Salikilpailut Tampereen Ju-Jutsukoulu 2.9.2023.

Salikilpailut Tampereen Ju-Jutsukoulu 2.9.2023.
Lauantaina 2.9. oteltiin syyskauden ensimmäiset salikisat Tampereen Ju-Jutsukoululla. Kisoissa nähtiin 25 ottelua.
Tulokset:
C-luokka
1. -75 kg Perttu Paarlahti MMA Team 300 – Veeti Liimatainen TMT, RSCS, voittaja Liimatainen
D-luokka
2. -51 kg Leo Trygg TTBC – Kristian Mikander ETBC, 3-0
C-luokka
3. -67 kg Sakari Järvinen TJJK Muay Thai – Nico Auvinen TMT, 0-3
D-luokka
4. -51 kg Leo Räty MMA Team 300 – Tomi Suikki TTBC, 3-0
C-luokka
5. -57 kg Eveliina Lehtinen TTBC – Sofia Hyvärinen HTBC, 2-1
B-luokka
6. -63,5 kg Ommi Mingsupphakun TMT – Ella Soininen Optima TBC, 3-0
C-luokka
7. -54 kg Piila Tähtinen MMA Team 300 – Jovena Penol Chitalada, RET1, voittaja Penol
C1-luokka
8. -75 kg Ninni Niskanen TJJK Muay Thai – Piritta Kuronen TMT, 0-3
D-luokka
9. -51 kg Kristian Mikander ETBC – Miro Parttimaa Pohjan Kamppailijat, NC
C1-luokka
10. -71 kg Vili Koistinen TJJK Muay Thai – Taisto Strengell HTBC, 0-3
C-luokka
11. -86 kg Janne Lehtimäki TJJK Muay Thai – Tuomas Alaviippola Kobra Kai Kemi, 1-2
12. -67 kg Matti Lahti Kru Yap MT – Elias Ryyppö TJJS Kamppailuareena Turku, 3-0
C1-luokka
13. -57 kg Tiia Sassi Pohjan Kamppailijat – Kerttu Tiainen HTBC, 3-0
C-luokka
14. -63,5 kg Lenni Törmälehto MMA Team 300 – Kaarlo Kuoksa Pohjan Kamppailijat, 1-2
B-luokka
15. -63,5 kg Anton Väisänen Chitalada – Kim Kuikka Kru Yap MT, KOB, voittaja Väisänen
C1-luokka
16. -63,5 kg Julia Kuismin-Raerinne HTBC – Emmi Larm MMA Team 300, 3-0
B-luokka
17. -75 kg Akseli Nurmi TJJK Muay Thai – Antero Majaniemi Kru Yap MT, 0-3
C1-luokka
18. -75 kg Iida-Sofia Äikäs TJJK Muay Thai – Vilma Pennilä HTBC, 2-1
19. -63,5 kg Dubu Sahal Chitalada – Veeti Siltanen MMA Team 300, 3-0
C-luokka
20. -57kg Vesa Martin TJJS Kamppailuareena Turku – Elmeri Mikkonen Chitalada, 0-3
C1-luokka
21. -71 kg Aatu Alaluusua TJJK Muay Thai – Aapo Akkanen, Hööki Combat Sports, 0-3
22. -57 kg Patric Obinna HTBC – Jaye-ar Penol Chitalada, NC
23. -71 kg Laura Huhtala TJJK Muay Thai – Kerttu Puustinen HTBC, 1-2
C-luokka
24. -54 kg Piila Tähtinen MMA Team 300 – Anna Viklund HTBC, 2-1
25. -63,5 kg Linda Emilia Väänänen TJJK Muay Thai – Noelle Sillanpää ETBC, 0-3

Heli Salapuro