Millja

Kirjoitetut vastaukset

Esillä 15 viestiä, 1 - 15 (kaikkiaan 43)
  • Julkaisija

    Artikkelit


  • vastauksena käyttäjälle: Salikilpailut Chitalada, Tampere 4.9.

    #113112

    Millja

    Osallistuja

    Tulokset 4.9.2021 Chitalada salikisat
    D 3x1min
    -45kg Daniel Törrönen, 10v Chitalada Finland — Arman Ahmadi, 11v Chitalada Finland 3-0
    C 3x2min
    -75 kg Kalle Viheriäkoski Chitalada — Onni Rautio MMA Joensuu 3-0
    B 3x3min
    -71kg Roope Weckström Pohjan Kamppailijat — Jari Mustakallio Fightfarm 0-3
    -60 kg Lotta Honkanen MMA Joensuu — Ella Soininen Optima Thaiboxing Club 0-3
    -63,5kg Miina Sirkeoja, Chitalada Finland — Eveliina Rauhansalo JMT 3-0
    -67kg Sami Akhalaf Deo’s MT — Valto Vainio-Puhju TTBC 0-3
    C1 3x2min
    -63,5kg Eeva Heikkilä Chitalada — Tina Tivuma HTBC 3-0
    C 3x2min
    -67kg Benjamin Schaper Deo’s Muay Thai — Antero Villanen RNC Sport Club RSC3 voittaja Villanen
    -60kg Rasmus Kankare (16v) TTBC — Mohammed Al-Azawi, 14v HTBC 1-2
    -54kg Hanna-Kaisa Kämppi HTBC — Niina Oinonen TJJK Muay Thai 3-0
    -91kg Emil Linnas Chitalada — Markus Pottila TTBC RET1 voittaja Linnas
    -91kg Jarmo Torvinen TJJK Muay Thai — Jimi Hyttinen RNC Sport Club 3-0
    C1
    -63,5kg Valtteri Pietikäinen Chitalada — Ali Al-Azawi, 14v HTBC 3-0
    C
    -81kg Lemar Khan Pori Thaiboxing Club — Eetu Huhtala TJJK Muay Thai RET2 voittaja Khan
    B 3x3min
    -67kg Anton Väisänen Chitalada — Kasim Lampila Thai-Kickboxing Club, Kouvola 1-2
    -86kg Riku Leinonen Muay Thai Vaasa — Tuomas Hankimaa Pori Thaiboxing Club RSC2 voittaja Leinonen


    vastauksena käyttäjälle: Salikilpailut Chitalada, Tampere 4.9.

    #113102

    Millja

    Osallistuja

    Ok, muutetaan tuo -60kg naisten.

    • Tätä vastausta muokkasi 8 kuukautta, 2 viikkoa sitten Millja.


    vastauksena käyttäjälle: Salikilpailut Chitalada, Tampere 4.9.

    #113096

    Millja

    Osallistuja

    ILMAN MATSIA:
    -75 Rasberg Gwanzura, 4 vapaaottelu amatöörimatsia, Pori Thaiboxing Club
    B/C
    +75kg Nea Sutinen 10 ott. 18v Nummela Thaiboxing Club

    B-luokka
    -60 kg Lotta Honkanen (11 ottelua) MMA Joensuu

    -60kg Amir Hussein Deo’s Muay Thai Helsinki

    HTBC:
    D-luokka: (C-luokka mahdollinen)
    -57kg Ali Al-Azawi, 14v. 4 matsia
    C-luokka:
    -51kg Meea Salmela, 2 matsia

    Nokian Kamppailu-Urheilijat(NKU)
    38kg, D-luokka,Minka Kaipomäki,12v,3 thainyrkkeilyottelua ja 4 potkisottelua


    vastauksena käyttäjälle: Salikilpailut Chitalada, Tampere 4.9.

    #113095

    Millja

    Osallistuja


    vastauksena käyttäjälle: Salikilpailut Chitalada, Tampere 4.9.

    #113092

    Millja

    Osallistuja

    Joo Nealle ei oikein natsannut nyt kukaan 🙁


    vastauksena käyttäjälle: Salikilpailut Chitalada, Tampere 4.9.

