Lasten ja nuorten SM-kilpailut 6.11.2021

Uutiset Foorumit Kilpailutoiminta Kilpailut Lasten ja nuorten SM-kilpailut 6.11.2021

Merkitty: 

Esillä 11 viestiä, 16 - 26 (kaikkiaan 26)
  • Julkaisija

    Artikkelit

  • #113539

    Hanski

    Osallistuja

    Lahti Thaiboxing Club

    D-luokka
    -48 kg Tia Korajoki, 13 v
    -75 kg Ella Suominen, 15 v

    T:Hannu

    • Tätä vastausta muokkasi 2 kuukautta, 3 viikkoa sitten Hanski.
    • Tätä vastausta muokkasi 2 kuukautta, 3 viikkoa sitten Hanski.

    #113543

    mb

    Osallistuja

    Crest – PFC

    Nuoret

    -67kg Mo Osman, 16v

    Lapset

    -57kg Rasmus Jalonen, 15v
    -50kg Valtteri Asikainen, 13v

    #113544

    putsi

    Osallistuja

    HTBC:
    -54kg Ali Al-Azawi 14v.
    -57kg Mohammed Al-Azawi 14v.
    -67kg Miitta Vihriälä 17v.
    -71kg Fanni Sulkanen 17v.

    #113545

    mehitsu

    Osallistuja

    Sisu Gym

    -60kg Rene Vainiomäki 15v

    • Tätä vastausta muokkasi 2 kuukautta, 3 viikkoa sitten mehitsu.
    • Tätä vastausta muokkasi 2 kuukautta, 3 viikkoa sitten mehitsu.

    #113548

    Eero Toiviainen

    Osallistuja

    Huomenta! Osallistujat ikäluokittain. Tarkastaisitteko omalta osaltanne, kiitos. Alustavat otteluparit/turnaussarjat julkaistaan mahdollisimman pian mutta kuitenkin viimeistään torstaina, jotta tiedetään hyvissä ajoin kenelle on tulossa ottelu. Lopullinen otteluohjelma punnituksen jälkeen.

    10-11 vuotiaat
    -24kg Nanninat “Nina” Konsungnoen, 8 vuotta Deo´s Muay Thai
    -30kg Iina Kehusmaa, 10v Jaowsamut Muaythai
    -32kg Ella Pulkkinen, 11v Jaowsamut Muaythai
    -34kg Lila Paaso, 11v Jaowsamut Muaythai
    -40kg Jennifer Roos, 11v ETBC
    -51kg Meyawee “Meiju” Nätti , 10 vuotta Deo´s Muay Thai

    -30kg Anton Kattelus, 9v ETBC
    -32kg Vili Kokkonen 10v MMA Team 300
    -33kg Lauri Väänänen 10 v MMA Kuopio
    -34kg Konsta Salminen, 11v ETBC
    -36kg Ville Toikka, 10v ETBC
    -36kg Pavel Khripkov, 11v ETBC
    -38kg Noah Lama, 8v ETBC
    -42kg, Joel Oksanen, 10v. Porvoo
    -42kg, Oliver Hedenstam, 10v. Porvoo
    -42kg Oiva Taalasmaa, 11v ETBC
    -43kg Leon Phetsangkhat, 9 vuotta Deo´s Muay Thai

    12-13 vuotiaat
    -38kg Minka Kaipomäki 12v NKU
    -48 kg Tia Korajoki, 13 v LTBC
    -57kg Eveliina Lehtinen, 13v, TMT
    -63,5 kg Sinja Ylinampa 12v TTBC

