Salikilpailut, Crest – PFC 27.5.2023

Uutiset Foorumit Kilpailutoiminta Salikilpailuihin ilmoittautuminen Salikilpailut, Crest – PFC 27.5.2023

  • Tämä aihe sisältää 86 vastaukset, 27 ääntä, ja päivitettiin viimeksi 1 vuosi sitten mb toimesta.
Esillä 12 viestiä, 76 - 87 (kaikkiaan 87)
  • Julkaisija

    Artikkelit

  • #115910

    mb

    Osallistuja

    Jengiä tuli rytäkällä kipeäksi. Katsokaa tarkasti vielä läpi. En ihmettele, vaikka olisi virheitä.

    Matsiehdotuksia otetaan myös vielä vastaan. Huomenna sitten ottelujärjestys. Toivottavasti ei tarvii enää muokata.

    LAPSET

    D-luokka

    -31kg Antte Hirvasvuopio, 12v, ETBC vs. Timur Zatsepilin, 9v, Garant
    -48kg Leo Trygg, 12v, TTBC vs. Daniel Taal 11v, Garant
    -35kg Keron Kottise, 10v, Crest vs. Milan Merkushev 10v, Garant
    -42kg Karrar Al-hilfi, 11v ETBC vs. Maks Kubetskis 11v, Garant
    -60kg Patric Obinna, 13, HTBC vs. Leon Nadzibi 12, Garant
    -65kg Noelle Sillanpää 15v,, ETBC vs. Lisanne Jõhvik 14v, Garant
    -57kg Rasmus Haukkavuori, 14v, Kouvola vs. Erik Laukert, 12v, Garant
    -34kg Devon Rannamäe, 12v, DMT vs. Emil Papson, 11v, Garant
    -34kg Robin Vaarma,, ETBV vs. Damir Horoshi, 10v Garant
    -58kg Rebecca Salmi, 16v, Crest vs Senja Erkkilä, 15v, MMA Team 300
    -51kg Minka Kaipomäki, 14v, Nokia vs. Ronja Lemetti, 14v, PorvTBC
    -635kg Sija Ylinampa, 14c, TTBC vs. Emmi Larm 13v, MMA Team 300
    -63.5kg Tomek Väärä,13v, LTBC vs. Veeti Siltanen 14v, MMA Team 300
    -42kg Eetu Tammelin , 11v, HTBC vs. Maks Kubetskis 11v, Garant

    IFMA-rules

    -48kg Leo Räty 13v, MMA Team 300 vs. Semjon Kudelja 14v, Garant

    C-luokka

    -67kg Nico Auvinen, TMT 15v vs. Edvard Zakarjan, 14-15 years, Garant

    AIKUISET / NUORET

    B-luokka

    -63.5kg Milla Hoffman, 17v, Crest vs. Sinikka Niskanen, DMT
    -63.5kg Lotta Honkanen, MMAJoe vs. Ommi Mingsupphakun, TMT
    -71kg Kare Rasilainen, ETBC vs. Nikita Andreev, MMAJoe
    -91kg Magamed Gadiev, DMT vs. Sten Püvi, Mosa

