SM-kisat 2013 – kutsu ja ilmoittautuminen

Uutiset Foorumit Kilpailutoiminta Kilpailut SM-kisat 2013 – kutsu ja ilmoittautuminen

  • Tämä aihe on tyhjä.
Esillä 14 viestiä, 31 - 44 (kaikkiaan 44)
  • Julkaisija

    Artikkelit

  • #72285

    pietu

    Osallistuja

    Johan Vänttinen joutuu jättämään kisat väliin nilkan nevelside vamman takia.

    #72286

    mikko89

    Osallistuja

    Joel Puranen peruu pitkittyneen kylkivamman takia

    #72287

    janne

    Osallistuja

    Tarkennuksia aikatauluihin!

    Salille pääsee jumppaamaan sekä testipuntarille klo 08:00 alkaen.

    Lääkärintarkastukset alkavat noin klo 13 ja
    suoritetaan ottelujärjestyksessä.

    #72288

    Vicious

    Jäsen

    Muistutuksena vielä ottelijoille ja seuroille:

    “SM-kilpailuihin osallistuvalla ottelijalla tulee olla maksettuna vuoden 2013 SMTL:n kilpailulisenssi sekä vakuutus, joka kattaa thainyrkkeilyssä kilpailemisen. Ottelijan edustaman seuran kuuluu olla maksanut SMTL:n vuoden 2013 jäsenmaksun. Lisäksi ottelijalla tulee olla karsintoihin mennessä maksettuna SM-kisojen osallistumismaksu 10 euroa liiton tilille 800011-70212899.

    Ohjeita ottelijoille:
    1) Maksa kilpailupassi (10 €) liiton tilille –> 800011-70212899
    2) Maksa osallistumismaksu (10 €) liiton tilille –> 800011-70212899
    3) Ilmoita maksetusta passista Simo Halmevuolle (simo.halmevuo@muaythai.fi). Simo tuo kilpailupassin karsintapaikalle.
    4) Hanki suomen muay thai-liiton kilpailulisenssi sekä vakuutus (Onnistuu https://muaythai.fi nettisivujen kautta -> kilpailutoiminta -> kilpailu- ja harrastajavakuutus).
    5) Tuo kuitit kaikista maksuista karsintojen punnituksiin.”

    Nämä asiat tarkastetaan punnituksessa sitten.

    #72289

    Vicious

    Jäsen

    Päivitetty osallistujalista, perässä rankingpisteet:

    NAISET

    -45kg Kati Kaareskoski, TTBC 50

    -48 kg Tessa Kakkonen, LTBC 83
    -48 kg Niina Ruponen, MMA TEAM 300 31
    -48 kg Nelly Salminen, MMA Joe 28
    -48 kg Linda Rehn, HTBC 22
    -48 kg Satu Oikarinen, HTBC 6

    -51 kg Mirka Phetsangkhat, Combat Academy 40
    -51 kg Kaisa Kokko, HTBC 35
    -51 kg Jonna Suhonen, TTBC 27
    -51 kg Anni Simonen, HTBC 5

    -54 kg Milla Ratilainen, MMA Joe 15
    -54 kg Mirka Salonen, TTBC 7
    -54 kg Assi Savolainen, MMA Kuo 6
    -54 kg Siiri Tura, HTBC 5

    -57 kg Gia Winberg, Porvoo TBC 95
    -57 kg Essi Riihimäki, HTBC 31
    -57 kg Heidi Vuoma, MMA Kuo 24

    -60 kg Anna Willberg, HTBC 192
    -60 kg Katru Perkkiö, HTBC 109
    -60 kg Sini Liimatta, MMA Kuo 6

    -63,5 kg Riikka Järvenpää, Combat Academy 13
    -63,5 kg Eeva Siiskonen, MMAIm 13
    -63,5 kg Riina Sipovaara, HTBC 8

