTBC) VS. Vanessa Leppänen (Chitalada Finland)

Esillä 15 viestiä, 31 - 45 (kaikkiaan 54)
  • Sinun täytyy olla kirjautunut vastataksesi tähän aiheeseen.