SM-kilpailut, 2. ottelupäivä

SM-kilpailut, 2. ottelupäivä

Lauantaina toisena ottelupäivänä SM-kilpailuissa oteltiin 30 ottelua, joista 11 oli finaaliotteluita. Tuoreet Suomen mestarit ovat

Tytöt -57kg 16-17v. Eveliina Lehtinen, TMT
Tytöt -67kg 16-17v. Nina Saarelma, JMT
Pojat -40kg 12-13v. Konsta Salminen, ETBC
Pojat -63,5 kg 14-15v. Mohammed Al-Azawi
Pojat -63,5kg 16-17v. Salar Sharifi, ETBC
Pojat -75kg 16-17v. Venne Tiihonen, PorvTBC
Pojat -60kg 16-17v. Morteza Ibrahimi, Muay Tribe
Pojat -48kg 12-13v. Leo Räty, MMA Team 300
Tytöt -75kg 16-17v. Sini Ylinampa, TTBC
Tytöt -51kg 12-13v. Jennifer Roos, ETBC
Naiset -48kg Meea Salmela, HTBC

Alla lauantain tulokset. Huomenna luvassa pelkästään finaaliotteluita.

Tytöt -57 kg Eveliina Lehtinen, TMT 14-15v. Vs. Tytöt 57kg Kerttu Tiainen, HTBC 16-17v FINAALI RSC out class voittaja Lehtinen
Tytöt -67 kg 16-17 v Nina Saarelma, JMT Vs. Beatrice Krabi, ETBC FINAALI RSCH voittaja Saarelmaa
Pojat -40kg 12-13v. Konsta Salminen, ETBC Vs. Vili Kokkonen, MMA Team 300 FINAALI 3-0
Pojat -63,5kg 14-15v Mohammad Al-Azawi, HTBC Vs. Paavo Nurmi MMA Team 300 FINAALI Walk Over voittaja Al-Azawi
Pojat -63,5kg 16-17v. Salar Sharifi, ETBCVs. Rasmus Kankare, TTBC FINAALI 3-0
Pojat -75 kg 16-17v. Venne Tiihonen, PorvTBC Vs. Max Lemström, RNC Sport Club FINAALI 3-0
Pojat -60 kg 16-17v. Kaarlo Kuoksa, PohjKam. Vs. Morteza Ibrahimi, MuayTribe FINAALI 0-3
Pojat -48kg 12-13v. Mike Parhiala, JMT Vs. Leo Räty, MMA Team 300 FINAALI Disq. voittaja Räty
Tytöt -75kg 16-17v. Sini Ylinampa, TTBC, Vs. Ella Suominen, LTBC FINAALI RSC CCL voittaja Ylinampa
Tytöt -51kg Jennifer Roos,12v. ETBC Vs. Tia Korajoki, 14v, LTBC FINAALI Disq. voittaja Roos
Naiset -51 kg Niina Oinonen, TJJK MT Vs. Kirsi Linkosuonio, CHI SEMIFINAALI 3-0
Miehet -71 kg Roope Weckström, PohKamp Vs. Panu Kosunen, HTBC SEMIFINAALI 0-3
Miehet -71 kg Kristoffer Björkskog, HTBC Vs. Jari Mustakallio, MMA Team 300 SEMIFINAALI 3-0
Miehet -63,5 kg Valto Vainio-Puhju, TTBCVs. Walk Over SEMIFINAALI voittaja Vainio-Puhju
Miehet -63,5 kg Onni Haapala, PorvTBC Vs. Anton Väisänen, CHI SEMIFINAALI Walk Over voittaja Haapala
Miehet -86 kg Riku Leinonen, MT Vaasa Vs. Niko Pulliainen, LMT SEMIFINAALI 3-0
Miehet -81 kg Ali Taimouri, HTBC Vs. Jesse Ignatovitch, MMA Kuopio SEMIFINAALI RSC out class voittaja Tamouri
MIehet -81 kg Niko Hintikka, MMATeam300 Vs. Magamed Tavbulatov, Deo´s MT SEMIFINAALI 3-0
Miehet -75 kg Mehrad Karami, TMT Vs. Shuajb Kunushevci, Deo´s MT SEMIFINAALI 0-3
Miehet -75 kg Paavo Leinonen, TTBC Vs. Humam Alrashedi, CAF SEMIFINAALI 1-2
Naiset -48 kg Anna Viklund, HTBC Vs. Meea Salmela, HTBC FINAALI 0-3
Naiset -54 kg Noora al-Saffu, GB Gym Vs. Jennifer Esparagoza, HTBC SEMIFINAALI 3-0
Naiset -57 kg Lotta Honkanen, MMA Joensuu Vs. Iida Horttanainen, MMA Team 300 SEMIFINAALI 3-0
Naiset -57 kg Ella Soininen, Optima TBC Vs. Emilia Koivisto, PorvTBC SEMIFINAALI 0-3
Naiset -60 kg Sanni Torniainen, MuayTribe Vs. Kaisa Kuisma, TMT SEMIFINAALI 3-0
Naiset -60 kg Miina Sirkeoja, CHI Vs. Minna Vasarainen, HTBC SEMIFINAALI RSC out class voittaja Sirkeoja
Miehet +91 kg Thanawat Mingrod, Deo´s MT Vs. Ville Mennander, HTBC SEMIFINAALI RSCB voittaja Mingrod
Miehet +91 kg Jeremy Le Caro, HTBC Vs. Ioannis Hatzidimitriu, MMA Team 300 SEMIFINAALI RSCB voittaja Le Caro
Naiset -75 kg Emma Nurmi, Pori TBC Vs. Eeva Heikkilä, CHI SEMIFINAALI 3-0
Naiset -75 kg Jennika Vainio, CAF Vs. Laressa Van Emdem, LTBC SEMIFINAALI 3-0

Heli Salapuro