Suomen Muaythai – liitto ry

Salikilpailut Crest – Professional Fighting Center 19.9.2020

Crest – Professional Fighting Centerillä päästiin vihdoin korkkaamaan kisakausi 19.9.2020. Haastavissa olosuhteista huolimatta paikalle saatiin hieno tunnelma ja nähtiin hyviä otteluita 22 kappaleen verran.
Päivän pääottelussa kotikehän Andrea Patane haastoi Combat Academy Finlandin Sami Alkhalafin. Vauhdikkaasa ottelussa ei iskusateelta vältytty ja tapahtumarikkaan ottelun vei nimiinsä Sami monipuolisemmalla tekemisellään.
Seuraavaksi otellaan Karkkilan Sisu Thaiboxing Clubilla 3.10.2020.
TULOKSET
C1-luokka
1) -75kg Stepan Kuznetsov, MMA Team 300 vs Mehrad Karami, TMT 0 – 3
Nuoret
2) -57kg, Felipe Lönnström, 15v, PorvTBC vs. Albert Bertenyi 14v, TMT 3 – 0
C-luokka
3) -67kg Emilia Itkonen, 17v, ETBC vs. Iida Horttanainen, MMA Team 300 3 – 0
4) -51kg Eveliina Ilkka 17v, MMA Team 300 vs. Anniina Kylliö, CAF 2 – 1
5) -63.5kg Aatos Rintala, Crest vs. Jarno Kokkonen, MMA Team 300 0 – 3
6) -81kg Niko Skonbäck, GB Gym vs. Volodymyr Holubiev, TMT 0 – 3
7) -75kg Sami Reivinen, MMA Team 300 vs. Sami Ratilainen, PorvTBC RSCH (head) RD2 – Voittaja Sami Ratilainen
8) -86kg Edward Mohora, TMT vs. Sipan Cakmak, MTV 3 – 0
9) -67kg Ossi Arkko, HTBC vs. Denis Anchugov, TMT RSCI RD2 (injury) – Voittaja Denis
10) -60kg Burhan Aweis, 17v, Crest vs Hassan Ghadiri, PorvTBC 1 – 2
B-luokka
11) -67kg Carina Fant, MTV vs. Elliina Paju, RNC 2 – 1
12) -60kg Oona Valkeinen, Crest vs. Monica Fant, MTV 2 – 1
C-luokka
13) -75kg Joni Matikainen, MMA Team 300 vs. Tomi Tikkanen, KOTR 2 – 1
14) -63.5kg Heidi Calderon, MMA Team 300 vs. Helmi Heikkinen, ETBC RSCO (out class) – Voittaja Helmi
15) -67kg Elisa Tukonen, CAF vs. Jasmiina Heikkinen, Gladiators 3 – 0
16) +75kg Jennika Vainio, CAF vs. Ilona Pöyhönen, MMA Team 300 RSCB (body) – Voittaja Jennika
17) -81kg Riku-Matti Kyyhkynen, MMA Team 300 vs. Ville Kivipelto, KOTR 0 – 3
18) -75kg Perttu Paarlahti, MMA Team 300 vs. Martin Back, Muay Tribe RSCB RD2 (body) – Voittaja Martin
B-luokka
19) -67kg Alexander Parma, Crest vs. Francesco Torba, Muay Tribe 1 – 2
20) -67kg Eero Antti-Poika, Crest vs. Oskar Lunden, MMA Team 300 0 – 3
C-luokka
21) -91kg Alexey Savolainen, GB Gym vs. Joonas Fagerholm, KOTR RSCO RD1 (out of class) – Voittaja Jonas
B-luokka
22) -67kg Andrea Patane, Crest vs. Sami Alkhalaf, CAF 0 – 3