SM-kilpailut 2014 – kutsu ja ilmoittautuminen

Uutiset Foorumit Kilpailutoiminta Kilpailut SM-kilpailut 2014 – kutsu ja ilmoittautuminen

  • Tämä aihe on tyhjä.
Esillä 15 viestiä, 46 - 60 (kaikkiaan 100)
  • Julkaisija

    Artikkelit

  • #73482

    Porvoon ottelijoista Christoffer Lindqvist (-67kg) ja Jesse Liljeberg (-75kg) jäävät kisoista pois henkilökohtaisista syistä.

    #73484

    Vicious

    Jäsen

    Lääkärintarkastuksesta vielä sen verran, että ensin tarkastetaan perjantaina ottelevat ottelujärjestyksessä ja sen jälkeen muut.

    Lisäksi, aikataulusyistä johtuen karsintaotteluissa ei ole alkutanssia. Finaaleissa tanssitaan.

    #73485

    ollisl

    Jäsen

    @pietu wrote:

    Perjantaina ovet avataan klo 17:00 ja tapahtuma alkaa klo 18:00.
    Lauantaina ovet avataan klo 16:00 ja tapahtuma alkaa klo 17:00.
    Sunnuntaina ovet avataan klo 13:00 ja tapahtuma alkaa klo 14:00.

    Tämä lienee ajantasalla oleva aikataulu, mutta viestiketjun ekassa viestissä on vielä vanha… ja itsehän kännykästä katton vain ekan sivun.

    #73486

    Vicious

    Jäsen

    Joo, toi on se oikea.

    #73487

    Vicious

    Jäsen

    Päivitetty osallistujalista:

    Naiset -45 kg
    Pia Urpulahti, HTBC , 52
    Hang Nguyen, PvTBC, 9

    Naiset -48 kg
    Niina Ruponen, MMA Team 300, 40
    Satu Mykkänen, HTBC, 10

    Naiset -51kg
    Mirka Phetsangkhat, CAF, 63
    Jonna Suhonen, TuTBC, 43
    Mirka Salonen, TuTBC, 17
    Nora Tirkkonen, LTBC, 7

    Naiset -54kg,
    Anette Österberg, PvTBC, 28
    Siiri Tura, HTBC, 25
    Henna Suodenjoki, KTBC, 17
    Elina Immonen MMA Imatra, 14
    Henniina Hulkko, LTBC, 6

    Naiset -57kg
    Gia Winberg, PvTBC, 117
    Heidi Vuoma, OKK, 37
    Erika Kaipainen, CAF, 6

    Naiset -60kg
    Essi Riihimäki, HTBC, 38
    Sofia Raja, PoTBC, 17
    Riina Sipovaara, HTBC, 14
    Areta Santos, CAF, 8
    Anna Laurila, RNC, 6

    Naiset -63,5kg
    Riikka Järvenpää, CAF, 41
    Laressa Van Emdem, LTBC, 13

    Naiset -67kg
    Heidi Björklund, CAF, 40

    Naiset -71kg
    Pia Raita, TuTBC, 7
    Pirjo Kivelä, HTBC, 7

    Miehet -60kg
    Mikko Blom, GB-Gym, 74
    Kristian Katajamäki, MMA Team 300, 18
    Timo Venäläinen, LTBC, 16
    Johan Lahti, GB-Gym, 12

    Miehet -63,5kg
    Kari Viinikainen, PvTBC, 126
    Peter Sazonov, GB-Gym, 58
    Riku Mikkonen, PvTBC, 19
    Olli Ruuskanen, KTBC, 10

    Miehet -67kg
    Pok Jääskeläinen, CAF, 99
    Teemu Hellevaara, CHI, 75
    Alexander Vartiaynen, HTBC, 25
    Jussi Kuitunen, CHI, 22
    Onni Haapala, PvTBC, 18
    Harri Puonti, LTBC, 12

    Miehet -71 kg
    Pasi Luukkanen, TuTBC , 177
    Janne Ollonen, CHI, 111
    Joni Muttilainen, PvTBC, 41
    Samuli Kurki, EKH, 17
    Rasul Khataev, PvTBC, 8

    Miehet -75kg
    Miro Koliseva, RNC, 26
    Dimitrios Kydonakis, HTBC, 8
    Ari Savolainen, RNC, 6

