KILPAILUKUTSU Thainyrkkeilyn SM-kilpailut 2021

Uutiset Foorumit Kilpailutoiminta Kilpailut KILPAILUKUTSU Thainyrkkeilyn SM-kilpailut 2021

Esillä 15 viestiä, 16 - 30 (kaikkiaan 30)
  • Julkaisija

    Artikkelit

  • #113188

    J. Marila

    Osallistuja

    Pori Thaiboxing club

    Naiset
    -71kg Niina Havu

    #113189

    Combatacademy

    Osallistuja

    Combat Academy Of Finland

    naiset:

    -48kg Anniina Kylliö
    -63,5kg Elisa Tukonen
    -75kg Jennika Vainio

    miehet:

    -60kg Joni Lehtosaari
    -63,5kg Samuel Korhonen
    -63,5kg Jimi Juvonen
    -75kg Niko Korventaus
    -81kg Humam Alrashedi

    #113190

    tku

    Osallistuja

    Turku Muay Thai

    Naiset:
    -60kg Ommi Mingsupphakun
    -71kg Tea Läntinen

    #113191

    T.J

    Osallistuja

    Turku Thaiboxing Club

    – 63,5 kg Valto Vainio-Puhju

    #113192

    Hanski

    Osallistuja

    Lahti Thaiboxing Club Ry ( LTBC )

    Naiset

    -51 kg Tessa Kakkonen
    -60 kg Gia Winberg
    -67 kg Laressa van Emden

    Miehet

    -81 kg Toni Ojanen
    -91 kg Tero Kuorikoski

    #113193

    Jasu FightFarm

    Osallistuja

    Fightfarm Tampere:
    -71kg Jari Mustakallio

    #113194

    Tommi

    Osallistuja

    RNC Sport Club

    Naiset
    -63,5 kg Elliina Paju

    #113195

    putsi

    Osallistuja

    HTBC:

    Naiset:
    -51kg Hanna-Kaisa Kämppi
    -54kg Sofia Hyvärinen
    -63,5kg jenni Karsikko
    -67kg Tiina Nyman

    Miehet:
    -60kg Lasse Järvinen
    -71kg Kristoffer Björkskog
    -81kf Joonas Kaunismäki

    #113196

    Hanski

    Osallistuja

    Moi

    Ohessa SM ilmoittautuneet sarjoittain.

    Naiset

    – 45 kg
    Emma Pyykkönen, Deo’s Muay Thai
    Inga Magga, Chitalada Finland

    – 48 kg
    Anniina Kylliö, CAF

    – 51 kg
    Hanna-Kaisa Kämppi, HTBC
    Tessa Kakkonen, LTBC

    – 54 kg
    Sofia Hyvärinen, HTBC
    Monica Fant, Muay Thai Vaasa

    – 57 kg
    Ella Soininen, Optima Thaiboxing Club
    Sanni Torniainen, Muay Tribe

    – 60 kg
    Gia Winberg, LTBC
    Ommi Mingsupphakun, TMT
    Lotta Honkanen, MMA Joensuu

    – 63,5 kg
    Jenni Karsikko, HTBC
    Elliina Paju, RNC Sport Club
    Elisa Tukonen, CAF
    Eveliina Rauhansalo, JMT Jyväskylä
    Miina Sirkeoja, Chitalada Finland

    – 67 kg
    Tiina Nyman, HTBC
    Laressa van Emden, LTBC

    – 71 kg
    Tea Läntinen, TMT
    Niina Havu, PTBC
    Henna Perkiö, JMT Jaowsamut Muaythai

    – 75 kg
    Jennika Vainio, CAF

    Miehet

    – 57 kg
    Ibrahim Rezai, Muay Tribe

    – 60 kg
    Lasse Järvinen, HTBC
    Amir Husseini, Deo’s Muay Thai
    Joni Lehtosaari, CAF
    Robel Abbay, ETBC

