Salikisat Chitalada (Tampere) 14.11.2020

Uutiset Foorumit Kilpailutoiminta Salikilpailuihin ilmoittautuminen Salikisat Chitalada (Tampere) 14.11.2020

Esillä 15 viestiä, 16 - 30 (kaikkiaan 30)
  • Julkaisija

    Artikkelit

  • #112372

    JanSe

    Osallistuja

    Chamia voi kyllä ottaa miestäkin vastaan, mutta jos kuitenkin laitettaisiin naisten sarjaan. Ja kehitysehdotus: ilmottautumisten yhteydessä laitetaan N ja M.

    #112373

    VeeKoo2

    Osallistuja

    Minka voi ottaa Kouvolan 40kg poikaa vastaan mikäli näyttää siltä,että kumpikin jää muuten ilman ottelua.

    #112374

    makes

    Osallistuja

    c naiset
    75kg Laura Ruotanen CHI, 1ott
    75+kg Nea Sutinen Nummela TBC 8 ott. 17v

    Olisko tästä tappeluksi? 🙂

    -NuTBC/Marko

    #112375

    JanSe

    Osallistuja

    Kannattaisiko tuota lippujen myymistä tapahtumaan harkita vielä; ottelijat + huoltajat niin siinä on jo kohtuu määrä ihmisiä pienessä tilassa.

    #112376

    Millja

    Osallistuja

    Uusi lista. Miehet -54kg poistettu, naiset +75kg lisätty, miehet -67kg muutettu miehet -71:ksi ja naiset -67:ksi. Tämä ei vielä järjestys.

    3×3 naiset
    -60kg Miina Sirkeoja, Chitalda Ommi Mingsupphakun, Turku MT
    -67kg Lara Jämes, MMA Team 300 Carina Fant, Muaythai Vaasa

    3×3 miehet
    -63,5kg Anton Väisänen, Chitalada Jarno Kokkonen, MMA Team 300
    -67kg Denis Anchugov Turku MT Oskar Lunden, MMA Team 300
    -81kg Volodymyr Holubiev Turku MT Niko Hintikka, MMA Team 300

    3×2 naiset
    -51kg Mintra Nukki Turku MT Riikka Taipale Jyväskylä MT
    -57kg Sari Kajarila Turku TBC Jenna Horto, Sisu Gym
    -60kg Iida Horttanainen, MMA Team 300 Mea Kuukka, Sisu Gym
    -67kg RiituTaponen Jyväskylä MT Sini Ylinampa 14v. Turku TBC
    -67kg Eveliina Rauhansalo Jyväskylä MT Chamia Chabbi, Sisu Gym

    3×2 miehet
    -75kg Sergei Akkanen Turku MT Riku-Matti Kyyhkynen, MMA Team 300
    -75kg Lauri Harkin, Fight Farm Perttu Paarlahti, MMA Team 300
    -71kg Francesco Torba, Muay Tribe Sami Reivinen, MMA Team 300
    -86kg Faried Bin Baharin Jyväskylä MT Joni Matikainen, MMA Team 300

    3×2 C1 miehet
    71kg Raul Hasek (16v) Chitalada Kasim Lampila, TKC Kouvola
    71kg Rami Hasek (15v) Chitalada Jouni Nieminen, MMA Team 300
    3×2 C1 naiset
    +75kg 75kg Laura Ruotanen, Chitalada Nea Sutinen Nummela ,TBC

    D lapset
    -40kg Rasmus Haukkavuori (12v) TKC KouvolaMinka Kaipomäki Nokia KU (11v)

    ILMAN MATSIA TÄLLÄ HETKELLÄ
    C miehet
    86kg Kristian Behm JMT 3 thai ott, 5 mma takana
    54kg Rene Vainiomäki 14v, Sisu Gym 0 matsia (nyrkkeilyä ja vapaaotteluita)
    54kg Thanet Rytinki, MMA Team 300 4 ottelua
    D lapset
    62kg Sinja Ylinampa 11v. TTBC (4 ottelua]
    60kg Aleksi Roikola Nummela TBC 1 ott. 14v

    #112377

    JanSe

    Osallistuja

    Haluaisiko Jyväskyläläiset ottaa B-matsin, eli “-67kg Eveliina Rauhansalo Jyväskylä MT Chamia Chabbi, Sisu Gym” olisi 3×3?

    #112378

    Millja

    Osallistuja

    Jyväskylän puolesta kuittaan, että pysytään 3×2 vaan.

    #112379

    Millja

    Osallistuja

    Vanha lista poistettu tästä, ettei hämää.

    • Tätä vastausta muokkasi 1 vuosi, 6 kuukautta sitten Millja.
    • Tätä vastausta muokkasi 1 vuosi, 6 kuukautta sitten Millja.

    #112380

    osmo

    Osallistuja

    Rasmukselle ok ottaa Nokian Minkaa vastaan, hyvä että saadaan heillekin matsi aikaiseksi / Ossi

    #112382

    Millja

    Osallistuja

    Ottelulistaa päivitetty. Naisten pareja muokattu ja yksi matsi lisää.

    #112387

    tku

    Osallistuja

    Mintra ei halua otella sarjaa ylempänä, koska on vetänyt painon 51kg. Saisiko tämän matsin järjestymään tai Mean vetämään 51:iin?

