Ruotsin mestaruuskilpailut 2013

Uutiset Foorumit Kilpailutoiminta Kilpailut Ruotsin mestaruuskilpailut 2013

  • Tämä aihe on tyhjä.
Esillä 15 viestiä, 1 - 15 (kaikkiaan 19)
  • Julkaisija

    Artikkelit

  • #41479

    tku

    Osallistuja

    Ilmoittautuneet.

    Damer

    -45
    Diana Sajfi VBC
    Annie Eriksson Malmö mt

    -51
    Susan Kariuki VBC
    Therese Gunnarsson Garuda mt
    Johanna Rydberg Helsingborg mt

    -54
    Linda Tjernström Real Fighter
    Linda Åhlström Göteborgs mt
    Sofia Olofsson Slagskeppet
    Jenny Krigsman Onechai
    Evelina Wikner FMT
    Jessica Isaksson Rinkeby mt

    -57
    Maria Elin Olsson Södermalms Shaolin
    Nanthiya Srisawai Karlstad mt
    Linnea Larsson Varberg mt
    Sabina Landen Mårtensson Helsingborg mt

    -60
    Pernilla Johansson VBC
    Helene Loewinski Stockholm kick
    Madeleine Vall Halmstad mt
    Emma Thyni Malmö mt

    -63,5
    Emma Hell Lövgren Södermalms Shaolin
    Lina Länsberg Göteborgs mt
    Mia Mattsson Slagskeppet
    Mette Andersson Glommen
    Miriam Ekvall halmstad mt
    Isa Tidblad – Keskikangas TIP
    Lina Molander Dalarnas mt

    -67
    Jennifer Österlin FMT
    Sanja Trbojevic Malmö mt

    Herrar

    -51
    Giang Hoang Fightgym Borås

    -54
    Ahmed Ben Aicha Karlstad mt
    Viet Hoang Fightgym Borås

    -57
    Rasmus Olsson Karlstad mt
    Peeyaphong Fongin Helsingborg mt
    Harry Längby Golden Leaf

    -60
    Prudencio Ayite Real Fighter
    Patrik Thomssen Göteborg mt
    Samuel Bark Halmstad mt
    Sawarut Sathin 019 gym
    Rasmus Wiberg Helsingborg mt
    Amnart Lindholm TIP
    Hamza Bougzma Rinkeby mt
    Yusef Ramadan Golden Leaf
    Johan Franzen Malmö mt

    -63,5
    Jonathan Ljungström Real Fighter
    Martin Fouda Stockholm mt
    Wilson Terrazas fight club
    Viktor Gustafsson halmstad mt
    Christoffer Axelsson 019 mt
    Kim Falk Drakstadens mt
    Jesper Fällman Väsby mt
    Juliano Altmeier Rinkeby mt
    Rafat Al Maliki malmö mt

    -67
    Malick Bah Göteborg mt
    Johan Tausson Stockholm mt
    Abdou Karim Chorr VBC
    Nima Tahvilzadeh IronmanThaiboxing
    Adel Ekvall Halmstad mt
    Mario Cartagena Varberg m

    -71
    Otman Boujard Göteborg mt
    Sanny Dahlbeck Slagskeppet
    Antonis Vassiliou Stockholm mt
    Jonathan Svensson VBC
    Andy Nguyen Five Star
    Marcus Liljedorff Halmstad mt
    Johan Quick Collosseum FC
    Fredrik Björnander FMT
    Joakim Figueiredo Rinkeby mt
    Arian Behrami Golden Leaf
    Mattias Rosenlind Malmö mt

    -75
    Kalle Westerberg Ågren Växjö Titans
    Andre Bånghäll Slagskeppet
    Danyal Ajamlou Stockholm mt
    Mehran Zangana VBC
    Morgan Ljung Karlstad mt
    Johan Herö Halmstad mt
    Daniell Sandell Linköpings Budoklubb
    Riber Alwand Rinkeby

    -81
    Mattias Johansson Slagskeppet
    Yasin Bensenouci VBC
    Rickard Pettersson Halmstad mt
    Dennis Jacobssen Helsingborg mt
    Patrik Lyzell Malmö mt

    +91
    Dzenan Hasic Linköpings budoklubb
    Simon Ogolla VBC
    Kristoffer Kennäng Varberg mt
    Magnus Haglund Light valley camp
    Kristoffer Hagberg Helsingborg mt

    #72130

    makes

    Osallistuja

    Hienosti on jengiä!! Aika kova!