    -67 kg Satu Rastas, HTBC 4

    -71 kg Pirjo Kivelä, HTBC 2

    -75 kg Edla Niemi, HTBC 22

    MIEHET

    -57 kg Kristian Katajamäki, MMA TEAM 300 10

    -60 kg Mikko Blom, GB Gym 60

    -63,5 kg Kari Viinikainen, Porvoo TBC 102
    -63,5 kg Pok Jääskeläinen, Combat Academy 79
    -63,5 kg Peter Sazonov, GB Gym 49
    -63,5 kg Elias Granath, TTBC 21
    -63,5 kg Olli Tikkanen, MMA Kuo 7

    -67 kg Jari Ollonen, HTBC 26
    -67 kg Alexander Vartiaynen, HTBC 10

    -71 kg Joni Muttilainen, Porvoo TBC 28
    -71 kg Jari Mustakallio, Team Polte 17
    -71 kg Ossi Heikkilä, KoTKB 2
    -71 kg Tom Niinimäki, TTBC 1

    -75 kg Ali Taimouri, HTBC 58
    -75 kg Samuli Närhi, HTBC 17
    -75 kg Jesse Koivula, PoTBC 16
    -75 kg Mikko Saariniemi, Team Polte 4

    -81 kg Daniel Forsberg, TTBC 78
    -81 kg Panu Korpivaara, HTBC 69
    -81 kg Olli Leppänen, KOTR 37
    -81 kg Mikko Soikkeli, MMA Joe 10
    -81 kg Jani Toivonen, Combat Academy 7

    -86 kg Niklas Winberg, EKH 24

    +91 kg Niklas Rouhiainen, Porvoo TBC 45
    +91 kg Timo Suhonen, HTBC 3
    +91 kg Markus Lampinen, MMA Joe 2

    #72290

    janne

    Osallistuja

    SM-karsintojen lauantain ottelujärjestys:

    1 Tessa Kakkonen LTBC – Nelly Salminen MMA Joe
    2 Gia Winberg PvTBC – Heidi Vuoma MMA Kuo
    3 Jani Toivonen CAF – Panu Korpivaara HTBC
    4 Sini Liimatta MMA Kuo – Riikka Järvenpää CAF
    5 Alexander Vartiaynen HTBC – Ossi Heikkilä Ko TKB
    6 Satu Oikarinen HTBC – Niina Ruponen MMA Team 300
    7 Peter Sazanov GB gym – Olli Tikkanen MMA Kuo
    8 Milla Ratilainen MMA Joe – Siiri Tura HTBC
    9 Kaisa Kokko HTBC – Jonna Suhonen TTBC
    10 Linda Rehn HTBC – Mirka Phetsangkhat CAF
    11 Mikko Saariniemi Team Polte 4 – Samuli Närhi HTBC
    12 Jari Ollonen HTBC – Elias Granath TTBC
    13 Markus Lampinen MMA Joe – Niklas Rouhiainen PvTBC
    14 Riina Sipovaara HTBC – Eeva Siiskonen MMA Im
    15 Jari Mustakallio Team Polte 4 – Tom Niinimäki TTBC
    16 Daniel Forsberg TTBC – Mikko Soikkeli MMA Joe
    17 Ali Taimouri HTBC – Jesse Koivula PoTBC

    #72291

    Ana

    Osallistuja

    @janne wrote:

    SM-karsintojen lauantain ottelujärjestys:

    1 Tessa Kakkonen LTBC – Nelly Salminen MMA Joe
    2 Gia Winberg PvTBC – Heidi Vuoma MMA Kuo
    3 Jani Toivonen CAF – Panu Korpivaara HTBC
    4 Sini Liimatta MMA Kuo – Riikka Järvenpää CAF
    5 Alexander Vartiaynen HTBC – Ossi Heikkilä Ko TKB
    6 Satu Oikarinen HTBC – Niina Ruponen MMA Team 300
    7 Peter Sazanov GB gym – Olli Tikkanen MMA Kuo
    8 Milla Ratilainen MMA Joe – Siiri Tura HTBC
    9 Kaisa Kokko HTBC – Jonna Suhonen TTBC
    10 Linda Rehn HTBC – Mirka Phetsangkhat CAF
    11 Mikko Saariniemi Team Polte 4 – Samuli Närhi HTBC
    12 Jari Ollonen HTBC – Elias Granath TTBC
    13 Markus Lampinen MMA Joe – Niklas Rouhiainen PvTBC
    14 Riina Sipovaara HTBC – Eeva Siiskonen MMA Im
    15 Jari Mustakallio Team Polte 4 – Tom Niinimäki TTBC
    16 Daniel Forsberg TTBC – Mikko Soikkeli MMA Joe
    17 Ali Taimouri HTBC – Jesse Koivula PoTBC

