Salikilpailut Nummela Thaiboxing Club 18.3.2023

Salikilpailut Nummela Thaiboxing Club 18.3.2023
Lauantaina 18.3. salikisoja isännöi Nummela Thaiboxing Club. Kisoissa nähtiin 27 ottelua.
D-luokka
1. 74kg Aatu Sisto 11v. NuTBC – Niklas Pyymäki 12v. NuTBC 3-0
C-Luokka
2. -67kg Nico Auvinen TMT – Venne Tiihonen PTBC 0-3
D-Luokka
3. 33kg Ali Al-hilfi, 9v ETBC – Keron Kottise, 9v, CREST NC
4. 49kg Ronja Lemetti, 14v. PTBC – Jennifer Roos, 12v ETBC 0-3
5. 51kg Rasmus Perkiö 11v. NuTBC – 46kg Kristian Mikander 11v ETBC 0-3
6. 46kg Leo Trygg 12v. TTBC – Karrar Al-hilfi 11v ETBC 3-0
7. 48kg Tomi Suikki 13v. TTBC – Anton Parkkinen, 12v ETBC 2-1
8. 36kg Iiro Korhonen, 10v ETBC – 33kg Devon Rannamäe, 11v DMT 0-3
C-Luokka
9. -60kg Nikki Hämälä DMT – Eveliina Lehtinen TMT 0-3
C1-Luokka
10. -75kg Henri Aitokari Sisu Gym – Harun Sheikh CREST 3-0
C-Luokka
11. -86kg Ramin Amirkhani TMT – Kasper Kaasinen ETBC 1-2
12. -60kg Milla Hoffman CREST – Sindi Kuivasmäki DMT 3-0
13. -51kg Minni Paara DMT – Katarina Justo da Silva Optima 3-0
14. -75kg Henri Laukkarinen Muay Tribe – Veeti Liimatainen TMT 0-3
C1-Luokka
15. -67kg Sakari Järvinen TJJK Muay Thai – Sisu lahtinen NuTBC NC
16. -67kg Elias Ryyppö TJJS Kamppailuareena – Otto Väisänen, HTBC 1-2
17. -57kg Suvi Ropponen NuTBC – Salla Sumkin DMT 3-0
C-Luokka
18. -54kg Palaphol Saensamran TTBC – Aamos Kokko Kru Yap Muay Thai, RSC voittaja Saensamran
C1-luokka
19. -60kg Vesa Martin TJJS Kamppailuareena – Rene Partida CREST 0-3
C-luokka
20. -71kg Vili Koistinen, 16 vuotta, TJJK Muay Thai – Kris Love HMAC RSCB, voittaja Love
21. -60kg Dorje Chen TTBC – Lauri Härmä CREST RSCOut Class, voittaja Härmä
C1-Luokka
22. -71kg Rasmus Sarin, HTBC – Artturi Lindberg, 17v NuTBC 1-2
23. -63,5kg Peppiina Vaajakari Chitalada – Veera Marjomäki DMT 0-3
C-Luokka
24. -63,5kg Mikko Keinänen, TJJK Muay Thai – Samuel Rautio HTBC RSCRet, voittaja Rautio
25. -60kg Burhan Sheikh CREST – Anton Väisänen Chitalada 0-3
26. -75kg Tommi Mäkelä Chitalada – Shuajb Kunushevci DMT 0-3
B-Luokka
27. -75kg Jone Ojakoski, Kru Yap Muay Thai – 71kg Kare Rasilainen ETBC RSCH, voittaja Rasilainen

Heli Salapuro