    -38kg Leo Räty 12v MMA Team 300
    -40kg Mike Parhiala, 12v. Jyväskylä
    -42kg Veeti Vähätiitto 12v, Ahjo Training Center
    -42kg Jasu Laurila, 12v Jaowsamut Muaythai
    -46kg Marc Sisan 13v MMA Kuopio
    -48kg Joseph Hilander 13v MMA Team 300
    -48kg David Korte, 13v Kotka TBC
    -50kg Valtteri Asikainen, 13v Crest
    -50kg Veeti Siltanen 13v MMA Team 300
    -54kg Aapo Akkanen, 13v. KSTBC
    -56kg Paavo Nurmi 13v MMA Team 300
    -60kg Elias Santala 12v NKU

    14-15 vuotiaat
    -54kg Mea Purmonen, 14 vuotta Deo´s Muay Thai
    -75 kg Ella Suominen, 15 v LTBC

    -51kg Arttu Häqqvist, 14 vuotta Deo´s Muay Thai
    -51kg Palaphol Saensamran 14v TTBC
    -54kg Ali Al-Azawi 14v. HTBC
    -57kg Edvin Pihlak, 14vuotta Deo´s Muay Thai
    -57kg Rasmus Jalonen, 15v Crest
    -57kg Mohammed Al-Azawi 14v. HTBC
    -60kg Rene Vainiomäki 15 Sisu Gym
    -63,5kg, Venne Tiihonen, 15v. Porvoo

    16-17 vuotiaat
    -60/63,5kg Nina Saarelma 16v. Jyväskylä
    -63,5kg, Sara Tiihonen, 17v. Porvoo
    -63,5kg Jessica Saarni, 16v. KSTBC
    -67kg Nea Kytölä 16v MMA Team 300
    -67kg Miitta Vihriälä 17v. HTBC
    -71kg Fanni Sulkanen 17v. HTBC

    -60kg Urho Laukka, 17v ETBC
    -60kg Salar Sharifi, 16v ETBC
    -63,5kg Alexander Sirelius, 17v ETBC
    -63,5 kg Rasmus Kankare 16v TTBC
    -67kg Atte Himilä, 17v. KSTBC
    -67kg Mo Osman, 16v Crest
    -71kg Matias Seppälä, 17v Jaowsamut Muaythai
    -75kg Peerayut Phetsangkhat, 17 vuotta Deo´s Muay Thai
    -81kg Magamed Tavbulatov 16 vuotta Deo´s Muay Thai

    t. Eero Toiviainen

    #113552

    Eero Toiviainen

    Osallistuja

    Lasten ja nuorten SM 6.11.2021
    Otteluparit / sarjat

    Tämä ei ole ottelujärjestys ja lopullinen otteluohjelma julkaistaan punnituksen jälkeen.

    -40kg Jennifer Roos, 11v ETBC VS -38kg Minka Kaipomäki 12v NKU
    -51kg Meyawee “Meiju” Nätti , 10 vuotta Deo´s Muay Thai VS -48 kg Tia Korajoki, 13 v LTBC
    -30kg Anton Kattelus, 9v ETBC VS -32kg Vili Kokkonen 10v MMA Team 300
    -33kg Lauri Väänänen 10 v MMA Kuopio VS -34kg Konsta Salminen, 11v ETBC

    -42kg, Joel Oksanen, 10v. Porvoo
    -42kg, Oliver Hedenstam, 10v. Porvoo
    -42kg Oiva Taalasmaa, 11v ETBC
    -43kg Leon Phetsangkhat, 9 vuotta Deo´s Muay Thai

    -57kg Eveliina Lehtinen, 13v, TMT VS -54kg Mea Purmonen, 14 vuotta Deo´s Muay Thai
    -38kg Leo Räty 12v MMA Team 300 VS -40kg Mike Parhiala, 12v. Jyväskylä
    -42kg Veeti Vähätiitto 12v, Ahjo Training Center VS -42kg Jasu Laurila, 12v Jaowsamut Muaythai

    -46kg Marc Sisan 13v MMA Kuopio
    -48kg Joseph Hilander 13v MMA Team 300
    -48kg David Korte, 13v Kotka TBC