    #113090

    Millja

    Osallistuja

    Otteluparit, ei järjestys. Pitkältä tulleet laitetaan alkupäähän. Kommentteja?

    B 3x3min:
    -48kg Inga Magga Chitalada Emma Pyykkönen Deo’s Muay Thai Helsinki
    -67kg Anton Väisänen Chitalada Kasim Lampila Thai-Kickboxing Club, Kouvola
    -67kg Valto Vainio-Puhju TTBC Alexander Parma Deo’s Muay Thai Helsinki
    -67kg Denis Anchugov Turku Muay Thai Sami Alkhalaf Deo’s Muay Thai Helsinki
    -63,5kg Ommi Mingsupphakun Turku Muay Thai Eveliina Rauhansalo JMT
    -63,5kg Miina Sirkeoja Chitalada Ella Soininen Optima Thaiboxing Club
    -71kg Roope Weckström Pohjan Kamppailijat Jari Mustakallio Fightfarm
    -86kg Riku Leinonen Muay Thai Vaasa Tuomas Hankimaa Pori Thaiboxing Club

    C 3x2min:
    -54kg Hanna-Kaisa Kämppi HTBC Niina Oinonen TJJK Muay Thai
    -67kg Benjamin Schaper Deo’s Muay Thai Helsinki Antero Villanen RNC Sport Club
    -91kg Jarmo Torvinen TJJK Muay Thai Jimi Hyttinen RNC Sport Club
    -67 Elliina Paju RNC Sport Club Sini Ylinampa TTBC (15v)
    -75 kg Kalle Viheriäkoski Chitalada Onni Rautio MMA Joensuu
    -91kg Emil Linnas Chitalada Markus Pottila TTBC
    -63,5kg Valtteri Pietikäinen Chitalada Rasmus Kankare (16v) TTBC
    -81 Lemar Khan Pori Thaiboxing Club Eetu Huhtala TJJK Muay Thai
    -60kg voittaja matsista Valtteri/Rasmus??? Mohammed Al-Azawi, 14v HTBC

    C1 3x2min tekniikkaottelu:
    -63,5kg Eeva Heikkilä Chitalada Tina Tivuma HTBC

    D
    -45kg Daniel Törrönen, 10v Chitalada Finland Arman Ahmadi, 11v Chitalada Finland
    -60kg Elias Santala,12v NKU Ali Al-Azawi, 14v, HTBC

    • Tätä vastausta muokkasi 8 kuukautta, 2 viikkoa sitten Millja. Syy: Nuorten otteluun vaihdettu toinen Al-Azawi ja Mohammed lisätty toiseen matsiin, jos mahd. vastustajalle sopii


    vastauksena käyttäjälle: Salikisat Chitalada (Tampere) 14.11.2020

    #112400

    Millja

    Osallistuja

    Tulokset:

    D lapset
    1)-60kg
    Rene Vainiomäki, Sisu Gym Aleksi Roikola Nummela TBC (14v)
    Voittaja Rene Vainiomäki 3-0

    2)-40kg
    Rasmus Haukkavuori (12v) TKC Kouvola Minka Kaipomäki Nokia KU (11v)
    Voittaja Minka Kaipomäki 2-1

    3×2 C1 naiset
    3)+75kg
    Laura Ruotanen, Chitalada Nea Sutinen, Nummela TBC
    Voittaja Nea Sutinen 3-0

    3×2 C1 miehet
    4) -71kg
    Raul Hasek, Chitalada Kasim Lampila, TKC Kouvola
    Voittaja Kasim Lampila 3-0

    5) -71kg
    Rami Hasek, Chitalada Jouni Nieminen, MMA Team 300
    Voittaja Rami Hasek 3-0

    3×2 C naiset
    6) -51kg
    Mintra Nukki, Turku MT Riikka Taipale, Jyväskylä MT
    Voittaja Riikka Taipale 2-1

    7) -60kg
    Iida Horttanainen, MMA Team 300 Sari Kajarila, Turku TBC
    Voittaja iida Horttananinen 3-0

    8) -67kg
    Riitu Taponen, Jyväskylä MT Sini Ylinampa (14v), Turku TBC
    Voittaja Sini Ylinampa RET1