    C-luokka

    -75kg Pyry Räty, Crest vs. Henri Laukkarinen, Muay Tribe
    -81kg Kasper Kaasinen, ETBC vs. Perttu Paarlahti, MMA Team 300
    -63,5kg Salar Sharifi, 17v, ETBC vs. Samuel Rautio, HTBC
    -75kg Olli Römpötti, HTBC vs. Ville Väisänen, MMA Team 300
    -54kg Maija Holopainen, LaMT vs. Piila Tähtinen, MMA Team 300
    -75kg Sofia Mattila, KoTBC vs. Merilyn Ohtla, Mosa
    -60kg Nikki Hämälä, DMT vs. Sara Tiihonen, PorvTBC
    -51kg Katarina Justo da Silva, Optima vs. Riikka Taipale, JMT
    -60kg, Sebastian Renlund, KOTR vs. Riku Turunen, MMA Team 300
    -63.5kg Susanna Seljas, Muay Tribe vs. Veera Marjomäki, DMT
    -86kg Kristian Behm, JMT vs. Tuomas Hankimaa, PoTBC
    -86kg Otto Koskijoki, DMT vs. Ramin Amirkhani 17v, TMT
    -71kg Kris Love, HMAC vs. Hussein Osman Yusuf, DMT
    -63,5kg Lenni Törmälehto 17v, MMA Team 300 vs. Valtteri Vattulainen, 17v, MMAJoe
    +91kg Jesse Rapo, MMA Team 300 vs. Antti Ylivakeri, Nokia
    -67kg Fawzaldin Abdali, HTBC vs. Hannes Hartikainen, LTBC
    -71kg Tommi Mäkelä, Chitalada vs. Ruslan Mitjajev, 16-17v, Garant
    -60kg Ella Soininen, Optima vs. Hanna-Kaisa Kämppi, HTBC
    -67kg Maria Mäntysalo, Optima vs. Laura Säisänen, Sisu
    +75, Emma Nurmi vs. Aino Huuskonen, LTBC
    -54kg Elmeri Mikkonen, 17v, Chitalada vs. Pablo Nicolás Martínez Ballarín, Mosa
    +91kg Jalmari Vuola, DMT vs. Santtu Kauppinen, JMT
    -81kg Max Brown, ETBC vs. Aku Kanto, MMA Team 300
    -63.5kg Lauri Härmä, Crest vs. Albert Bertenyi. 17v, TMT

    C1-luokka

    -75kg Myrsky Heinonen, 17v, JMT vs. Veeti Sipilä, HTBC
    -75kg Otto Haaparanta, HTBC vs. Ilyas Sahal, Chitalada
    -67kg Artturi Lindberg, 17v, NuTBC vs. Santeri Vattulainen, 17v, MMAJoe
    -75kg Rasmus Sarin, HTBC vs. Oliver Hytti, ETBC
    -75kg Vivian Ranki, MMA Team 300 vs. Alina Salmela, 16v, Pori
    -67kg Aleksi Phermsin, HTBC vs. Otto Talsti, MMAJoe
    -63,5 kg Akseli Vattulainen, 17v, MMAJoe vs. Dubu Sahal, Chitalada
    -75kg Emil Riekki 17v, HTBC vs. Veikko Kangas, 15, ETBC
    -86kg Ville Mikkola, HTBC vs. Kenneth Uus, Mosa

    Ilman ottelua

    NUORET / AIKUISET

    PorvTBC

    -67kg Venne Tiihonen, 16v, PorvTBC
    DMT
    -71kg Sami Alkhalaf
    MMA Team 300
    C1-luokka
    -67kg Kaisa Frilander, 0 ottelua
    Chitalada Finland
    C1:
    -Jovena Penol (nainen) -54kg, 1ott, treenannut vasta n 4kk, ei muita lajeja alla
    HTBC
    C-luokka

    -48kg Anna Viklund 9 matsia
    Garant
    -81kg Roman Mitjajev, 16-17v, Garant

    LAPSET

    ETBC

    -48kg Noah Lama, ETBC 2 ottelua, 10v
    -38kg Ali Al-hilfi, 9v, ETBC
    24kg Mihkal Hirvasvuopio, ETBC 0 ottelua, 9v
    -50kg Roope Pihlajavesi, 11v ETBC vs.

    TTBC

    -46kg Tomi Suikki 14v. (7ot)

    Garant

    Ehor Arabyei 8 years 35,8 кg(2 fights)
    Viktor Vasilishin 8 years 34,5 кg(2 fights)
    Rostislav Stserenko 13 years 33.9 кg(1 fight) , Garant

    • Tätä vastausta muokkasi 1 vuosi sitten mb.