    -50kg Valtteri Asikainen, 13v Crest VS -50kg Veeti Siltanen 13v MMA Team 300

    -54kg Aapo Akkanen, 13v. KSTBC
    -56kg Paavo Nurmi 13v MMA Team 300
    -60kg Elias Santala 12v NKU

    -75 kg Ella Suominen, 15 v LTBC VS -71kg Fanni Sulkanen 17v. HTBC

    -51kg Arttu Häqqvist, 14 vuotta Deo´s Muay Thai
    -51kg Palaphol Saensamran 14v TTBC
    -54kg Ali Al-Azawi 14v. HTBC

    -57kg Edvin Pihlak, 14vuotta Deo´s Muay Thai
    -57kg Rasmus Jalonen, 15v Crest
    -57kg Mohammed Al-Azawi 14v. HTBC

    -60kg Rene Vainiomäki 15 Sisu Gym VS -63,5kg, Venne Tiihonen, 15v. Porvoo

    -60/63,5kg Nina Saarelma 16v. Jyväskylä
    -63,5kg, Sara Tiihonen, 17v. Porvoo
    -63,5kg Jessica Saarni, 16v. KSTBC

    -67kg Nea Kytölä 16v MMA Team 300 VS -67kg Miitta Vihriälä 17v. HTBC
    -60kg Urho Laukka, 17v ETBC VS -60kg Salar Sharifi, 16v ETBC
    -63,5kg Alexander Sirelius, 17v ETBC VS -63,5 kg Rasmus Kankare 16v TTBC
    -67kg Atte Himilä, 17v. KSTBC VS -67kg Mo Osman, 16v Crest
    -71kg Matias Seppälä, 17v Jaowsamut Muaythai VS -75kg Peerayut Phetsangkhat, 17v Deo´s Muay Thai

    Ilman ottelua:

    -24kg Nanninat “Nina” Konsungnoen, 8 vuotta Deo´s Muay Thai
    -30kg Iina Kehusmaa, 10v Jaowsamut Muaythai
    -32kg Ella Pulkkinen, 11v Jaowsamut Muaythai
    -34kg Lila Paaso, 11v Jaowsamut Muaythai
    -36kg Ville Toikka, 10v ETBC
    -36kg Pavel Khripkov, 11v ETBC
    -38kg Noah Lama, 8v ETBC
    -63,5 kg Sinja Ylinampa 12v TTBC
    -81kg Magamed Tavbulatov 16 vuotta Deo´s Muay Thai

    #113556

    Eero Toiviainen

    Osallistuja

    KOLME MUOKKAUSTA PAREIHIN/SARJOIHIN

    1. Jaowsamut Muaythai 10-11v tytöt lisätty
    2. Jaowsamut Muaythai Matias Seppälä peruutus
    3. Espoolaiset 60kg ei ottele vastakkain

    Tämä ei ole ottelujärjestys ja lopullinen otteluohjelma julkaistaan punnituksen jälkeen.

    -30kg Iina Kehusmaa, 10v Jaowsamut Muaythai
    -32kg Ella Pulkkinen, 11v Jaowsamut Muaythai
    -34kg Lila Paaso, 11v Jaowsamut Muaythai

    -40kg Jennifer Roos, 11v ETBC VS -38kg Minka Kaipomäki 12v NKU
    -51kg Meyawee “Meiju” Nätti , 10 vuotta Deo´s Muay Thai VS -48 kg Tia Korajoki, 13 v LTBC

    -30kg Anton Kattelus, 9v ETBC VS -32kg Vili Kokkonen 10v MMA Team 300

    -33kg Lauri Väänänen 10 v MMA Kuopio VS -34kg Konsta Salminen, 11v ETBC

    -42kg, Joel Oksanen, 10v. Porvoo
    -42kg, Oliver Hedenstam, 10v. Porvoo
    -42kg Oiva Taalasmaa, 11v ETBC
    -43kg Leon Phetsangkhat, 9 vuotta Deo´s Muay Thai