    9) -67kg
    Eveliina Rauhansalo Jyväskylä MT Chamia Chabbi, Sisu Gym
    Voittaja Chamia Chabbi 3-0

    3×2 C miehet
    10) -75kg
    Sergei Akkanen Turku MT Riku-Matti Kyyhkynen, MMA T300
    Voittaja Sergei Akkanen RSC3

    11) -75kg
    Lauri Harkin, Fight Farm Perttu Paarlahti, MMA Team 300
    Voittaja Lauri Harkin RSC1

    12) -71kg
    Francesco Torba, Muay Tribe Sami Reivinen, MMA Team 300
    Voittaja Francesco Torba 3-0

    3×3 B naiset
    13) -60kg
    Miina Sirkeoja, Chitalda Ommi Mingsupphakun, Turku MT
    Voittaja Miina Sirkeoja 3-0

    14) -67kg
    Lara Jämes, MMA Team 300 Carina Fant, Muaythai Vaasa
    Voittaja Carina Fant 3-0

    15) -67kg
    Denis Anchugov, Turku MT Oskar Lunden, MMA Team 300
    Voittaja Denis Anchogov KO1

    Kiitokset kaikille osallistujille!

    (Parit passit jäi tamperelaisilta muunseuralaisilta, ne löytyy salin kassalta esim ensi viikolla ma-to klo 16:30-22:00, pe klo 17-20:00 tai la klo 11:30-16:30.)


    vastauksena käyttäjälle: Salikisat Chitalada (Tampere) 14.11.2020

    #112390

    Millja

    Osallistuja

    OTTELUJÄRJESTYS
    SALIKISAT CHITALADA 14.11.2020 KLO 14->
    PUNAINEN SININEN
    D lapset
    1)-60kg
    Rene Vainiomäki, Sisu Gym Aleksi Roikola Nummela TBC (14v)
    2)-40kg
    Rasmus Haukkavuori (12v) TKC Kouvola Minka Kaipomäki Nokia KU (11v)

    3×2 C1 naiset
    3)+75kg
    Laura Ruotanen, Chitalada Nea Sutinen, Nummela TBC

    3×2 C1 miehet
    4) -71kg
    Raul Hasek, Chitalada Kasim Lampila, TKC Kouvola
    5) -71kg
    Rami Hasek, Chitalada Jouni Nieminen, MMA Team 300

    3×2 C naiset
    6) -51kg
    Mintra Nukki, Turku MT Riikka Taipale, Jyväskylä MT
    7) -60kg
    Iida Horttanainen, MMA Team 300 Sari Kajarila, Turku TBC
    8) -67kg
    Riitu Taponen, Jyväskylä MT Sini Ylinampa (14v), Turku TBC
    9) -67kg
    Eveliina Rauhansalo Jyväskylä MT Chamia Chabbi, Sisu Gym

    * * * T A U K O noin 15min * * *

    3×2 C miehet
    10) -75kg
    Sergei Akkanen Turku MT Riku-Matti Kyyhkynen, MMA T300
    11) -75kg
    Lauri Harkin, Fight Farm Perttu Paarlahti, MMA Team 300
    12) -71kg
    Francesco Torba, Muay Tribe Sami Reivinen, MMA Team 300

    3×3 B naiset
    13) -60kg
    Miina Sirkeoja, Chitalda Ommi Mingsupphakun, Turku MT
    14) -67kg
    Lara Jämes, MMA Team 300 Carina Fant, Muaythai Vaasa

    3×3 B miehet
    15) -63,5kg
    Anton Väisänen, Chitalada Jarno Kokkonen, MMA Team 300
    16) -67kg
    Denis Anchugov, Turku MT Oskar Lunden, MMA Team 300
    17) -81kg
    Volodymyr Holubiev, Turku MT Niko Hintikka, MMA Team 300

    • Tätä vastausta muokkasi 1 vuosi, 6 kuukautta sitten Millja.


    vastauksena käyttäjälle: Salikisat Chitalada (Tampere) 14.11.2020

    #112382

    Millja

    Osallistuja

    Ottelulistaa päivitetty. Naisten pareja muokattu ja yksi matsi lisää.


    vastauksena käyttäjälle: Salikisat Chitalada (Tampere) 14.11.2020

    #112379

    Millja

    Osallistuja

    Vanha lista poistettu tästä, ettei hämää.

