Salikilpailut MMA Team 300 24.9.2022

Salikilpailut MMA Team 300 24.9.2022

Lauantaina 24.9.2022 salikilpailut järjesti MMA Team 300. Kilpailuissa käytiin jopa 36 ottelua. Alla tulokset.

C-luokka
1. -75kg Perttu Paarlahti, MMA Team 300 VS Matias Äijö, Nokian Kamppailu-urheilijat 3-0
2. -60Kg Kaarlo Kuoksa, 17v, Pohjan Kamppailijat VS Morteza Ibrahimi, 17v, Muay Tribe 0-3
3. -67kg, Venne Tiihonen, 16v, Porvoo Thaiboxing Club  VS Valtteri Pietikäinen, Chitalada RET. voittaja: Pietikäinen
4. -57Kg Tiia Sassi. Pohjan Kamppailijat VS Eveliina Lehtinen, 14v, Turku Muaythai 0-3

D-luokka
5. -42kg Vili Kokkonen, 11v, MMA Team 300  VS Noah Lama, 9v, Espoo Thaiboxing Club 1-2
6. -46kg Mike Parhiala, 13v Jyväskylä Muaythai VS Tomi Suikki, 13v. Turku Thaiboxing Club 3-0
7. -54kg Joseph Hilander, 14v, MMA Team 300 VS Palaphol Saensamran, 15v, Turku Thaiboxing Club 3-0
8. -54Kg Sisu Yavuz 14v, Pohjan Kamppailijat VS Rasmus Haukkavuori, 14v, Kouvola Thai-kickboxing Club 0-3
9. -63,5kg Emmi Larm, 12v, MMA Team 300 VS Sinja Ylinampa, 13v, Turku Thaiboxing Club 0-3
10. -46kg Kristian Mikander, 11v, Espoo Thaiboxing Club VS Minka Kaipomäki, 13v, Nokian Kamppailu-urheilijat 0-3
11. -63,5kg Paavo Nurmi, 14v, MMA Team 300 VS Aapo Akkanen, Hööki Combat Sports RET voittaja: Nurmi

C1-luokka
12. -67kg Noelle Sillanpää, 15v, Espoo Thaiboxing Club VS Maria Mäntysalo, Optima Thaiboxing Club 0-3

C-luokka
13. -71kg Eetu Mattila, Nummela Thaiboxing Club VS Nikita Andreev, MMA Joensuu RSCH voittaja: Andreev
14. -67kg Salar Sharifi, 17v, Espoo Thaiboxing Club VS Jiri Nieminen, Jyväskylä Muaythai 3-0

B-luokka
15. -81kg Eetu Nevalainen, MMA Joensuu VS Joonas Kaunismäki, Helsinki Thaiboxing Club 0-3
16. -91kg Emil Linnas, Chitalada VS Riku Leinonen, Muay thai Vaasa 0-3
17. -60kg Iida Horttanainen, MMA Team 300 VS Lotta Honkanen, MMA Joensuu 0-3
18. -71Kg Roope Weckström, Pohjan Kamppailijat VS Panu Kosunen, Helsinki Thaiboxing Club 0-3
19. -60kg Miina Sirkeoja, Chitalada VS Ella Soininen, Optima Thaiboxing Club 3-0
20. -67kg Valto Vainio-Puhju, Turku Thaiboxing Club VS Kasim Lampila, Kouvola Thai-kickboxing Club 1-2

C1-luokka
21. -54kg Piila Tähtinen, MMA Team 300 VS Katarina Justo Da Silva, Optima Thaiboxing Club 3-0
22. -51kg Kirsi Linkosuonio, Chitalada VS Tia Korajoki, 15v, Lahti Thaiboxing Club 3-0
23. -63,5kg Jaey-ar Penàl, Chitalada VS Rasmus Smeds, Helsinki Thaiboxing Club 0-3
24. -67kg Laika Ruotsi, Chitalada VS -63,5kg Samuel Rautio, Helsinki Thaiboxing Club 3-0
25. –75kg Ella Suominen, 15v, Lahti Thaiboxing Club VS Sini Ylinampa, 16v, Turku Thaiboxing Club 0-3
26. -75kg Tommi Mäkelä, Chitalada VS Max Lemström, 15v, RNC Sport Club 2-1
27. -67kg Eeva Heikkilä, Chitalada VS Maria Mäntysalo, Optima THaiboxing Club 3-0

C-luokka
28. -51kg Anna Viklund, Helsinki Thaiboxing Club VS Riikka Taipale, Jyväskylä Muaythai 0-3
29. -63,5kg Nina Saarelmaa, 17v, Jyväskylä Muaythai VS Kata Simola, Helsinki Thaiboxing Club 3-0
30. +91kg Ioannis Hatzidimitriu, MMA Team 300 VS Michael Korte, Fightfarm RET voittaja: Hatzimitriu
31. +91kg Ville Mennander, Helsinki Thaiboxing Club VS Samuli Kärkkäinen, Lahti Thaiboxing Club 0-3
32. -60kg Jennifer Esparagoza, Helsinki Thaiboxing Club VS Sanni Torniainen, Muay Tribe 0-3
33. -81kg Teemu Koivisto, Pori Thaiboxing Club  VS Perttu Paarlahti, MMA Team 300 2-1
34. +75kg Tea Läntinen , Turku Muaythai VS Emma Nurmi, Pori Thaiboxing Club 3-0

B-luokka
35. -63,5 Eveliina Rauhansalo, Jyväskylä Muaythai VS Elliina Paju, RNC Sport Club 3-0
36. -81kg Niko Hintikka, MMA Team 300 VS 81kg Pauli Rantamäki, Turku Thaiboxing Club 3-0

 

Heli Salapuro