    #115912

    karppa

    Osallistuja

    Haluisko joku seuraavista ottaa kaksi matsia? Meidän Venne Tiihonen kaipailisi matsia kun peruuntui

    -67kg Nico Auvinen, TMT 15v vs. Edvard Zakarjan, 14-15 years, Garant

    Tai

    -63.5kg Lauri Härmä, Crest vs. Albert Bertenyi. 17v, TMT

    #115913

    tku

    Osallistuja

    TMT:n kavereille riittää yksi matsi.

    p.s. aivan järjetöntä, että edellisiin salikisoihin saatiin 6 ottelua ja kauden viimeisiin 54 ottelua! Toivottavasti tuomarit eivät nuku papereiden päällä lopussa.

    • Tätä vastausta muokkasi 1 vuosi sitten tku.

    #115915

    Chitalada

    Osallistuja

    Sen verran kommentoisin kanssa, että 54 matsia yhdelle päivälle on kyllä ihan liikaa kaikille, niin huoltajille, ottelijoille, kuin etenkin tuomareille.

    Joskus jonkun maratonikisapäivän jälkeen päätettiinkin jostain maksimimäärästä, en muista, olisiko ollut 30 tms.

    Tosi hyvä, että Suomen ulkopuoleltakin tulee väkeä, mutta kannattaisiko miettiä tälläisissä tapauksissa Finnish Open-tyyppistä, 2-päiväistä tapahtumaa?

    Myös lasten otteluita on nyt niin paljon, että nekin tuovat jo paljon näitä otteluita lisää.

    Hallituksen olisi ehkä kuitenkin hyvä miettiä, miten otteluita saataisiiin tasaisemmin eri kisoihin.

    P.Nurmi

    #115916

    karppa

    Osallistuja

    Venne Tiihonen peruu osallistumisensa (ei vaikuta ottelupareihin)

    #115917

    mb

    Osallistuja

    Yritin mahdollisuuksien mukaan kunnioittaa kaikkien toivfeita.

    OTTELUJÄRJESTYS

    D-luokka

    1) -42kg Karrar Al-hilfi, 11v ETBC vs. Maks Kubetskis 11v, Garant
    2) -31kg Antte Hirvasvuopio, 12v, ETBC vs. Timur Zatsepilin, 9v, Garant
    3) -35kg Keron Kottise, 10v, Crest vs. Milan Merkushev 10v, Garant
    4) -34kg Robin Vaarma,, 10v, ETBC vs. Damir Horoshi, 10v Garant
    5) -48kg Leo Trygg, 12v, TTBC vs. Daniel Taal 11v, Garant

    B-luokka

    6) -63.5kg Lotta Honkanen, MMAJoe vs. Ommi Mingsupphakun, TMT
    D-luokka
    7) -34kg Devon Rannamäe, 12v, DMT vs. Emil Papson, 11v, Garant
    8) -60kg Patric Obinna, 13v, HTBC vs. Leon Nadzibi 12v, Garant
    9) -57kg Rasmus Haukkavuori, 14v, Kouvola vs. Erik Laukert, 12v, Garant
    10) -63.5kg Sija Ylinampa, 14c, TTBC vs. Emmi Larm 13v, MMA Team 300
    11) -63.5kg Tomek Väärä,13v, LTBC vs. Veeti Siltanen 14v, MMA Team 300

    C-luokka

    12) -54kg Maija Holopainen, LaMT vs. Piila Tähtinen, MMA Team 300
    D-luokka
    13) -65kg Noelle Sillanpää 15v,, ETBC vs. Lisanne Jõhvik 14v, Garant
    14) -58kg Rebecca Salmi, 16v, Crest vs Senja Erkkilä, 15v, MMA Team 300
    15) -42kg Eetu Tammelin , 11v, HTBC vs. Maks Kubetskis 11v, Garant
    IFMA-rules
    16) -48kg Leo Räty 13v, MMA Team 300 vs. Semjon Kudelja 14v, Garant
    C-luokka
    17) -67kg Nico Auvinen, TMT 15v vs. Edvard Zakarjan, 14-15 years, Garant
    18) -75kg Sofia Mattila, KoTBC vs. Merilyn Ohtla, Mosa
    19) -71kg Tommi Mäkelä, Chitalada vs. Ruslan Mitjajev, 16-17v, Garant
    20) -63,5kg Lenni Törmälehto 17v, MMA Team 300 vs. Valtteri Vattulainen, 17v, MMAJoe