    • Tätä vastausta muokkasi 1 vuosi, 6 kuukautta sitten Millja.
    • Tätä vastausta muokkasi 1 vuosi, 6 kuukautta sitten Millja.


    vastauksena käyttäjälle: Salikisat Chitalada (Tampere) 14.11.2020

    #112378

    Millja

    Osallistuja

    Jyväskylän puolesta kuittaan, että pysytään 3×2 vaan.


    vastauksena käyttäjälle: Salikisat Chitalada (Tampere) 14.11.2020

    #112376

    Millja

    Osallistuja

    Uusi lista. Miehet -54kg poistettu, naiset +75kg lisätty, miehet -67kg muutettu miehet -71:ksi ja naiset -67:ksi. Tämä ei vielä järjestys.

    3×3 naiset
    -60kg Miina Sirkeoja, Chitalda Ommi Mingsupphakun, Turku MT
    -67kg Lara Jämes, MMA Team 300 Carina Fant, Muaythai Vaasa

    3×3 miehet
    -63,5kg Anton Väisänen, Chitalada Jarno Kokkonen, MMA Team 300
    -67kg Denis Anchugov Turku MT Oskar Lunden, MMA Team 300
    -81kg Volodymyr Holubiev Turku MT Niko Hintikka, MMA Team 300

    3×2 naiset
    -51kg Mintra Nukki Turku MT Riikka Taipale Jyväskylä MT
    -57kg Sari Kajarila Turku TBC Jenna Horto, Sisu Gym
    -60kg Iida Horttanainen, MMA Team 300 Mea Kuukka, Sisu Gym
    -67kg RiituTaponen Jyväskylä MT Sini Ylinampa 14v. Turku TBC
    -67kg Eveliina Rauhansalo Jyväskylä MT Chamia Chabbi, Sisu Gym

    3×2 miehet
    -75kg Sergei Akkanen Turku MT Riku-Matti Kyyhkynen, MMA Team 300
    -75kg Lauri Harkin, Fight Farm Perttu Paarlahti, MMA Team 300
    -71kg Francesco Torba, Muay Tribe Sami Reivinen, MMA Team 300
    -86kg Faried Bin Baharin Jyväskylä MT Joni Matikainen, MMA Team 300

    3×2 C1 miehet
    71kg Raul Hasek (16v) Chitalada Kasim Lampila, TKC Kouvola
    71kg Rami Hasek (15v) Chitalada Jouni Nieminen, MMA Team 300
    3×2 C1 naiset
    +75kg 75kg Laura Ruotanen, Chitalada Nea Sutinen Nummela ,TBC

    D lapset
    -40kg Rasmus Haukkavuori (12v) TKC KouvolaMinka Kaipomäki Nokia KU (11v)

    ILMAN MATSIA TÄLLÄ HETKELLÄ
    C miehet
    86kg Kristian Behm JMT 3 thai ott, 5 mma takana
    54kg Rene Vainiomäki 14v, Sisu Gym 0 matsia (nyrkkeilyä ja vapaaotteluita)
    54kg Thanet Rytinki, MMA Team 300 4 ottelua
    D lapset
    62kg Sinja Ylinampa 11v. TTBC (4 ottelua]
    60kg Aleksi Roikola Nummela TBC 1 ott. 14v


    vastauksena käyttäjälle: Salikisat Chitalada (Tampere) 14.11.2020

    #112370

    Millja

    Osallistuja

    Tässä ehdotelma ottelupareista, ei järjestys. Kommentoikaa, jos säädettävää. TUOMAREITA TUOKAA MUKANANNE! Tarjotaan kahvia ja vettä kraanasta tuomareille, nyt kannattaa tulla! 0407209354 on numero, siihen voi kommentoida ja ilmoittaa tuomaritkin tai tuomarit WA-ryhmään.

    63,5kg jyväskyläläiselle naiselle jos joku ottaisi toisenkin matsin, niin saadaan hänellekin ottelu?