    – 63,5 kg
    Valto Vainio-Puhju, TTBC
    Jimi Juvonen, CAF
    Samuel Korhonen, CAF
    Alexander Parma, Deo’s Muay Thai
    Sami Alkhalaf, Deo’s Muay Thai
    Anton Väisänen, Chitalada Finland
    Onni Haapala, Porvoo Thaiboxing Club

    – 67 kg
    Surachai Sosom, Deo’s Muay Thai
    Sami Ratilainen, Porvoo Thaiboxing Club

    – 71 kg
    Kristoffer Björkskog, HTBC
    Jari Mustakallio, Fightfarm Tampere

    – 75 kg
    Niko Korventaus, CAF
    Yrjö Kopio, Chitalada Finland

    – 81 kg
    Joonas Kaunismäki, HTBC
    Toni Ojanen, LTBC
    Humam Alrashedi, CAF
    Anssi Rajala, JMT Jyväskylä
    Kristian Behm, JMT Jyväskylä
    Ville Kotikangas, JMT Jaowsamut Muaythai

    – 86 kg
    Edward Kebbassi, Deo’s Muay Thai
    Riku Leinonen, Muay Thai Vaasa
    Niko Pulliainen, Lappeenrannan kickboxing club
    Emil Linnas, Chitalada Finland

    – 91 kg
    Tero Kuorikoski, LTBC

    + 91 kg
    Jukka Latva-Somppi, Chitalada Finland

    Laittakaan viestiä jos näette virheitä ko listauksessa. 🙂

    Sitten laitan meidän Teron syömään pitzaa jotta saadaan Jukalle raskaansarjan matsi aikaiseksi :).

    Punnitukset, lääkärintarkastukset tapahtuvat Total Centerillä ( http://www.totalcenter.fi ) ilmoitetun aikataulun mukaisesti.

    Sali, salin saunat ( miehille sekä naisille ) käytössä kaikkina päivinä
    a) Painonvetoon
    b) Jumppaan
    c) Oleskeluun

    T:Hannu

    #113204

    Hanski

    Osallistuja

    Moi

    Kaikille vielä tiedoksi että kisoihin otetaan yleisöä.

    Eli tervetuloa seuraamaan kamppailu-urheiluviihdettä paikanpäälle! 🙂

    Liput ovelta

    1 pv 15 €
    2 pv 25 €
    3 pv 30 €

    ( Jos on haluja jollakin seuralla ostaa seuralippuja niin niitä voi kysellä täältä hannu.vappula@totalsec.fi )

    Kisapaikka

    Lotilan peruskoulu
    Vuoksenkatu 9
    15100 Lahti

    Aikataulu

    Pe 1.10.
    Karsintaottelut, semifinaalit, finaalit
    klo 19.00–21.00

    La 2.10.
    Semifinaalit ja finaalit
    klo 16.00–19.00

    Su 3.10.
    Finaalit
    klo 14.00–17.00

    T:Hannu

    #113215

    Heli Salapuro

    Avainmestari

    #113223

    Hanski

    Osallistuja

    Moi

    Valmentajille & huoltajille jaetaan passit punnituksen yhteydessä Total Centerillä.
    Passeja 3 kpl / seura.

    Hyvää otteluviikonloppua kaikille.