    B-luokka

    21) -71kg Kare Rasilainen, ETBC vs. Nikita Andreev, MMAJoe

    C1-luokka

    22) -67kg Artturi Lindberg, 17v, NuTBC vs. Santeri Vattulainen, 17v, MMAJoe
    23) -67kg Aleksi Phermsin, HTBC vs. Otto Talsti, MMAJoe
    24) -63,5 kg Akseli Vattulainen, 17v, MMAJoe vs. Dubu Sahal, Chitalada
    25) -75kg Otto Haaparanta, HTBC vs. Ilyas Sahal, Chitalada

    D-luokka

    26) -51kg Minka Kaipomäki, 14v, Nokia vs. Ronja Lemetti, 14v, PorvTBC

    B-luokka

    27) -91kg Magamed Gadiev, DMT vs. Sten Püvi, Mosa

    C1-luokka

    28) -86kg Ville Mikkola, HTBC vs. Kenneth Uus, Mosa

    C-luokka

    29) -54kg Elmeri Mikkonen, 17v, Chitalada vs. Pablo Nicolás Martínez Ballarín, Mosa
    30) -51kg Katarina Justo da Silva, Optima vs. Riikka Taipale, JMT
    31) -63.5kg Lauri Härmä, Crest vs. Albert Bertenyi. 17v, TMT
    32) -86kg Kristian Behm, JMT vs. Tuomas Hankimaa, PoTBC
    33) -86kg Otto Koskijoki, DMT vs. Ramin Amirkhani 17v, TMT
    34) -60kg Nikki Hämälä, DMT vs. Sara Tiihonen, PorvTBC
    35) +91kg Jalmari Vuola, DMT vs. Santtu Kauppinen, JMT

    C1-luokka

    36) -75kg Myrsky Heinonen, 17v, JMT vs. Veeti Sipilä, HTBC
    37) -75kg Rasmus Sarin, HTBC vs. Oliver Hytti, ETBC
    38) -75kg Vivian Ranki, MMA Team 300 vs. Alina Salmela, 16v, Pori
    39) -75kg Emil Riekki 17v, HTBC vs. Veikko Kangas, 15, ETBC

    C-luokka

    40) -75kg Pyry Räty, Crest vs. Henri Laukkarinen, Muay Tribe
    41) +91kg Jesse Rapo, MMA Team 300 vs. Antti Ylivakeri, Nokia
    42) -81kg Kasper Kaasinen, ETBC vs. Perttu Paarlahti, MMA Team 300
    43) -75kg Olli Römpötti, HTBC vs. Ville Väisänen, MMA Team 300
    44) -60kg, Sebastian Renlund, KOTR vs. Riku Turunen, MMA Team 300
    45) -63.5kg Susanna Seljas, Muay Tribe vs. Veera Marjomäki, DMT
    46) -67kg Fawzaldin Abdali, HTBC vs. Hannes Hartikainen, LTBC
    47) -67kg Maria Mäntysalo, Optima vs. Laura Säisänen, Sisu

    B-luokka

    48) -63.5kg Milla Hoffman, 17v, Crest vs. Sinikka Niskanen, DMT

    C-luokka

    49) -81kg Max Brown, ETBC vs. Aku Kanto, MMA Team 300
    50) -71kg Kris Love, HMAC vs. Hussein Osman Yusuf, DMT
    51) -60kg Ella Soininen, Optima vs. Hanna-Kaisa Kämppi, HTBC

    • Tätä vastausta muokkasi 1 vuosi sitten mb.

    #115918

    Hanski

    Osallistuja

    Ja lunta tupaan!!!

    36) +75, Emma Nurmi, Pori vs. Aino Huuskonen, LTBC

    Aino Huuskonen kipeä!

    Ei pääse ottelemaan huomenna!

    T:Hannu, LTBC

    #115920

    mb

    Osallistuja

    Muokattu

    #115921

    mb

    Osallistuja

    Valmentajat ohjeistakaa ottelijoita, että kaikki tarvittavat dokumentit ovat puntarilla heti esillä. Mikäli ei ole, niin ottelija lentää jonon hännille.