    3×3 naiset
    60kg Ommi Mingsupphakun TMT 60kg Miina Sirkeoja CHI
    67kg Lara Jämes, MMA Team 300 63,5kg Carina Fant 8ottelua MTV

    3×3 miehet
    63,5kg Anton Väisänen, CHI 6 ott 63,5kg Jarno Kokkonen, MMA Team 300 1 ottelu
    67kg Denis Anchugov TMT, 7 ottelua 67kg Oskar Lunden, MMA Team 300 10 ottelua
    67kg Chamia Chabbi, Sisu Gym 0 matsia (vapaaotteluita n.15) 67 kg Francesco Torba Muay Tribe, 1 ottelu (3 potkunyrkkeilymatsia)
    81kg Volodymyr Holubiev TMT, 10 ottelua 81kg Niko Hintikka, MMA Team 300 9 ottelua

    3×2 naiset
    51kg Mintra Nukki TMT, 5 ottelua 51kg Riikka Taipale JMT 6 ott.
    57kg Sari Kajarila TTBC (7 ottelua) 54kg Jenna Horto, Sisu Gym3 matsia (+vapaaotteluita n.10) C ta i B
    60kg Iida Horttanainen, MMA Team 300 3 ottelua 54kg Mea Kuukka, Sisu Gym 4 matsia (+pari potkista ja pari vaparia)
    67kg RiituTaponen JMT 1 ott 17v. 67kg Sini Ylinampa 14v. TTBC(5 ottelua, voi otella aikuista vastaan)
    63,5kg Eveliina Rauhansalo JMT2 ott. jaksaako Horttanainen tai Ylinampa ottaa toisen ottelun?

    3×2 miehet
    54kg Rene Vainiomäki 14v, Sisu Gym 0 matsia (nyrkkeilyä ja vapaaotteluita) 54kg Thanet Rytinki, MMA Team 300 4 ottelua
    75kg Sergei Akkanen TMT, 17v, 0 ottelua 75kg Riku-Matti Kyyhkynen, MMA Team 300 3 ottelua
    75kg Lauri Harkin, Fight Farm 0 ottelua 75kg Perttu Paarlahti, MMA Team 300 2 ottelua

    3×2 C1 miehet
    71kg Raul Hasek (16v) CHI, 1ott 67kg, Kasim Lampila, TKC Kouvola 0 matsia
    71kg Rami Hasek (15v) CHI, 1ott 71kg Jouni Nieminen, MMA Team 300 1 ottelu

    ILMAN MATSIA TÄLLÄ HETKELLÄ
    C miehet
    86kg Faried Baharin JMT 2 ott.
    71kg Sami Reivinen, MMA Team 300 2 ottelua
    86kg Kristian Behm JMT 3 thai ott, 5 mma takana
    B
    75kg Joni Matikainen, MMA Team 300 8 ottelua
    c naiset
    75kg Laura Ruotanen CHI, 1ott
    75+kg Nea Sutinen Nummela TBC 8 ott. 17v
    D lapset
    62kg Sinja Ylinampa 11v. TTBC (4 ottelua]
    60kg Aleksi Roikola Nummela TBC 1 ott. 14v
    34kg Minka Kaipomäki Nokia KU 2 ottelua (+4 potkisottelua) 11v.
    40kg, Rasmus Haukkavuori 12v TKC kouvola, 0 matsia


    vastauksena käyttäjälle: Salikisat Chitalada (Tampere) 14.11.2020

    #112343

    Millja

    Osallistuja

    Chitalada:

    C1:
    – 71kg Rami Hasek (15v), 1ott
    – 71kg Raul Hasek (16v), 1ott

    C:
    – 75kg Laura Ruotanen, 1ott
    – 63,5kg Emilia Tahvanainen, 0ott

    B:
    – 63,5kg Anton Väisänen, 6ott
    – 60kg Miina Sirkeoja (matsi sovittu jo)

    • Tätä vastausta muokkasi 1 vuosi, 6 kuukautta sitten Millja.


    vastauksena käyttäjälle: Salikisat Jyväskylä Muay Thai 17.10.2020

    #112205

    Millja

    Osallistuja

    Chitaladalta joutuu perumaan -91kg ottelija. (Muokkaan alkuperäiseen viestiin.)

Esillä 15 viestiä, 1 - 15 (kaikkiaan 43)