Salikisat Helsinki Thaiboxing Clubilla 16.92023

Uutiset Foorumit Kilpailutoiminta Salikilpailuihin ilmoittautuminen Salikisat Helsinki Thaiboxing Clubilla 16.92023

Esillä 15 viestiä, 31 - 45 (kaikkiaan 61)
  • Julkaisija

    Artikkelit

  • #116073

    Chitalada

    Osallistuja

    Chitaladan Jaey-ar Penol ilmoitettu -54kg ja vasta 3 C1-ottelua. Vastustaja -57kg ja jo 18 ottelua, aika iso kokemusero, kun Jaey-arilla vielä ensimmäinen C-ottelu.

    Jos Rasmus Haukkavuori sairastunut, niin Jaey-ar voisi ottaa Team Estonian -57kg Andreas Christofer Kubinskia 5 matsia vastaan.
    Tällöin lähempänä nuo ottelumäärätkin

    #116074

    Sergei

    Osallistuja

    “-86kg Eelis Arokoski EK vs. Rewayat Habibi TMT”
    Ei käy, Rewayatilla sen verran monta matsia alla niin ei mielummin Eeliksen ekaan matsiin noin kokenutta.

    “-86kg Ville Mikkola HTBC vs. Max Lemström RNCSC
    Kävisikö mieluummin -71kg Emil Riekki HTBC 17v. vs. Max Lemström (myös 17v) RNC -75kg”
    Jos Max ottaa Emilia vastaan, Eelis voisi ottaa esim Villeä vastaan C/C1?

    “+91kg Sergei Pavlov EK vs. Emil Linnas CF”
    Ei oo myöskään hyvä, Emil yli 25kg kevyempi ja 13matsia kokeneempi, kumpikaan ei voita tässä mitään. Siellä on 86kg Maga DMT vapaana, kokemuksen puolesta voisi Emilille olla sopivampi.

    #116075

    DeosMT

    Osallistuja

    Sopiiko Magamed vs Emil -91kg?

    #116076

    putsi

    Osallistuja

    D-Luokka
    Pojat

    -35kg/9v. Ali Al-hilfi ETBC vs. Eelis Nordensved DMTH
    -36kg/11v. Iiro Korhonen ETBC vs. Devon Rannamäe DMTH
    -51kg/12v. Kristian Mikander ETBC vs Tomi Suikki TTBC
    -51kg/12v. Anton Parkkinen ETBC vs. Aleksahdrs Grinbergs HTBC

    Tytöt

    -54kg/13v. Erika Salmela vs. Jennifer Roos ETBC

    B-luokka
    Miehet

    -63,5kg Salar Sharifi ETBC vs. Anton Väisänen CF

    C-luokka
    Naiset

    -51 kg Katarina Justo da Silva OpTBC vs. Jovena Penol

    C1-luokka
    Naiset

    -63,5kg Julia Kuismin-Raerinne HTBC vs. Vilma Vaskijoki OpTBC

    Miehet

    -67kg Daniel Aautininen HTBC vs. Luis Rafael Rodriguez CPFC

    -67kg/16v. Alehjancer Oras HTBC vs. Veikko Kangas ETBC
    -67kg/17v. Otto Haaparanta HTBC vs. Tero Salonen RNCSC
    -75kg/17v. Emil Riekki HTBC vs. Max Lemström RNCSC
    -81kg/17v. Artambares Strengell HTBC vs. Jarkko Hänninen Team Estonia
    -86kg Ville Mikkola HTBC vs. Eelis Arokoski EKH

    C-luokka
    Naiset

    -51kg/15v. Anna Viklund HTBC vs. Birgitta Vaab Team Estonia
    -60kg/15v. Minna Vasarainen HTBC vs. Eveliina Lehtinen TTBC
    -60kg Nikki Hämälä DMTH vs. Milla Hoffman CPFC
    -63,5kg/16v. Noelle Sillanpää ETBC vs. Kati Elise Soikonen Team Estonia
    -71kg Kerttu Puustinen HTBC Vs. Maria Mäntysalo OpTBC
    -75kg Vilma Pennilä HTBC vs. Piritta Kuronen TMT