    Ottelijoiden olisi hyvä sanoa myös ottelunumero puntarilla, jotta nimi löytyisi heti.

    Maksulinkki vielä tähän: https://www.suomisport.fi/events/c4a5314b-081e-490b-a313-c93dbe2612b2

    Huomiseen!

    #115922

    putsi

    Osallistuja

    HTBC:n -63,5kg Samuel Rautio ja -54kg Hanna-Kaisa Kämppi, eivät pääse huomenna ottelemaan.

    #115923

    Riikka

    Osallistuja

    Voisiko joku ottaa toisen ottelun Optiman Ella Soinista vastaan kun kaavailtu matsi peruuntui?
    Esim Lotta Honkanen, Ommi Mingsupphakun, Milla Hoffman tai Sinikka Niskanen?

    #115924

    mb

    Osallistuja

    Kiitos kaikille! Oli pitkät kisat, mutta selvittiin mainiosti.

    TULOKSET

    D-luokka

    1) -44kg Karrar Al-hilfi, 11v ETBC vs. Maks Kubetskis 11v, Garant 3 – 0
    2) -32kg Antte Hirvasvuopio, 12v, ETBC vs. Timur Zatsepilin, 9v, Garant 2 – 1
    3) -38kg Keron Kottise, 10v, Crest vs. Milan Merkushev 10v, Garant 0 – 3
    4) -38kg Robin Vaarma,, 10v, ETBC vs. Damir Horoshi, 10v Garant 3 – 0
    5) -50kg Leo Trygg, 12v, TTBC vs. Daniel Taal 11v, Garant 1 – 2

    B-luokka

    6) -63.5kg Lotta Honkanen, MMAJoe vs. Ommi Mingsupphakun, TMT 0 – 3

    D-luokka

    7) -34kg Devon Rannamäe, 12v, DMT vs. Emil Papson, 11v, Garant 2 – 1
    8) -60kg Patric Obinna, 13v, HTBC vs. Leon Nadzibi 12v, Garant 3 – 0
    9) -57kg Rasmus Haukkavuori, 14v, Kouvola vs. Erik Laukert, 12v, Garant 3 – 0
    10) -63.5kg Sija Ylinampa, 14c, TTBC vs. Emmi Larm 13v, MMA Team 300 1 – 2
    11) -63.5kg Tomek Väärä,13v, LTBC vs. Veeti Siltanen 14v, MMA Team 300 RSCI RD3 – Voittaja Veeti

    C-luokka

    12) -91kg Magamed Gadiev, DMT vs. Kenneth Uus, Mosa 3 – 0
    13) -54kg Maija Holopainen, LaMT vs. Piila Tähtinen, MMA Team 300 3 – 0

    D-luokka

    14) -67kg Noelle Sillanpää 15v,, ETBC vs. Lisanne Jõhvik 14v, Garant 3 – 0
    15) -60kg Rebecca Salmi, 16v, Crest vs Senja Erkkilä, 15v, MMA Team 300 3 – 0
    16) -42kg Eetu Tammelin , 11v, HTBC vs. Maks Kubetskis 11v, Garant 3 – 0

    IFMA-rules

    17) -48kg Leo Räty 13v, MMA Team 300 vs. Semjon Kudelja 14v, Garant RSCI RD3 – Voittaja Semjon

    C-luokka

    18) -67kg Nico Auvinen, TMT 15v vs. Edvard Zakarjan, 14-15 years, Garant 0 – 3
    19) +75kg Sofia Mattila, KoTBC vs. Merilyn Ohtla, Mosa 3 – 0
    20) -71kg Tommi Mäkelä, Chitalada vs. Ruslan Mitjajev, 16-17v, Garant 0 – 3
    21) -63,5kg Lenni Törmälehto 17v, MMA Team 300 vs. Valtteri Vattulainen, 17v, MMAJoe RSC3 RD1

    B-luokka

    22) -71kg Kare Rasilainen, ETBC vs. Nikita Andreev, MMAJoe RSCH RD1 – Voittaja Kare