    Miehet -81kg
    Daniel Forsberg, TuTBC, 98
    Johan Vänttinen, PvTBC, 23
    Adam Merzjof, CAF, 10

    Miehet -86 kg
    Markus Lampinen, MMA Joensuu, 12

    Miehet -91 kg
    Juho Ohtonen, LTBC, 29
    Timo Suhonen, HTBC, 7
    Matias Soini, KOTR, 6

    Miehet +91kg
    Pasi Kupila, TuTBC, 27
    Juha Vanhalakka, KOTR, 4

    #73488

    tku

    Osallistuja

    @Vicious wrote:

    Pe 17.1
    Lääkärintarkastus klo 13.00, jonka jälkeen suoritetaan otteluparien arvonta.
    Ottelut (karsintaottelut ja semifinaalit) klo 18.00–21.00.

    @Vicious wrote:

    Lääkärintarkastuksesta vielä sen verran, että ensin tarkastetaan perjantaina ottelevat ottelujärjestyksessä ja sen jälkeen muut.

    ?

    #73489

    Vicious

    Jäsen

    Lääkärintarkastus on valitettavasti siirtynyt kisapaikalle perjantaina klo 16.00. Asia mainittu muutama viesti ylempänä.

    #73490

    pietu

    Osallistuja

    Punnitus huomenna perjantaina 17.1. klo 12.00 – 13.00 ja arvonta alkaa heti klo 13.00

    Testivaakaan pääseen klo 11.00 alkaen!

    Punnituspaikka:
    Porvoo Thaiboxing Clubin sali
    Suistohalli
    Meritullinkatu 3-7

    HUOM! Punnituspaikalla ei ole saunaa!

    #73491

    pietu

    Osallistuja

    Perjantai karsinta- & semifinaaliottelut

    Ottelujärjestys:

    1. Naiset -54kg, karsintaottelu
    Anette Österberg, PvTBC vs. Henna Suodenjoki, KTBC

    2. Miehet -67kg, karsintaottelu
    Teemu Hellevaara, CHI vs. Alexander Vartiaynen, HTBC

    3. Miehet -67kg, karsintaottelu
    Pok Jääskeläinen, CAF vs. Onni Haapala, PvTBC

    4. Naiset -60kg, karsintaottelu
    Areta Santos, CAF vs. Anna Laurila, RNC

    5. Naiset -60kg, karsintaottelu
    Gia Winberg, PvTBC vs. Erika Kaipainen, CAF

    6. Miehet -75kg, karsintaottelu
    Dimitrios Kydonakis, HTBC vs. Miro Koliseva, RNC

    7. Miehet -75kg, karsintaottelu
    Samuli Kurki, EKH vs. Ari Savolainen, RNC

    8. Miehet -63,5kg, semifinaali
    Kari Viinikainen, PvTBC vs. Olli Ruuskanen, KTBC

    9. Miehet -63,5kg, semifinaali
    Peter Sazonov, GB-Gym vs. Riku Mikkonen, PvTBC

    10. Naiset -71kg, semifinaali
    Heidi Björklund, CAF vs. Pia Raita, TuTBC

    11. Miehet -81kg, semifinaali
    Johan Vänttinen, PvTBC vs. Adam Merzjof, CAF

    12. Miehet -91 kg, semifinaali
    Timo Suhonen, HTBC vs. Juho Ohtonen, LTBC

    13. Miehet -91 kg, semifinaali
    Matias Soini, KOTR vs. Markus Lampinen, MMA Joensuu

    #73492

    pietu

    Osallistuja

    Lauantai semifinaali & finaaliottelut

    Ottelujärjestys:

    1. Naiset -51kg, semifinaali
    Nora Tirkkonen, LTBC vs. Jonna Suhonen, TuTBC

    2. Naiset -51kg, semifinaali
    Mirka Salonen, TuTBC vs. Mirka Phetsangkhat, CAF

    3. Miehet -60kg, semifinaali
    Mikko Blom, GB-Gym vs. Timo Venäläinen, LTBC

    4. Miehet -60kg, semifinaali
    Kristian Katajamäki, MMA Team 300 vs. Johan Lahti, GB-Gym

    5. Naiset -54kg, semifinaali
    Henniina Hulkko, LTBC vs. Siiri Tura, HTBC

    6. Naiset -54kg, semifinaali
    Anette Österberg, PvTBC / Henna Suodenjoki, KTBC
    vs.
    Elina Immonen MMA Imatra

    7. Miehet -67kg, semifinaali
    Teemu Hellevaara, CHI / Alexander Vartiaynen, HTBC
    vs.
    Harri Puonti, LTBC

    8. Miehet -67kg, semifinaali
    Pok Jääskeläinen, CAF / Onni Haapala, PvTBC
    vs.
    Jussi Kuitunen, CHI

    9. Naiset -60kg, semifinaali
    Areta Santos, CAF / Anna Laurila, RNC
    vs.
    Essi Riihimäki, HTBC

    10. Naiset -60kg, semifinaali
    Gia Winberg, PvTBC / Erika Kaipainen, CAF
    vs.
    Sofia Raja, PoTBC

    11. Miehet -75kg, semifinaali
    Dimitrios Kydonakis, HTBC / Miro Koliseva, RNC
    vs.
    Pasi Luukkanen, TuTBC

    12. Miehet -75kg, semifinaali
    Samuli Kurki, EKH / Ari Savolainen, RNC
    vs.
    Joni Muttilainen, PvTBC

    13. Miehet -63,5kg, finaali
    Kari Viinikainen, PvTBC / Olli Ruuskanen, KTBC
    vs.
    Peter Sazonov, GB-Gym / Riku Mikkonen, PvTBC

    14. Miehet -91 kg, finaali
    Timo Suhonen, HTBC / Juho Ohtonen, LTBC
    vs.
    Matias Soini, KOTR / Markus Lampinen, MMA Joensuu

    #73493

    pietu

    Osallistuja

    Sunnuntai finaaliottelut

    Ottelujärjestys:

    1. Naiset -45 kg
    Pia Urpulahti, HTBC vs. Hang Nguyen, PvTBC

    2. Miehet -60kg
    Mikko Blom, GB-Gym / Timo Venäläinen, LTBC
    vs.
    Kristian Katajamäki, MMA Team 300 / Johan Lahti, GB-Gym

    3. Naiset -48 kg
    Niina Ruponen, MMA Team 300 vs. Satu Mykkänen, HTBC

    4. Naiset -51kg
    Nora Tirkkonen, LTBC / Jonna Suhonen, TuTBC
    vs.
    Mirka Salonen, TuTBC / Mirka Phetsangkhat, CAF

    5. Miehet -67kg

    6. Naiset -54kg

    7. Miehet -71 kg
    Janne Ollonen, CHI vs. Rasul Khataev, PvTBC

    8. Naiset -57kg
    Heidi Vuoma, OKK vs. Riina Sipovaara, HTBC

    9. Miehet -75kg

    10. Naiset -60kg

    11. Naiset -63,5kg
    Riikka Järvenpää, CAF vs. Laressa Van Emdem, LTBC

    12. Miehet -81kg
    Johan Vänttinen, PvTBC / Adam Merzjof, CAF
    vs.
    Daniel Forsberg, TuTBC

    Naiset -71kg
    Heidi Björklund, CAF vs. Pia Raita, TuTBC
    vs.
    Pirjo Kivelä, HTBC

    14. Miehet +91kg
    Pasi Kupila, TuTBC vs. Juha Vanhalakka, KOTR

    #73494

    mikko89

    Osallistuja

    tais tulla kirjoitusvirhe tohon Heidi Vuoman vastustajaksi sunnuntain finaaliin?

    #73495

    Ana

    Osallistuja

    Listassa on sunnuntain osalta virhe matsissa 8. Kyseisen sarjan finaalissa ottelevat Riina Sipovaara ja Heidi Vuoma. Kisaorganisaatio korjaa virheen kun kisat saadaan tältä päivältä kisaltua.

    #73496

    tku

    Osallistuja

    8. Miehet -63,5kg, semifinaali
    Kari Viinikainen, PvTBC vs. Olli Ruuskanen, KTBC

    Ruuskasen 1-2 tappio oli käsittämätön tuomio.

    #73497

    tku

    Osallistuja

    Paras SM-karsintapäivä mitä on koskaan nähty!!

    Päivän uudeksi kyvyksi voi heittämällä laittaa Erika Kaipaisen Combatista. Hänestä kuullaan vielä.

    Niin ja Joensuun Matias Lampinen tuli ja toimitti taas!

Esillä 15 viestiä, 46 - 60 (kaikkiaan 100)
  • Sinun täytyy olla kirjautunut vastataksesi tähän aiheeseen.