    #72131

    tku

    Osallistuja

    Taitaa olla karsinnat paraikaa menossa Malmössä. Joku uusi stara Vilken Krig otteli myös.

    #72132

    tku

    Osallistuja

    Sannykin voitti tiensä finaaliin.

    #72133

    swede

    Osallistuja

    resultat Fredag

    vikt tävlande Match nr Resultat
    71 kg Jonathan Svenson – Marcus Liljendorff 1 0-3
    54D Jenni Krigsman – Linda Åhlström 2 3-0
    54D Linda Tjernström – Evelina Wikner 3 0-3
    63,5D Isa Tidblad – Mette Andersson 4 0-3
    63,5D Mia Mattsson – Ulrika Lundgren 5 2-1
    63,5 Cristoffer Axelsson –Mattias Jonsson 6 1-2
    63,5 Martin Fouda – Jonathan Ljungström 7 0-3
    63,5 Rafat Al Malik – Viktor Gustafsson 8 0-3
    60 Amnart Lindholm – Rasmus Wiberg 9 RSC Blå
    67 Anders Ngyuen – Mario Cartagena 10 3-0
    75 Kalle Westerberg – Andre Bånghäll 11 0-3
    75 Daniel Sandell – Mehran Zangana 12 RSC Blå
    75 Morgan Ljung – Johan Herö 13 0-3
    75 Riber Alwand – Danyal Amjalou 14 3-0
    81 Patrik Lyzell – Dennis Jacobsson 15 3-0
    81 Mattias Johansson – Mattias Bodner 16 0-3
    +91 Ferid Zukic – Kristoffer Hagberg 17 RSC Röd
    +91 Simon Ogolla – Magnus Haglund 18 RSC Röd
    71 Sanny Dahlbeck –Marcus Liljendorff 19 RSC Röd
    71 Antonis Vasiliou – Arian Behrami 20 1-2
    71 Mattias Rosenlind – Fredrik Björnander 21 3-0
    71 Johan Quick – Joakim Figueiredo 22 0-3

    #72134

    swede

    Osallistuja

    Resultat Lördag

    vikt tävlande Match nr Resultat
    51D Therese Gunnarsson – Susan Kariuki 1 0-3
    54D Jessica Isaksson – Jenni Krigsman 2 1-2
    54D Evelina Wikner – Sofia Olofsson 3 0-3
    57D Maria Elin Olsson – Sabrina Mårtensson 4 3-0
    57D Linnea Larsson – Nanthiya Srisawai 5 3-0
    60D Emma Thyni – Madeleine Vall 6 0-3
    63,5D Lina Länsberg – Mette Andersson 7 3-0
    63,5D Mia Mattsson – Miriam Ekvall 8 0-3
    57 Rasmus Olsson – Peeyaphong 9 0-3
    60 Hamza Bougzma – Rasmus Wiberg 10 3-0
    60 Samuel Bark – Prudencio Aiyte 11 3-0
    63,5 Juliano Altmeyer –Mattias Jonsson 12 RSC vinst mattias
    63,5 Jonathan Ljungström – Viktor Gustavsson 13 1-2
    67 Adel Ekvall – Anders Ngyuen 14 0-3
    67 Nima Tahvilzadeh – Abdou Karim Chorr 15 0-3
    71 Sanny Dahlebeck – Arian Behrami 16 3-0
    71 Mattias Rosenlind – Joakim Figueiredo 17 3-0
    75 Andre Bånghäll – Mehran Zangana 18 3-0
    75 Johan Herö – Riber Alwand 19 3-0
    81 Rickard Pettersson –Patrik Lyzell 20 0-3
    81 Mattias Bodner – Yasin Bensenouci 21 0-3
    91 Kristoffer Kennäng – Ferid Zukic 22 3-0
    91 Simon Ogolla – Dzenan Hasicanic 23 RSC vinst

    #72135

    swede

    Osallistuja

    Finals 25.1 2013

    Male
    54 kg Giang Hoang FG Borås – Achmed ben Aicha Karlstad mt
    57 kg Abdi Mohammed Rinkeby – Peeyaphong Fongin Hbg mt
    60 kg Hamza Bougzma Rinkeby – Samuel Bark Halmstad mt
    63,5kg Mattias Jonsson Tullinge – Viktor Gustafsson Halmstad mt
    67kg Anders Ngyuen 5 star – Abdou Karim Chorr Vbc
    71kg Sanny Dahlbeck slagskeppet – Mattias Rosenlind Malmö mt
    75 kg Andre Bånghäll slagskeppet – Johan Herö Halmstad mt
    81 kg Patrik Lyzell Malmö mt – Yasin Bensenouci VBC
    +91 kg Kristoffer Kennäng Varberg – Simon Ogolla VBC

