Lasten ja nuorten SM-kilpailut 6.11.2021

Lasten ja nuorten SM-kilpailut 6.11.2021

Tänään 6.11. ratkottiin lasten ja nuorten suomenmestaruudet MMA Team 300 salilla Tampereella. Kilpailuihin osallistui peräti 53 ottelijaa ja uusia suomenmestareita kruunattiin 21 sarjassa. Parhaana poikaottelijana palkittiin Helsinki Thaiboxing Clubin Ali Al-Azawi, parhaana tyttöottelijana Lahti Thaiboxing Clubin Tia Korajoki, Fair Play palkinnon voitti MMA Team 300:n Joseph Hilander ja parhaan tsempparin palkinnon Deo`s Muaythain Nanninat Konsungnoen.

Alla otteluiden tulokset:

Semifinaalit

10-11 vuotiaat:

  1. -36 kg Lauri Väänänen, MMA Kuopio VS Konsta Salminen, Espoo Thaiboxing Club 2-1
  2. -36 kg Ville Toikka, Espoo Thaiboxing Club VS Pavel Khripkov, Espoo Thaiboxing club 2-1
  3. -42 kg, Joel Oksanen, Porvoo Thaiboxing Club VS Leon Phetsangkhat, Deo´s Muay Thai 3-0
  4. -42 kg Oiva Taalasmaa, Espoo Thaiboxing Club VS Oliver Hedenstam, Porvoo Thaiboxing Club 3-0

12-13 vuotiaat

  1. -48 kg Joseph Hilander, MMA Team 300 VS David Korte, Kotka Thaiboxing Club 3-0
  2. -52 kg Valtteri Asikainen, Crest PFC VS Arttu Häqqvist, Deo´s Muay Thai 3-0
  3. -60 kg Aapo Akkanen, Karkkilan Sisu Thaiboxing Club VS Elias Santala, Nokian Kamppailu-urheilijat 3-0

16-17 vuotiaat

  1. -63,5 kg, Sara Tiihonen, Porvoo Thaiboxing Club VS Jessica Saarni, Karkkilan Sisu Thaiboxing Club RSCH Rd1 voittaja Tiihonen
  2. -67 kg Atte Himilä, Karkkilan Sisu Thaiboxing Club VS Alexander Sirelius, Espoo Thaiboxing Club KO Rd1 voittaja Sirelius

Finaalit

10-11 vuotiaat

  1. -30 kg Iina Kehusmaa, Jaowsamut Muaythai VS Nanninat Konsungnoen, Deo´s Muaythai 3-0
  2. -34 kg Ella Pulkkinen, Jaowsamut Muaythai VS Lila Paaso, Jaowsamut Muaythai 1-2

14-15 vuotiaat

  1. -57 kg Eveliina Lehtinen,Turku Muaythai VS Mea Purmonen, Deo´s Muay Thai RSCH Rd2 voittaja Lehtinen

12-13 vuotiaat

  1. -40 kg Jennifer Roos, Espoo Thaiboxing Club VS Minka Kaipomäki, Nokian Kamppailu-urheilijat 1-2

10-11 vuotiaat

  1. -32 kg Anton Kattelus, Espoo Thaiboxing Club VS Vili Kokkonen, MMA Team 300 0-3

12-13 vuotiaat

  1. -52 kg Meyawee “Meiju” Nätti, Deo´s Muay Thai VS Tia Korajoki, Lahti Thaiboxing Club 0-3
  2. -40 kg Leo Räty, MMA Team 300 VS Mike Parhiala, Jyväskylä Muaythai 2-1
  3. -42 kg Veeti Vähätiitto, Ahjo Training Center VS Jasu Laurila, Jaowsamut Muaythai RSCH Rd2 voittaja Vähätiitto

14-15 vuotiaat

  1. -54 kg Palaphol Saensamran, Turku Thaiboxing Club VS Ali Al-Azawi, Helsinki Thaiboxing Club 0-3
  2. -63.5 kg Rene Vainiomäki, Sisu Gym VS Venne Tiihonen, Porvoo Thaiboxing Club 0-3
  3. -57 kg Edvin Pihlak, Deo´s Muaythai VS Mohammed Al-Azawi, Helsinki Thaiboxing Club 0-3

16-17 vuotiaat

  1. -67 kg Nea Kytölä, MMA Team 300 VS Miitta Vihriälä, Helsinki Thaiboxing Club 3-0
  2. -63,5 kg Rasmus Kankare, Turku Thaiboxing Club VS Salar Sharifi, Espoo Thaiboxing Club 0-3
  3. -75 kg Ella Suominen, Lahti Thaiboxing Club VS Fanni Sulkanen, Helsinki Thaiboxing Club 3-0

10-11 vuotiaat

  1. -36 kg Lauri Väänänen, MMA Kuopio VS Ville Toikka, Espoo Thaiboxing Club 3-0
  2. -42 kg, Joel Oksanen, Porvoo Thaiboxing Club VS Oiva Taalasmaa, Espoo Thaiboxing Club 1-2

12-13 vuotiaat

  1. -48 kg Joseph Hilander, MMA Team 300 VS Marc Sisan, MMA Kuopio 3-0
  2. -52 kg Valtteri Asikainen, Crest PFC VS Veeti Siltanen, MMA Team 300 2-1
  3. -60 kg Aapo Akkanen, Karkkilan Sisu Thaiboxing Club VS Paavo Nurmi, MMA Team 300 RSC Rd3 voittaja Nurmi

16-17 vuotiaat

  1. -63,5 kg, Sara Tiihonen, Porvoo Thaiboxing Club VS Nina Saarelma, Jyväskylä Muaythai RSC voittaja Saarelma
  2. -67 kg Alexander Sirelius, Espoo Thaiboxing Club VS Mo Osman, Crest PFC RSC Ret Rd1 voittaja Osman

Heli Salapuro