Salikilpailut Helsinki Thaiboxing Club 6.4.2024

Salikilpailut Helsinki Thaiboxing Club 6.4.2024
Lauantaina 6.4. oteltiin salikisat Helsingissä. Päivän aikana oteltiin 37 ottelua D-, C1- ja C-luokassa.
Kisoissa luovutettiin Härmän malja vuoden 2024 SM-kisojen menestyneimmälle seuralle, Chitaladalle.
Tulokset:
D-luokka:
1. -63,5kg Emmi Larm MMA Team 300 – Sylvia Kangas Crest, 3-0
C1-luokka
2. -54kg Eve Häkli HTBC – Malena Ollonen Chitalada, 0-3
3. -54kg Vanessa Leppänen Chitalada – Piila Tähtinen MMA Team 300, RSCI, voittaja Leppänen
4. -57kg Duc Thai Chitalada – Samu Leppämäki Kotka TBC, NC
5. -63,5kg Rasmus Ranta HTBC – Patrick Korsberg Chitalada, 1-2
6. -67kg Tero Salonen RNC – Rami Partanen Chitalada, 3-0
C-luokka
7. -54kg Anna Viklund HTBC – Brigitta Vaab KRVA tallinna, 0-3
8. -57kg Kerttu Tiainen HTBC – Emma Davidsson Chitalada, 2-1
9. -60kg Nea Hukkanen HTBC – Rebeca Rotberg KRVA tallinna, RET, voittaja Rotberg
10. -71kg Gretel Tiivel KRVA tallinna – Maria Mäntysalo, 2-1
11. +75kg Vivian Ranki PR Fight Team – Daniela Likassa Porvoo TBC, 3-0
12. -57kg Ali agha Hassani JMT – Eemeli Parjanen NuTBC, 0-3
13. -60kg Nuur Sardheye KYMT – Tuukka Lempiäinen Crest, RSCB, voittaja Lempiäinen
14. -67kg Casper Salenius Crest – Elias Haapala MMA Team 300, RSCB, voittaja Salenius
15. -71kg Sauli Spinkkilä MMA Team 300 – Deograce Lutete Kosi Crest, 3-0
16. -86kg Mikko Orivuori HTBC – Aarre Haapala MMA Team 300, 3-0
D-luokka
17. -40kg Keron Kottise Crest – Eelis Nordensved DMT, 3-0
18. -38kg Ukko Pohjonen ETBC – Miguel Westerlund DMT, 3-0
19. -38kg Toivo Heino TTBC – Ukko Pohjonen ETBC, 1-2
20.-54kg Tomi Suikki TTBC – Kaapo d’Alte ETBC,0-3
C1-luokka
21.-51kg Emilia Heilakka HTBC – Erika Kumpulainen ETBC, 3-0
22.-57kg Rawan Sabre HTBC – Elsa Kellokoski HTBC, 3-0
23. -54kg Philip Toukoniitty Porvoo TBC – Lenni Kerokoski NuTBC, 0-3
24.-60kg Janek Kangar HTBC – Allahyar Masoodi Optima, NC
25. -63,5kg Patrick Obinna HTBC – Onni Hauhio Porvoo TBC, 3-0
26.-71kg Lenni Lammi HTBC – Oso Toikka ETBC, 3-0
27. -71kg Hendrik Karma Porvoo TBC – Rolle Haaparanta RNC, 3-0
28. -75kg Marius Jansson ETBC -. Stanislav Sipiläinen RNC, NC
29. -81kg Otto Säynäjärvi HTBC – Eetu Muurman Kotka TBC, 3-0
C-luokka
30. -63,5kg Minna Vasarainen HTBC – Noelle Sillanpää ETBC, 0-3
31. -63,5kg Kata Simola HTBC – Milla Hoffman Crest, RSCH, voittaja Hoffman
32. -57kg Palaphol Saensamran TTBC – Rasmus Haukkavuori Thai-Kickboxing club Kouvola, 3-0
33. -63,5kg Fawzaldin Abdli HTBC – Hannes Hartikainen LTBC, RSCH, voittaja Abdali
34.-67kg Nico Auvinen TMT – Rene Partida Crest, 2-1
35. -71kg Taisto Strengell HTBC vs. Lauri Paju ETBC, RSCCCL, voittaja Strengell
36. -75kg Peeter Kiis HTBC – Veeti Liimatainen TMT, KOB, voittaja Liimatainen
37. -81kg Mika Taimi NuTBC – Victor Pescaru KOTR, 0-3

Heli Salapuro