    -57kg Eveliina Lehtinen, 13v, TMT VS -54kg Mea Purmonen, 14 vuotta Deo´s Muay Thai

    -38kg Leo Räty 12v MMA Team 300 VS -40kg Mike Parhiala, 12v. Jyväskylä

    -42kg Veeti Vähätiitto 12v, Ahjo Training Center VS -42kg Jasu Laurila, 12v Jaowsamut Muaythai

    -46kg Marc Sisan 13v MMA Kuopio
    -48kg Joseph Hilander 13v MMA Team 300
    -48kg David Korte, 13v Kotka TBC

    -50kg Valtteri Asikainen, 13v Crest VS -50kg Veeti Siltanen 13v MMA Team 300

    -54kg Aapo Akkanen, 13v. KSTBC
    -56kg Paavo Nurmi 13v MMA Team 300
    -60kg Elias Santala 12v NKU

    -75 kg Ella Suominen, 15 v LTBC VS -71kg Fanni Sulkanen 17v. HTBC

    -51kg Arttu Häqqvist, 14 vuotta Deo´s Muay Thai
    -51kg Palaphol Saensamran 14v TTBC
    -54kg Ali Al-Azawi 14v. HTBC

    -57kg Edvin Pihlak, 14vuotta Deo´s Muay Thai
    -57kg Rasmus Jalonen, 15v Crest
    -57kg Mohammed Al-Azawi 14v. HTBC

    -60kg Rene Vainiomäki 15 Sisu Gym VS -63,5kg, Venne Tiihonen, 15v. Porvoo

    -60/63,5kg Nina Saarelma 16v. Jyväskylä
    -63,5kg, Sara Tiihonen, 17v. Porvoo
    -63,5kg Jessica Saarni, 16v. KSTBC

    -67kg Nea Kytölä 16v MMA Team 300 VS -67kg Miitta Vihriälä 17v. HTBC

    -63,5kg Alexander Sirelius, 17v ETBC VS -63,5 kg Rasmus Kankare 16v TTBC

    -67kg Atte Himilä, 17v. KSTBC VS -67kg Mo Osman, 16v Crest

    Ilman ottelua:
    -24kg Nanninat “Nina” Konsungnoen, 8 vuotta Deo´s Muay Thai
    -36kg Ville Toikka, 10v ETBC
    -36kg Pavel Khripkov, 11v ETBC
    -38kg Noah Lama, 8v ETBC
    -63,5 kg Sinja Ylinampa 12v TTBC
    -81kg Magamed Tavbulatov 16 vuotta Deo´s Muay Thai
    -75kg Peerayut Phetsangkhat, 17v Deo´s Muay Thai
    -60kg Urho Laukka, 17v ETBC
    -60kg Salar Sharifi, 16v ETBC

    #113557

    MirkaMaaria

    Osallistuja

    -51kg Arttu Häqqvist, 14 vuotta Deo´s Muay Thai
    Korjataan ikä 13v.

    #113558

    Eero Toiviainen

    Osallistuja

    NELJÄ MUOKKAUSTA PAREIHIN/SARJOIHIN
    Seuraavan kerran muokataan sitten punnituksen ja arvonnan jälkeen.

    1. Arttu Häggvist ikä ja sarja vaihdettu
    2. Noah Lama peruutus
    3. Espoon Salar sarjaa ylemmäksi
    4. Espoon Alexander sarjaa ylemmäksi

    Tämä ei ole ottelujärjestys ja lopullinen otteluohjelma julkaistaan punnituksen jälkeen.

