Suomen Muaythai – liitto ry

Salikilpailut Crest – PFC 2.11.2019

Crest – Professional Fighting Centerin salikisat oteltiin 2.11.2019. Päivän aikana nähtiin todella monta ottelua. Mukana oli lapsia, aloittelijoita ja hieman kokeneempia ottelijoita.

Päivän (tai illlan) päämatsissa kohtasivat Crest – PFC:n oma poika Assu Parma, joka kukisti vauhdikkassa ottelussa Combat Academy of Finlandin Amir Husseinin.

Seuraavaksi otellaan Jyväskylässä kahden viikon päästä.

Alla tulokset.

Lapset

1) 33kg Erica Rämö, 12v, KSTBC vs. 37kg Jóa Iivonen, 10v, MMA Team 300 3 – 0
2) 35kg Pihla Kouvalainen, 10v, KSTBC vs. 43kg Mea Purmonen, 11v, CAF 0 – 3
3) 48kg Wilma Virtanen 12v, KSTBC vs. 51kg Eveliina Lehtinen, 11v, TMT 0 – 3
4) 30kg Bleond Peci, 10 v, RSG vs. 35kg Akim Tsoi 9 v, Mosa Muay Thai 3 – 0
5) 39kg Henri Toiviainen, 12v, MMA Team 300 vs. 40kg Istref Peci, 12 v, RSG 0 – 3
6) 37kg Jóa Iivonen, 10v, MMA Team 300 vs. 39kg Arttu Häggvist, 11v Combat 0 – 3

3 * 2min

7) -54kg Eerika Ranta, KSTBC vs. Eveliina Ilkka, MMA Team 300 RSCB 1rd (Voittaja: Eveliina)
8) -81kg Carlos Valkruusmann, Mosa Muay Thai vs. Sipan Cakmak, MTV RSCB 1rd (Voittaja Sipan)
9) +91kg Eetu Kuhlman, Sisu Gym vs. Ville Heikkinen, KTBC 3 – 0
10) -63.5kg Emilia Itkonen, 16v, ETBC vs. Alina Kalkko, RSG 0 – 3
11) -60kg Carina Fant, MTV vs. Linnea Lindgård, HTBC 2 – 1
3 * 3min
12) -60kg Oona Valkeinen, Crest vs. Monica Fant, MTV 0 – 3
3 * 2min
13) +75kg Nea Sutinen, 16v, NuTBC vs. Niina Pohjola, ETBC 3 – 0

Lapset

14) 31kg Luka Makkonen, 10v, CAF vs. Johnny “Johnny-boy” Nurminen, 8v, PorvTBC 0 – 3
15) 46kg Niilo Nikander 12v, KSTBC vs. 52kg Albert Bertenyi, 13v, TMT 0 – 3

3 * 2min

16) -57kg Jesse Hautanen, 17v, MMA Team 300 vs. Felipe Lönnström, 14v, PorvTBC 0 – 3
17) -81kg Niko Hintikka, MMA Team 300 vs. Joonas Kaunismäki, HTBC 0 – 3
18) -86kg Niko Pulliainen, LKBC vs. Cristopher Laineste, Mosa Muay Thai 0 – 3
19) -71kg Ville Pohjaranta, Crest vs. Joni Matikainen, MMA Team 300 0 – 3
20) -57kg Sofia Hyvärinen, HTBC vs. Reili- Riin Vessmann 17v, Mosa Muay Thai RSC 2rd (Voittaja: Sofia)
21) -63.5kg Sami Alkhalaf, 17v, CAF vs. Oskar Lunden, MMA Team 300 3 – 0
22) -60kg Burhan Aweis, 16v, Crest vs. Daniil Petrochenko 17v, Mosa Muay Thai 0 – 3
23) -60kg Lina Olenius, 17v, PorvTBC vs. Metta Oikari, 17v, MMA Team 300 2 – 1
24) -71kg Eero Antti-Poika, Crest vs. Emrehan Öz, ETBC 2 – 1
25) -63.5kg Jennifer Esparagoza. HTBC vs. Ommi Mingsupphakun, TMT 0 – 3
26) -75kg Tea Läntinen, TMT vs. Tiina Nyman, HTBC 0 – 3

3 * 3min

27) -63,5kg Alexander Parma, Crest vs. Amir Hussein, CAF 3 – 0