    Saisko painosarjat? Ilmeisesti joitain muutoksia tullut alkuperäisiin?

    #72292

    janne

    Osallistuja

    SM- karsintojen ottelukaaviot

    Naiset
    -48 kg
    Semifinaalit
    Satu Oikarinen HTBC – Niina Ruponen MMA Team 300
    Tessa Kakkonen LTBC – Nelly Salminen MMA Joe

    -51 kg
    Karsintaottelu
    Linda Rehn HTBC – Mirka Phetsangkhat CAF
    Semifinaalit
    Rehn / Phetsangkhat – Anni Simonen HTBC
    Kaisa Kokko HTC – Jonna Suhonen TTBC

    -54kg
    Semifinaali
    Milla Ratilainen MMA Joe – Siiri Tura HTBC
    Finaali
    Ratilainen / Tura – Mirka Salonen TTBC

    -57 kg
    Semifinaali
    Gia Winberg PvTBC – Heidi Vuoma MMA Kou
    Finaali
    Winberg / Vuoma – Essi Riihimäki HTBC

    -60 kg
    Finaali
    Anna Willberg HTBC – Katarina Perkkiö HTBC

    -63,5 kg
    Semifinaalit
    Sini Liimatta MMA Kuo – Riikka Järvenpää HTBC
    Riina Sipovaara HTBC – Eeva Siiskonen MMA Im

    Miehet

    -60 kg
    Finaali
    Mikko Blom GB-Gym – Kristian Katajamäki MMA Team 300

    -63,5 kg
    Semifinaali
    Peter Sazonov GB-Gym – Olli Tikkanen MM Kuo
    Finaali
    Sazonov / Tikkanen – Kari Viinikainen PvTBC

    -67 kg
    Karsintaottelu
    Alexander Vartiaynen HTBC – Ossi Heikkilä KoTKB
    Semifinaalit
    Vartiaynen / Heikkilä – Pok Jääskeläinen CAF
    Jari Ollonen HTBC –Elias Granath TTBC

    -71 kg
    Semifinaali
    Jari Mustakallio Team Polte – Tom Niinimäki TTBC
    Finaali
    Mustakallio / Niinimäki – Joni Muttilainen PvTBC

    -75 kg
    Semifinaalit
    Mikko Saariniemi Team Polte – Samuli Närhi HTBC
    Ali Taimouri HTBC – Jesse Koivula PoTBC

    -81 kg
    Karsintaottelu
    Jani Toivonen CAF – Panu Korpivaara HTBC
    Semifinaalit
    Toivonen / Korpivaara – Olli Leppänen KOTR
    Daniel Forsberg TTBC – Mikko Soikkeli MMA Joe

    +91 kg
    Semifinaali
    Markus Lampinen MMA Joe – Niklas Rouhiainen PvTBC
    Finaali
    Lampinen / Rouhiainen – Timo Suhonen HTBC

    #72293

    Turma

    Jäsen

    Ulkomuistista:

    1 Tessa Kakkonen LTBC – Nelly Salminen MMA Joe 3-0
    2 Gia Winberg PvTBC – Heidi Vuoma MMA Kuo 3-0
    3 Jani Toivonen CAF – Panu Korpivaara HTBC 0-3
    4 Sini Liimatta MMA Kuo – Riikka Järvenpää CAF TKO2
    5 Alexander Vartiaynen HTBC – Ossi Heikkilä Ko TKB 3-0
    6 Satu Oikarinen HTBC – Niina Ruponen MMA Team 300 0-3
    7 Peter Sazonov GB gym – Olli Tikkanen MMA Kuo TKO3
    8 Milla Ratilainen MMA Joe – Siiri Tura HTBC 0-3
    9 Kaisa Kokko HTBC – Jonna Suhonen TTBC 0-3
    10 Linda Rehn HTBC – Mirka Phetsangkhat CAF 0-3
    11 Mikko Saariniemi Team Polte – Samuli Närhi HTBC 0-3
    12 Jari Ollonen HTBC – Elias Granath TTBC 0-3
    13 Markus Lampinen MMA Joe – Niklas Rouhiainen PvTBC TKO3 tai 2
    14 Riina Sipovaara HTBC – Eeva Siiskonen MMA Im 1-2
    15 Jari Mustakallio Team Polte – Tom Niinimäki TTBC Nöy
    16 Daniel Forsberg TTBC – Mikko Soikkeli MMA Joe 3-0
    17 Ali Taimouri HTBC – Jesse Koivula PoTBC 3-0

    #72294

    MMA Joensuu kiittää ja kumartaa!
    Oli hyviä matseja ja ainakin itse vakuutuin Mirkan, Riikan sekä Samulin otteista. Finaaleissa nähdään kyllä kovia yhteentörmäyksiä 😉

    #72295

    Dmoz

    Jäsen

    Kuuluttaja kiittää lauantain osalta kaikkia osallistujia, kovat mätöt oli.
    Kiitos myös päivän sparrareille!

    #72296

    janne

    Osallistuja

    @Turma wrote:

    Ulkomuistista:

    1 Tessa Kakkonen LTBC – Nelly Salminen MMA Joe 3-0
    2 Gia Winberg PvTBC – Heidi Vuoma MMA Kuo 3-0
    3 Jani Toivonen CAF – Panu Korpivaara HTBC 0-3
    4 Sini Liimatta MMA Kuo – Riikka Järvenpää CAF TKO2
    5 Alexander Vartiaynen HTBC – Ossi Heikkilä Ko TKB 3-0
    6 Satu Oikarinen HTBC – Niina Ruponen MMA Team 300 0-3
    7 Peter Sazonov GB gym – Olli Tikkanen MMA Kuo TKO3
    8 Milla Ratilainen MMA Joe – Siiri Tura HTBC 0-3
    9 Kaisa Kokko HTBC – Jonna Suhonen TTBC 0-3
    10 Linda Rehn HTBC – Mirka Phetsangkhat CAF 0-3
    11 Mikko Saariniemi Team Polte 4 – Samuli Närhi HTBC 0-3
    12 Jari Ollonen HTBC – Elias Granath TTBC 0-3
    13 Markus Lampinen MMA Joe – Niklas Rouhiainen PvTBC TKO3 tai 2
    14 Riina Sipovaara HTBC – Eeva Siiskonen MMA Im 1-2
    15 Jari Mustakallio Team Polte 4 – Tom Niinimäki TTBC Nöy
    16 Daniel Forsberg TTBC – Mikko Soikkeli MMA Joe 3-0
    17 Ali Taimouri HTBC – Jesse Koivula PoTBC 3-0

    Vielä näiden muutaman matsin tulos
    13. TKO2
    15. Jari Mustakallio Team Polte – Tom Niinimäki TTBC wo

    Kisat jatkuu sunnuntaina klo 15

    Ottelujärjestys

    1. -51kg Mirka Phetsangkhat CAF – Anni Simonen HTBC

    2. -67kg Alexander Vartiaynen HTBC – Pok Jääskeläinen CAF

    3. -81kg Panu Korpivaara HTBC – Olli Leppänen KOTR

    #72297

    tku

    Osallistuja

    Turun puolesta kiitos vastustajille, kilpailujärjestäjille ja sparraajille!

    Kiitos myös seurojen edustajille, jotka veitte saleilleinne SM-finaalijulisteet!

    #72298

    P.L.

    Jäsen

Esillä 14 viestiä, 31 - 44 (kaikkiaan 44)
  • Sinun täytyy olla kirjautunut vastataksesi tähän aiheeseen.