    -30kg Iina Kehusmaa, 10v Jaowsamut Muaythai
    -32kg Ella Pulkkinen, 11v Jaowsamut Muaythai
    -34kg Lila Paaso, 11v Jaowsamut Muaythai

    -40kg Jennifer Roos, 11v ETBC VS -38kg Minka Kaipomäki 12v NKU
    -51kg Meyawee “Meiju” Nätti , 10 vuotta Deo´s Muay Thai VS -48 kg Tia Korajoki, 13 v LTBC

    -30kg Anton Kattelus, 9v ETBC VS -32kg Vili Kokkonen 10v MMA Team 300

    -33kg Lauri Väänänen 10 v MMA Kuopio
    -34kg Konsta Salminen, 11v ETBC
    -35kg Ville Toikka, 10v ETBC
    -35kg Pavel Khripkov, 11v ETBC

    -42kg, Joel Oksanen, 10v. Porvoo
    -42kg, Oliver Hedenstam, 10v. Porvoo
    -42kg Oiva Taalasmaa, 11v ETBC
    -43kg Leon Phetsangkhat, 9 vuotta Deo´s Muay Thai

    -57kg Eveliina Lehtinen, 13v, TMT VS -54kg Mea Purmonen, 14 vuotta Deo´s Muay Thai

    -38kg Leo Räty 12v MMA Team 300 VS -40kg Mike Parhiala, 12v. Jyväskylä

    -42kg Veeti Vähätiitto 12v, Ahjo Training Center VS -42kg Jasu Laurila, 12v Jaowsamut Muaythai

    -46kg Marc Sisan 13v MMA Kuopio
    -48kg Joseph Hilander 13v MMA Team 300
    -48kg David Korte, 13v Kotka TBC

    -50kg Valtteri Asikainen, 13v Crest
    -50kg Veeti Siltanen 13v MMA Team 300
    -51kg Arttu Häqqvist, 13 vuotta Deo´s Muay Thai

    -54kg Aapo Akkanen, 13v. KSTBC
    -56kg Paavo Nurmi 13v MMA Team 300
    -60kg Elias Santala 12v NKU

    -75 kg Ella Suominen, 15 v LTBC VS -71kg Fanni Sulkanen 17v. HTBC

    -51kg Palaphol Saensamran 14v TTBC
    -54kg Ali Al-Azawi 14v. HTBC

    -57kg Edvin Pihlak, 14vuotta Deo´s Muay Thai
    -57kg Rasmus Jalonen, 15v Crest
    -57kg Mohammed Al-Azawi 14v. HTBC

    -60kg Rene Vainiomäki 15 Sisu Gym VS -63,5kg, Venne Tiihonen, 15v. Porvoo

    -60/63,5kg Nina Saarelma 16v. Jyväskylä
    -63,5kg, Sara Tiihonen, 17v. Porvoo
    -63,5kg Jessica Saarni, 16v. KSTBC

    -67kg Nea Kytölä 16v MMA Team 300 VS -67kg Miitta Vihriälä 17v. HTBC

    -63,5 kg Rasmus Kankare 16v TTBC VS -63,5kg Salar Sharifi, 16v ETBC

    -67kg Atte Himilä, 17v. KSTBC
    -67kg Mo Osman, 16v Crest
    -67kg Alexander Sirelius, 17v ETBC

    Ilman ottelua:
    -24kg Nanninat “Nina” Konsungnoen, 8 vuotta Deo´s Muay Thai
    -63,5 kg Sinja Ylinampa 12v TTBC
    -81kg Magamed Tavbulatov 16 vuotta Deo´s Muay Thai
    -75kg Peerayut Phetsangkhat, 17v Deo´s Muay Thai
    -60kg Urho Laukka, 17v ETBC

    #113559

    mb

    Osallistuja

    Crestin Rasmus Jalonen kipeä. Joutuu perumaan osallistumisen.

    #113560

    Eero Toiviainen

    Osallistuja

    OTTELUOHJELMA

    Yhdeksän ensimmäistä ottelua on semifinaaleja.