    Female

    45kg Annie Eriksson Malmö mt – Diana Sayjfi Vbc
    51kg Johanna Rydberg Hbg mt -Susan Kariuki Vbc
    54kg Jenni Krigsman onechai mt – Sofia Olofsson slagskeppet
    57kg Maria Elin olsson shaolin – Linnea Larsson Varberg
    60kg Pernilla Johansson VBC – Madeleine Vall Halmstad mt
    63,5kg Lina Länsberg gbg mt – Miriam Ekvall Halmstad mt
    67 kg Jennifer Östlin FMT – Sanja Trbojevic Malmö mt

    #72136

    tku

    Osallistuja

    Perjantain tuloksissa Sannyn tulos väärinpäin.

    #72137

    swede

    Osallistuja

    oops, korjattu

    #72138

    armageddon

    Osallistuja

    @tku wrote:

    Joku uusi stara Vilken Krig otteli myös.

    huumorin kukka se kukkii Turussa kesät ja talvet 😀

    #72139

    tku

    Osallistuja

    Suora lähetys finaaleista alkaa Suomen aikaa klo 14:00.
    http://www.svtplay.se/video/971691/25-1-13-00

    SVT Play: 13.00 (http://www.svtplay.se/video/971691/25-1-13-00)
    SVT 24: 21.00-22.00

    START 13.00
    1. -54 kg H Giang Hoang FG Borås – Achmed ben Aicha Karlstad MT
    2. -57 kg H Abdi Mohammed Rinkeby MT – Peeyaphong Fongin Helsingborg MT
    3. -54kg D Jenny Krigsman Onechai MT – Sofia Olofsson Slagskeppet
    4. -63,5kg H Mattias Jonsson Tullinge MT – Viktor Gustafsson Halmstad MT
    5. -57kg D Maria Elin Olsson Södermalms Shaolin – Linnea Larsson Varberg MT
    6. -67kg H Anders Ngyuen 5-star MT – Abdou Karim Chorr VBC
    7. -75 kg H Andre Bånghäll Slagskeppet – Johan Herö Halmstad MT
    8. -63,5kg D Lina Länsberg Göteborg MT – Miriam Ekvall Halmstad MT
    9. -81 kg H Patrik Lyzell Malmö MT – Yasin Bensenouci VBC
    10. 51kg D Johanna Rydberg Helsingborg MT -Susan Kariuki VBC
    11. +91 kg H Kristoffer Kennäng Varberg MT – Simon Ogolla VBC

    Kl 21 -22
    12. -67 kg D Jennifer Östlin FMT – Sanja Trbojevic Malmö MT
    13. -60 kg H Hamza Bougzma Rinkeby MT – Samuel Bark Halmstad MT
    14. -71kg H Sanny Dahlbeck Slagskeppet – Mattias Rosenlind Malmö MT

    #72140

    tku

    Osallistuja

    Hyvät lätinät menossa!

    #72141

    tku

    Osallistuja

    6. matsissa Abdou Karim Chorr on pirun kova.
    7. matsissa Johan Herö on se kaveri, joka “voitti” Jussi Santalahden Pietarissa.
    9. matsissa Yasin, joka voitti Daniel Forsbergin PM:ssä.

    Nyt menossa 4. ottelu.

    #72142

    tku

    Osallistuja

    Jestas että 63,5kg 18v Mattias Johnsson löi lujaa. Kovia pommeja päähän ja vartalokoukuilla pihalle.

    #72143

    tku

    Osallistuja

    Chorr löi vastustajan lattiaan 1. erän 10 s. kohdalla. Kolmannessa erässä ihan helvetilliset pommit Andersia päähän, mutta hän kesti vaikka pää lensi. Chorr voitti pistein. Kova matsi!

    Kyynärpäälyönnit näemmä kielletty ja matsit vedetään ilman suojia 5x2min.

Esillä 15 viestiä, 1 - 15 (kaikkiaan 19)
  • Sinun täytyy olla kirjautunut vastataksesi tähän aiheeseen.