    -51kg Mintra Nukki Turku MT Riikka Taipale Jyväskylä MT

    #112388

    Joji

    Osallistuja

    Faried joutuu peruumaan ottelunsa, kuume yllätti! Ja meille käy myös erittäin hyvin jos Mintra ottaisi Riikkaa vastaan kun riikka on myös alle 51

    #112390

    Millja

    Osallistuja

    OTTELUJÄRJESTYS
    SALIKISAT CHITALADA 14.11.2020 KLO 14->
    PUNAINEN SININEN
    D lapset
    1)-60kg
    Rene Vainiomäki, Sisu Gym Aleksi Roikola Nummela TBC (14v)
    2)-40kg
    Rasmus Haukkavuori (12v) TKC Kouvola Minka Kaipomäki Nokia KU (11v)

    3×2 C1 naiset
    3)+75kg
    Laura Ruotanen, Chitalada Nea Sutinen, Nummela TBC

    3×2 C1 miehet
    4) -71kg
    Raul Hasek, Chitalada Kasim Lampila, TKC Kouvola
    5) -71kg
    Rami Hasek, Chitalada Jouni Nieminen, MMA Team 300

    3×2 C naiset
    6) -51kg
    Mintra Nukki, Turku MT Riikka Taipale, Jyväskylä MT
    7) -60kg
    Iida Horttanainen, MMA Team 300 Sari Kajarila, Turku TBC
    8) -67kg
    Riitu Taponen, Jyväskylä MT Sini Ylinampa (14v), Turku TBC
    9) -67kg
    Eveliina Rauhansalo Jyväskylä MT Chamia Chabbi, Sisu Gym

    * * * T A U K O noin 15min * * *

    3×2 C miehet
    10) -75kg
    Sergei Akkanen Turku MT Riku-Matti Kyyhkynen, MMA T300
    11) -75kg
    Lauri Harkin, Fight Farm Perttu Paarlahti, MMA Team 300
    12) -71kg
    Francesco Torba, Muay Tribe Sami Reivinen, MMA Team 300

    3×3 B naiset
    13) -60kg
    Miina Sirkeoja, Chitalda Ommi Mingsupphakun, Turku MT
    14) -67kg
    Lara Jämes, MMA Team 300 Carina Fant, Muaythai Vaasa

    3×3 B miehet
    15) -63,5kg
    Anton Väisänen, Chitalada Jarno Kokkonen, MMA Team 300
    16) -67kg
    Denis Anchugov, Turku MT Oskar Lunden, MMA Team 300
    17) -81kg
    Volodymyr Holubiev, Turku MT Niko Hintikka, MMA Team 300

    • Tätä vastausta muokkasi 1 vuosi, 6 kuukautta sitten Millja.

    #112396

    Heli Salapuro

    Avainmestari

    #112400

    Millja

    Osallistuja

    Tulokset:

    D lapset
    1)-60kg
    Rene Vainiomäki, Sisu Gym Aleksi Roikola Nummela TBC (14v)
    Voittaja Rene Vainiomäki 3-0

    2)-40kg
    Rasmus Haukkavuori (12v) TKC Kouvola Minka Kaipomäki Nokia KU (11v)
    Voittaja Minka Kaipomäki 2-1

    3×2 C1 naiset
    3)+75kg
    Laura Ruotanen, Chitalada Nea Sutinen, Nummela TBC
    Voittaja Nea Sutinen 3-0

    3×2 C1 miehet
    4) -71kg
    Raul Hasek, Chitalada Kasim Lampila, TKC Kouvola
    Voittaja Kasim Lampila 3-0

    5) -71kg
    Rami Hasek, Chitalada Jouni Nieminen, MMA Team 300
    Voittaja Rami Hasek 3-0

    3×2 C naiset
    6) -51kg
    Mintra Nukki, Turku MT Riikka Taipale, Jyväskylä MT
    Voittaja Riikka Taipale 2-1

    7) -60kg
    Iida Horttanainen, MMA Team 300 Sari Kajarila, Turku TBC
    Voittaja iida Horttananinen 3-0

    8) -67kg
    Riitu Taponen, Jyväskylä MT Sini Ylinampa (14v), Turku TBC
    Voittaja Sini Ylinampa RET1

    9) -67kg
    Eveliina Rauhansalo Jyväskylä MT Chamia Chabbi, Sisu Gym
    Voittaja Chamia Chabbi 3-0

    3×2 C miehet
    10) -75kg
    Sergei Akkanen Turku MT Riku-Matti Kyyhkynen, MMA T300
    Voittaja Sergei Akkanen RSC3

    11) -75kg
    Lauri Harkin, Fight Farm Perttu Paarlahti, MMA Team 300
    Voittaja Lauri Harkin RSC1

    12) -71kg
    Francesco Torba, Muay Tribe Sami Reivinen, MMA Team 300
    Voittaja Francesco Torba 3-0

    3×3 B naiset
    13) -60kg
    Miina Sirkeoja, Chitalda Ommi Mingsupphakun, Turku MT
    Voittaja Miina Sirkeoja 3-0

    14) -67kg
    Lara Jämes, MMA Team 300 Carina Fant, Muaythai Vaasa
    Voittaja Carina Fant 3-0

    15) -67kg
    Denis Anchugov, Turku MT Oskar Lunden, MMA Team 300
    Voittaja Denis Anchogov KO1

    Kiitokset kaikille osallistujille!

    (Parit passit jäi tamperelaisilta muunseuralaisilta, ne löytyy salin kassalta esim ensi viikolla ma-to klo 16:30-22:00, pe klo 17-20:00 tai la klo 11:30-16:30.)

Esillä 15 viestiä, 16 - 30 (kaikkiaan 30)
  • Sinun täytyy olla kirjautunut vastataksesi tähän aiheeseen.