    1. -33kg Lauri Väänänen 10 v MMA Kuopio VS -34kg Konsta Salminen, 11v ETBC
    2. -35kg Ville Toikka, 10v ETBC VS -35kg Pavel Khripkov, 11v ETBC
    3. -42kg, Joel Oksanen, 10v. Porvoo VS -43kg Leon Phetsangkhat, 9 vuotta Deo´s Muay Thai
    4. -42kg Oiva Taalasmaa, 11v ETBC VS -42kg, Oliver Hedenstam, 10v. Porvoo
    5. -48kg Joseph Hilander 13v MMA Team 300 VS -48kg David Korte, 13v Kotka TBC
    6. -50kg Valtteri Asikainen, 13v Crest VS -51kg Arttu Häqqvist, 13 vuotta Deo´s Muay Thai
    7. -54kg Aapo Akkanen, 13v. KSTBC VS -60kg Elias Santala 12v NKU
    8. -63,5kg, Sara Tiihonen, 17v. Porvoo VS -63,5kg Jessica Saarni, 16v. KSTBC
    9. -67kg Atte Himilä, 17v. KSTBC VS -67kg Alexander Sirelius, 17v ETBC

    ———- TAUKO 15 MIN ———-

    10. -30kg Iina Kehusmaa, 10v Jaowsamut Muaythai VS -24kg Nanninat Konsungnoen, Deo´s Muay
    11. -32kg Ella Pulkkinen, 11v Jaowsamut Muaythai VS -34kg Lila Paaso, 11v Jaowsamut Muaythai
    12. -57kg Eveliina Lehtinen, 13v, TMT VS -54kg Mea Purmonen, 14 vuotta Deo´s Muay Thai
    13. -40kg Jennifer Roos, 11v ETBC VS -38kg Minka Kaipomäki 12v NKU
    14. -30kg Anton Kattelus, 9v ETBC VS -32kg Vili Kokkonen 10v MMA Team 300
    15. -51kg Meyawee “Meiju” Nätti, 10 vuotta Deo´s Muay Thai VS -48 kg Tia Korajoki, 13 v LTBC
    16. -38kg Leo Räty 12v MMA Team 300 VS -40kg Mike Parhiala, 12v. Jyväskylä
    17. -42kg Veeti Vähätiitto 12v, Ahjo Training Center VS -42kg Jasu Laurila, 12v Jaowsamut Muaythai
    18. -51kg Palaphol Saensamran 14v TTBC VS -54kg Ali Al-Azawi 14v. HTBC
    19. -60kg Rene Vainiomäki 15 Sisu Gym VS -63,5kg, Venne Tiihonen, 15v. Porvoo
    20. -57kg Edvin Pihlak, 14vuotta Deo´s Muay Thai VS -57kg Mohammed Al-Azawi 14v. HTBC

    ———- TAUKO 15 MIN ———-

    21. -67kg Nea Kytölä 16v MMA Team 300 VS -67kg Miitta Vihriälä 17v. HTBC
    22. -63,5 kg Rasmus Kankare 16v TTBC VS -63,5kg Salar Sharifi, 16v ETBC
    23. -75 kg Ella Suominen, 15 v LTBC VS -71kg Fanni Sulkanen 17v. HTBC
    24. Ottelun 1. voittaja VS Ottelun 2. voittaja
    25. Ottelun 3. voittaja VS Ottelun 4. voittaja
    26. Ottelun 5. voittaja VS -46kg Marc Sisan 13v MMA Kuopio
    27. Ottelun 6. voittaja VS -50kg Veeti Siltanen 13v MMA Team 300
    28. Ottelun 7. voittaja VS -56kg Paavo Nurmi 13v MMA Team 300
    29. Ottelun 8. voittaja VS -60/63,5kg Nina Saarelma 16v. Jyväskylä
    30. Ottelun 9. voittaja VS -67kg Mo Osman, 16v Crest

Esillä 11 viestiä, 16 - 26 (kaikkiaan 26)
  • Sinun täytyy olla kirjautunut vastataksesi tähän aiheeseen.