    Miehet

    -57kg Lauri Härmä CPFC vs. Elmeri Mikkonen CF
    -57kg/16v. Palaphol “Max” Saensamran TTBC vs. Jaey-ar Penol CF
    -63,5kg Fawzaldin Abdali HTBC vs. Juuso Klemi LaMT
    -67kg/15v. Samuel Rautio HTBC vs Nico Auvinen TMT
    -71kg Jimmy Meder EK vs. Niki Nurminen TKCK
    -75kg Alagie Jitteh CPFC vs. Alvar Nugraha EK
    -75kg Ram Giuseppe Francesco EK vs. Ashar Khan DMTH
    -75kg Veeti Liimatainen TMT vs. Hussein Osman Yusuf DMTH
    -86/91kg Rewayat Habibi TMT vs. Emil Linnas CF

    B-luokka

    Naiset

    -63,5kg Ommi Mingsupphakun TMT vs. Sinikka Niskanen DMTH

    Miehet

    – 67kg Antero Villanen RNCSC vs. Kasim Lampila TKCK
    -81kg Kasper Kaasinen ETBC vs. Jasper Savolainen DMTH

    Ilman vastustajaa:

    D-luokka
    Pojat

    -34kg Robin Vaarma ETBC , 7 ottelua, 10v
    -42kg Karrar Al-hilfi ETBC , 6 ottelua, 11v.
    -34kg Ukko Pohjonen ETBC , 0 ottelua, 11v
    -50kg/13v. Ediz Hyppönen ETBC 0 ottelua
    -51kg/12 Leo Trygg TTBC 8 ottelua
    -52kg/13v. Oliver Karm ETBC 0 ottelua
    -57kg/13v. Patric Obinna HTBC 4 matsia

    C1-luokka
    Naiset

    -57/60kg Kerttu Tianen HTBC 18v. 4 matsia

    Miehet

    -71kg Rasmus Sarin HTBC, 2 matsia
    -75kg Tino Kataja HTBC 1 matsi
    -75kg Veeti Sipilä HTBC, 1 matsi

    C-luokka

    Miehet

    +91kg Sergei Pavlov EK 1 ottelu

    Naiset

    B-luokka
    Naiset

    -60 kg Ella Soininen OpTBC 25 ottelua

    Miehet

    -86 kg Magamed Gadiev DMTH 15 ottelua

    #116078

    mb

    Osallistuja

    Ei Crestin Luis Rafaelista ole C1-otteluun. Skippaa nää kisat.

    Toivottavasti Danielille löytyy uus vastustaja.

    #116079

    DeosMT

    Osallistuja

    Pystyykö Veeti Liimatainen tiputtamaan -71kg?

    #116080

    Chitalada

    Osallistuja

    Tässä tosiaan 15 matsin kokemusero ja vastustaja painavampi. Meidän kaverilla vasta ensimmäinen C-matsi, niin skipataan tämä:

    -57kg/16v. Palaphol “Max” Saensamran TTBC vs. Jaey-ar Penol CF

    Jos saa toivoa, niin jos saisi Chitaladan matsit siten, että päästäisiin lähtemään viimeistään puoli 4 aikoihin, että pääsee viemään koiraa ulos, kiitos.

    #116081

    tku

    Osallistuja

    Ei pysty. Aamupaino oli 73,7kg. Siinä kiharoissa ollaan lauantaina, mutta alle 75 kiloisissa kuitenkin.

    #116082

    DeosMT

    Osallistuja

    Jätetään Husun osalta nämä kisat väliin.

    #116083

    krasti

    Osallistuja

    Sovittiin TTBC:n kanssa ja Kru Yap:n kanssa seuraavasti jotta saadaan lapsille ottelut:
    D luokka
    -54kg Jennifer Roos ETBC vs Leo Trygg TTBC
    -51kg Oliver Karm ETBC vs Erika Salmela Kru YapMT

    #116084

    Riikka

    Osallistuja

    -51 kg Katarina Justo da Silva OpTBC vs. Jovena Penol

    Katarina joutuu valitettavasti jättämään kisat väliin sairastumisen vuoksi.

    #116085

    Chitalada

    Osallistuja

    Jos Katarina nyt sairastui, niin ottaisiko esim näistä jompikumpi toisen matsin meidän Jovenaa vastaan:

    -51kg/15v. Anna Viklund HTBC vs. Birgitta Vaab Team Estonia

    #116086

    Sergei

    Osallistuja

    Alkaako muuten matsit 13 vai aikaistetaan 12?