    T:Hannu

    #113228

    Hanski

    Osallistuja

    Ottelut perjantai 1.10.2021

    Punainen Sininen

    1. Miehet – 86 kg ( KARSINTA )
    Edward Kebbassi, Deo’s Muay Thai Vs Riku Leinonen, Muay Thai Vaasa

    2. Naiset – 60 kg ( KARSINTA )
    Gia Winberg, LTBC Vs. Ommi Mingsupphakun, TMT

    3. Naiset – 75 kg ( KARSINTA )
    Niina Havu, PTBC Vs. Tea Läntinen, TMT

    4. Miehet – 67 kg ( KARSINTA )
    Surachai Sosom, Deo’s Muay Thai Vs Alexander Parma, Deo’s Muay Thai

    5. Naiset – 63,5 kg ( KARSINTA )
    Jenni Karsikko, HTBC Vs. Miina Sirkeoja, Chitalada Finland

    6. Naiset – 45 kg ( FINAALI )
    Emma Pyykkönen, Deo’s Muay Thai Vs. Inga Magga, Chitalada Finland

    7. Miehet – 75 kg ( FINAALI )
    Yrjö Kopio, Chitalada Finland Vs. Humam Alrashedi, CAF

    8. Miehet + 91 kg ( FINAALI )
    Tero Kuorikoski, LTBC Vs Jukka Latva-Somppi, Chitalada Finland

    #113229

    Hanski

    Osallistuja

    Ottelut lauantai 2.10.2021

    Punainen Sininen
    Naiset – 63,5 kg ( SEMIFINAALI )
    1. Elliina Paju, RNC Sport Club Vs. Perjantain karsinnan voittaja

    Naiset – 63,5 kg ( SEMIFINAAL )
    2. Elisa Tukonen, CAF Vs. Eveliina Rauhansalo, JMT Jyväskylä

    Miehet – 60 kg ( SEMIFINAALI )
    3. Ibrahim Rezai, Muay Tribe Vs. Amir Husseini, Deo’s Muay Thai

    Miehet – 60 kg ( SEMIFINAALI )
    4. Lasse Järvinen, HTBC Vs. Robel Abbay, ETBC

    Miehet – 63,5 kg ( SEMIFINAALI )
    5. Valto Vainio-Puhju, TTBC Vs. Samuel Korhonen, CAF

    Miehet – 63,5 kg ( SEMIFINAALI )
    6. Sami Alkhalaf, Deo’s Muay Thai Vs. Onni Haapala, Porvoo Thaiboxing Club

    Miehet – 81 kg ( SEMIFINAALI )
    7. Toni Ojanen, LTBC Vs. Ville Kotikangas, JMT Jaowsamut Muaythai

    Miehet – 81 kg ( SEMIFINAALI )
    8. Anssi Rajala, JMT Jyväskylä Vs. Kristian Behm, JMT Jyväskylä

    Naiset – 54 kg ( FINAALI )
    9. Tessa Kakkonen, LTBC Vs. Hanna-Kaisa Kämppi, HTBC

    Miehet – 71 kg ( FINAALI )
    10. Kristoffer Björkskog, HTBC Vs. Jari Mustakallio, Fightfarm Tampere

    #113230

    Hanski

    Osallistuja

    Ottelut sunnuntai 3.10.2021

    Punainen Sininen
    Miehet – 60 kg ( FINAALI )
    1. Semifinaalien voittajat

    Naiset – 60 kg ( FINAALI )
    2. Lotta Honkanen, MMA Joensuu Vs. Semifinaalin voittaja

    Miehet -63,5 kg ( FINAALI )
    3. Semifiinaalien voittajat

    Naiset -63,5 kg ( FINAALI )
    4. Semifinaalien voittajat

    Miehet – 67 kg ( FINAALI )
    5. Sami Ratilainen, Porvoo Thaiboxing Club Vs. Semifinaalin voittaja

    Naiset – 71 kg ( FINAALI )
    6. Laressa van Emden, LTBC Vs. Henna Perkiö, JMT Jaowsamut Muaythai

    Miehet – 86 kg ( FINAALI )
    7. Niko Pulliainen, Lappeenrannan kickboxing club Vs. Semifinaalin voittaja

    Miehet – 81 kg ( FINAALI )
    8. Semifinaalien voittajat

    Naiset – 57 kg ( FINAALI )
    9. Ella Soininen, Optima Thaiboxing Club Vs. Sanni Torniainen, Muay Tribe

    Naiset – 75 kg ( FINAALI )
    10. Jennika Vainio, CAF Vs. Semifinaalin voittaja

Esillä 15 viestiä, 16 - 30 (kaikkiaan 30)
  • Sinun täytyy olla kirjautunut vastataksesi tähän aiheeseen.