Salikilpailut RNC Sport Club 3.2.2024

Salikilpailut RNC Sport Club 3.2.2024
Lauantaina 3.2. oteltiin salikisat Hyvinkäällä. Päivän aikana nähtiin huimat 29 ottelua.
D-luokka
1. -67kg Luca Lemström, RNC – Oliver Lindqvist, ETBC 3-0
C1-luokka
2. -81kg Konsta Kaskenmaa, Optima– Andero Birnbaum, NuTBC 0-3
C-luokka
3. -54kg Hanna-Kaisa Kämppi HTBC – Maija Holopainen Lpr MT, 3-0
D-luokka
4. -38kg Keron Kottise, Crest – Robin Vaarma, ETBC 2-1
5. -44kg Eetu Tammelin HTBC – Karrar Al-hilfi ETBC, 3-0
6. -58kg Jennifer Roos 13v Espoo Thaiboxing ClubETBC – Emma Laine Porvoo TBC, NC
7. -60kg Joel Salonen, RNC – Oliver Karm, ETBC 0-3
8. -67kg Tomek Väärä LTBC – Patrick Obinna HTBC, 0-3
C1-luokka
9. -75kg Aaro Laitinen, Optima – Adam Björkstrand MT Vaasa, 3-0
10. -75kg Sara Koivuniemi, NuTBC – Sofia Smedroos MT Vaasa, RSCI, voittaja Smedroos
11. -67kg Arttu Volanen RNC – Henrik Karma Porvoo TBC, 3-0
B-luokka
12. -63.5kg Milla Hoffman Crest – Eveliina Rauhansalo JMT, 0-3
C-luokka
13. +91kg Valtteri Norrena PR Fight Team – Jalmari Vuolaa GB Gym, 3-0
14. -75kg Henri Aitokari Sisu Gym – Eero Aaltonen MT Vaasa, 3-0
15. -67kg Rene Partida Crest – Valtteri Pietikäinen Chitalada, RSCI, voittaja Pietikäinen
16. -67kg Veikko Kangas ETBC – Juuso Klemi Lpr MT, 3-0
17. -67kg Aleksander Oras HTBC – Casper Salenius Crest, RET, voittaja Salenius
18. -71kg Harun Sheikh Crest – Markku Sulonen Optima, 0-3
C1-luokka
19. -75kg Zaid Abbas RNC – Aaro Laitinen Optima, NC
D-luokka
20. -67kg Luca Lemström RNC – Lenni Liiri Lpr MT, 3-0
C-luokka
21. -63,5kg Noelle Sillanpää ETBC – Kata Simola HTBC, 1-2
22. -71kg Max Lemström RNC – Vili Koistinen TJJK Muay Thai, RSCH, voittaja Lemström
23. -86kg Janne Kuusela Sisu Gym – Pauli Rantamäki TTBC, 0-3
C1-luokka
24. -81kg Jami Hiltula RNC – Andero Birnbaum NuTBC, 0-3
25. -60kg Benjamin Isberg HTBC – Tuukka Lempiäinen Crest, 0-3
B-luokka
26. -63,5kg Anton Väisänen Chitalada – Lauri Härmä Crest, 0-3
C1-luokka
27. -60kg Eemeli Parjanen NuTBC – Emil Vepsä HTBC, 0-3
28. -75kg Piritta Kuronen TMT – Marianna Paananen NuTBC, 3-0
29. -67kg Tero Salonen RNC – Aatu Alaluusua TJJK Muay Thai, 3-0
Seuraavat salikilpailut otellaan Espoon Kehähaiden järjestämänä 17.2.

Heli Salapuro