    C1-luokka

    23) -67kg Artturi Lindberg, 17v, NuTBC vs. Santeri Vattulainen, 17v, MMAJoe 0 – 3
    24) -67kg Aleksi Phermsin, HTBC vs. Otto Talsti, MMAJoe NC
    25) -63,5 kg Akseli Vattulainen, 17v, MMAJoe vs. Dubu Sahal, Chitalada NC
    26) -75kg Otto Haaparanta, HTBC vs. Ilyas Sahal, Chitalada 1 – 2

    D-luokka

    27) -51kg Minka Kaipomäki, 14v, Nokia vs. Ronja Lemetti, 14v, PorvTBC 3 – 0
    B-luokka
    28) -91kg Magamed Gadiev, DMT vs. Sten Püvi, Mosa 3 – 0
    C1-luokka

    29) -86kg Ville Mikkola, HTBC vs. Ramin Amirkhani, 17v, TMT 0 – 3
    C-luokka
    30) -54kg Elmeri Mikkonen, 17v, Chitalada vs. Pablo Nicolás Martínez Ballarín, Mosa 3 – 0
    31) -51kg Katarina Justo da Silva, Optima vs. Riikka Taipale, JMT 0 – 3
    32) -63.5kg Lauri Härmä, Crest vs. Albert Bertenyi. 17v, TMT 0 – 3
    33) -86kg Kristian Behm, JMT vs. Tuomas Hankimaa, PoTBC 3 – 0
    34) -86kg Otto Koskijoki, DMT vs. Ramin Amirkhani 17v, TMT RSCB RD 2 – Voittaja Otto
    35) -60kg Nikki Hämälä, DMT vs. Sara Tiihonen, PorvTBC RSCS RD1 – Voittaja Nikki
    36) +91kg Jalmari Vuola, DMT vs. Santtu Kauppinen, JMT 0 – 3

    C1-luokka

    37) -75kg Myrsky Heinonen, 17v, JMT vs. Veeti Sipilä, HTBC 0 – 3
    38) -75kg Rasmus Sarin, HTBC vs. Oliver Hytti, ETBC 1 – 2
    39) -75kg Vivian Ranki, MMA Team 300 vs. Alina Salmela, 16v, Pori 3 – 0
    40) -75kg Emil Riekki 17v, HTBC vs. Veikko Kangas, 15, ETBC 1 – 2

    C-luokka

    41) -75kg Pyry Räty, Crest vs. Henri Laukkarinen, Muay Tribe 0 – 3
    42) +91kg Jesse Rapo, MMA Team 300 vs. Antti Ylivakeri, Nokia 3 – 0
    43) -81kg Kasper Kaasinen, ETBC vs. Perttu Paarlahti, MMA Team 300 3 – 0
    44) -75kg Olli Römpötti, HTBC vs. Ville Väisänen, MMA Team 300 RSCH RD2 – Voittaja Ville
    45) -60kg, Sebastian Renlund, KOTR vs. Riku Turunen, MMA Team 300 DISQ RD1 – Voittaja Riku
    46) -63.5kg Susanna Seljas, Muay Tribe vs. Veera Marjomäki, DMT 0 – 3
    47) -67kg Fawzaldin Abdali, HTBC vs. Hannes Hartikainen, LTBC 3 – 0
    48) -67kg Maria Mäntysalo, Optima vs. Laura Säisänen, Sisu 3 – 0

    B-luokka

    49) -63.5kg Milla Hoffman, 17v, Crest vs. Sinikka Niskanen, DMT 3 – 0

    C-luokka

    50) -81kg Max Brown, ETBC vs. Aku Kanto, MMA Team 300 DISQ RD1 – Voittaja Aku
    51) -71kg Kris Love, HMAC vs. Hussein Osman Yusuf, DMT DISQ RD3 – Voittaja Kris

Esillä 12 viestiä, 76 - 87 (kaikkiaan 87)
  • Sinun täytyy olla kirjautunut vastataksesi tähän aiheeseen.