Salikilpailut Nokian Kamppailu-urheilijat 16.10.2021

Salikilpailut Nokian Kamppailu-urheilijat 16.10.2021

Lauantaina 16.10. oteltiin salikilpailut Nokialla. Nokian Kamppailu-urheilijoiden järjestämissä kilpailuissa nähtiin peräti 25 ottelua, joista 13 oteltiin lasten ja nuorten sarjassa. Alla tulokset

D-luokka
1.-36kg Lenni Joutsela,11v, NKU VS -37kg Noah Lama, 8v, ETBC 0-3
2.-38kg Minka Kaipomäki,12v, NKU VS -38kg Jennifer Roos, 11v, ETBC 1-2
3.-60kg Elias Santala,12v, NKU VS Henri Toiviainen 14v, MMA Team 300 0-3
4. -54kg Kaius Välijärvi,12v, NKU VS -57 kg, Baser Altadmuri, 13v, TTBC 0-3
5. -40kg Topias Verhola, 11v, ETBC VS -38kg Leo Räty 12v, MMA Team 300 0-3
6. -48kg Joseph Hilander 13v, MMA Team 300 VS -50 kg Palaphol Saensamran, 14v, TTBC 3-0
7. -55 kg Niklas Vesanto, 13v, TTBC VS -56kg Paavo Nurmi 13v, MMA Team 300 RSC Rd3 voittaja Nurmi
8.-38kg Jennifer Roos, 11v, ETBC VS -34 kg Noor Aftab, 9v, TTBC 3-0
9.-48 kg David Korte, 13v, Kotka TBC VS -50kg Veeti Siltanen 13v, MMA Team 300 2-1
10.-64 kg, Sinja Ylinampa, 12v, TTBC VS -63,5kg Jessica Saarni, 15v, KSTBC 3-0
11.-54kg Ali Al-Azawi 14v. HTBC VS -54kg Aapo Akkanen, 13v. KSTBC 3-0
12.-32kg Vili Kokkonen 10v, MMA Team 300 VS -26 kg Muhammed Aftab, 7v, TTBC 3-0
13.-36kg Lenni Joutsela,11v, NKU VS -34kg Konsta Salminen, 11v, ETBC 0-3

C1-luokka
14.-63,5kg Alexander Sirelius, 17v, ETBC VS Venne Tiihonen, 15v, Porvoo TBC 0-3
15.- 63.5kg Sofia Aalto Chitalada VS Tina Wikberg Optima TBC 0-3

C-luokka
16.-63,5kg Sara Tiihonen, 17v., Porvoo TBC VS  Tina Tivuma, HTBC 3-0

C1-luokka
17.-60kg Mohammed Al-Azawi 14v, HTBC VS Urho Laukka, 16v, ETBC 2-1

C-luokka
18. -71kg Atte Himilä KSTBC VS Ville Väisänen MMA Team 300 RSCB Rd2 voittaja: Väisänen
19.-75kg Joonas Jääskeläinen, NKU VS Perttu Paarlahti, MMA Team 300 0-3
20.-67 kg Sini Ylinampa, 15v, TTBC VS  Nea Kytölä 16v, MMA Team 300 1-2
21.-63,5kg Salar Sarifi, ETBC VS Valtteri Pietikäinen, Chitalada 2-1
22.-75kg Kalle Viheriäkoski Chitalada VS Henri Laukkarinen, HTBC 3-0
23.-67kg Matilda Haljala, MMA Team 300 VS Eeva Heikkilä, Chitalada 0-3
24.-71kg Kare Rasilainen ETBC VS Panu Kosunen HTBC 0-3

B-luokka
25.-60kg Iida Horttanainen, MMA Team 300 VS – Jemina Pitkälä, Pori TBC Ret. Rd2 voittaja Horttanainen

Heli Salapuro