    #116087

    putsi

    Osallistuja

    D-Luokka
    -54kg/12v. Jennifer Roos ETBC vs Leo Trygg TTBC
    -51kg/13v Oliver Karm ETBC vs Erika Salmela Kru YapMT
    -35kg/9v. Ali Al-hilfi ETBC vs. Eelis Nordensved DMTH
    -36kg/11v. Iiro Korhonen ETBC vs. Devon Rannamäe DMTH
    -51kg/12v. Kristian Mikander ETBC vs Tomi Suikki TTBC
    -51kg/12v. Anton Parkkinen ETBC vs. Aleksahdrs Grinbergs HTBC
    -54kg/13v. Erika Salmela vs. Jennifer Roos ETBC

    B-luokka
    Miehet
    -63,5kg Salar Sharifi ETBC vs. Anton Väisänen CF

    C-luokka
    Miehet
    -57kg Lauri Härmä CPFC vs. Elmeri Mikkonen CF
    -86/91kg Rewayat Habibi TMT vs. Emil Linnas CF

    C1-luokka
    Naiset
    -63,5kg Julia Kuismin-Raerinne HTBC vs. Vilma Vaskijoki OpTBC

    Miehet
    -57kg/13v. Patric Obinna HTBC vs. Palaphol “Max” Saensamran TTBC
    -67kg/16v. Alehjancer Oras HTBC vs. Veikko Kangas ETBC
    -67kg/17v. Otto Haaparanta HTBC vs. Tero Salonen RNCSC
    –71kg Daniel Aautininen HTBC vs. Rasmus Sarin HTBC
    -75kg Tino Kataja HTBC vs. Veeti Sipilä HTBC
    -75kg/17v. Emil Riekki HTBC vs. Max Lemström RNCSC
    -81kg/17v. Artambares Strengell HTBC vs. Jarkko Hänninen Team Estonia
    -86kg Ville Mikkola HTBC vs. Eelis Arokoski EKH

    C-luokka
    Naiset
    -51kg/15v. Anna Viklund HTBC vs. Birgitta Vaab Team Estonia
    -60kg/15v. Minna Vasarainen HTBC vs. Eveliina Lehtinen TTBC
    -60kg Nikki Hämälä DMTH vs. Milla Hoffman CPFC
    -63,5kg/16v. Noelle Sillanpää ETBC vs. Kati Elise Soikonen Team Estonia
    -71kg Kerttu Puustinen HTBC Vs. Maria Mäntysalo OpTBC
    -75kg Vilma Pennilä HTBC vs. Piritta Kuronen TMT

    Miehet
    -63,5kg Fawzaldin Abdali HTBC vs. Juuso Klemi LaMT
    -67kg/15v. Samuel Rautio HTBC vs Nico Auvinen TMT
    -71kg Jimmy Meder EK vs. Niki Nurminen TKCK
    -75kg Alagie Jitteh CPFC vs. Alvar Nugraha EK
    -75kg Ram Giuseppe Francesco EK vs. Ashar Khan DMTH

    B-luokka
    Naiset
    -63,5kg Ommi Mingsupphakun TMT vs. Sinikka Niskanen DMTH

    Miehet
    – 67kg Antero Villanen RNCSC vs. Kasim Lampila TKCK
    -81kg Kasper Kaasinen ETBC vs. Jasper Savolainen DMTH

    Ilman vastustajaa:

    D-luokka
    Pojat
    -34kg Robin Vaarma ETBC , 7 ottelua, 10v
    -42kg Karrar Al-hilfi ETBC , 6 ottelua, 11v.
    -34kg Ukko Pohjonen ETBC , 0 ottelua, 11v
    -50kg/13v. Ediz Hyppönen ETBC 0 ottelua

    C1-luokka
    Naiset
    -57/60kg Kerttu Tianen HTBC 18v. 4 matsia

    Miehet
    -51kg Jaey-ar Penol CF 2 ottelua

    C-luokka
    Miehet
    -63,5kg Luis Rafael Rodriguez CPFC 0 ottelua
    -75kg Veeti Liimatainen TMT 8 ottelua
    +91kg Sergei Pavlov EK 1 ottelu

    Naiset
    -51 kg Jovena Penol 2 ottelua

    B-luokka
    Naiset

    -60 kg Ella Soininen OpTBC 25 ottelua

    Miehet
    -86 kg Magamed Gadiev DMTH 15 ottelua

    #116088

    putsi

    Osallistuja

    Huom!

    Lauantaina 16.9.2023 salikisat Helsinki Thaiboxing Clubilla.

    Punnitus: klo:10.00-11.00

    Ottelut: klo:12.00->

    Liput 10 €

    2 huoltajaa per seura veloituksetta sisään.

Esillä 15 viestiä, 31 - 45 (kaikkiaan 61)
  • Sinun täytyy olla kirjautunut vastataksesi tähän aiheeseen.