Salikilpailut Espoon Kehähait 17.2.2024

Uutiset Foorumit Kilpailutoiminta Salikilpailuihin ilmoittautuminen Salikilpailut Espoon Kehähait 17.2.2024

Esillä 15 viestiä, 1 - 15 (kaikkiaan 48)
  • Julkaisija

    Artikkelit

  • #116660

    Sergei

    Osallistuja

    Aikataulusyistä kisat siirretään Espoo Thaiboxing Clubille, osoitteeseen Hyttimestarintie 6, Espoo.

    Aikataulut:
    Punnitus 10-11
    Matsit alkaa 12.00

    Tarkemmat tiedot uudessa ketjussa mikä luodaan kohta.

    Aika: la 17.2.2024
    Paikka: Suomen Kamppailuopisto, Espoon Kehähait
    Osoite: Kauppakeskus Lippulaivan 4. kerroksessa osoitteessa Espoonlahdenkatu 8, Espoo. Lippulaivaan pääsee suoraan metrolla tai bussilla ja Lippulaivassa on myös 1300 parkkipaikkaa, pysäköinti on ilmaista ensimmäiset kaksi tuntia. Myös kauppakeskuksen ympärillä on katupaikkoja erilaisilla pysäköintiajoilla.

    AJAT:
    Punnitus: klo 10:00-12:00
    Ottelut alkavat: klo 15:00
    Sparrit klo 11:00 – 12:00!
    Liput 10 € (Korttimaksu käy)

    Tiskiltä saa ostettua juotavaa yms, kauppakeskuksessa myös useampi ruokakauppa/ravintola.
    Muistattehan ilmoittaa ottelijoiden yhteydessä myös vastuuvalmentajan/-valmentajat, joilla tulee olla voimassaoleva valmentajalisenssi
    2 huoltajaa /seura.
    Mikäli enemmän kuin 3 ottelijaa, 3 huoltajaa sallittu.

    Kilpailijoiden osallistumismaksu kaudella 2024 on kaikilta osallistujilta 15€, myös alle 15-vuotiailta.

    Ilmoitetaan ottelijat luokittain:
    A-luokka
    B-luokka
    C-luokka
    C1-luokka
    D-luokka (myös ikä)
    Ilmoittautuminen tähän ketjuun su 11.2. klo 24:00 mennessä.
    Alustava ottelulista julkaistaan maanantaina 12.2.

    • Tätä aihetta muokkasi 4 kuukautta sitten Sergei.

    #116664

    Mikko Blom

    Avainmestari

    Oliko tälle jokin syy, että kisat alkavat vasta kello 1500? Yleensä kisat ovat alkaneet kello 1300 tai jos paljon otteluita, niin jo kello 1200.

    Pääkaupunkiseudullakin kun thainyrkkeilyssä saattaa olla siinä 30 ottelua, niin tulee pitkänmatkalaisille aika pitkä päivä.

    #116665

    Sergei

    Osallistuja

    Ilmoitettu alkamisaika on salin johdon päättämä.

    #116667

    saimon

    Osallistuja

    Kotka TBC

    C1

    -75 kg, Eetu Muurman, 1 ottelu

    D/C

    -57 kg, David Korte, 15v, 9 ottelua

    Valmentaja: Simo Ukkonen

    #116668

    Payap

    Osallistuja

    Kru Yap Muay Thai (KYMT)

    -48kg Erika Salmela 14v. 3 ottelua
    -57kg Daniel Lund 15v. 0 ottelua
    —60kg Joona Peltokangas 14v. 0 ottelua
    B tai C
    -63,5kg Kim Kuikka, 7 ottelua

    <p>Valmentaja Payap Tothian</p>
    <p>Pitkän kotimatkan ja myöhäisen alkamisen takia toiveena saada ottelut alkupäähän että pääsee vielä saman päivän aikana takasin kotiin, kiitos!

    • Tätä vastausta muokkasi 4 kuukautta sitten Payap.

    #116669

    karppa

    Osallistuja

    Porvoo Thaiboxing Club

    D-luokka
    49kg, Ronja Lemetti, 15v., 5 matsia
    57kg, Emma Laine, 12v., 1 matsi

    C1-luokka
    60kg, Matias Holmberg, 0 matsia

    #116670

    lotu

    Osallistuja

    MMA Joensuu

    C-luokka
    -67 kg Otto Talsti, 5 ottelua

    Kulmassa Nikita Andreev

    Myös Joensuulla toive saada matsi alkupäähän, pitäisi ehtiä junaan kotimatkalle!

    #116671

    osmo

    Osallistuja

    Thai-Kickboxing club, Kouvola

    C
    -57kg Rasmus Haukkavuori, 15v, 16 matsia

    Kulmassa Ossi Heikkilä

    #116675

    Muay Tribe

    Osallistuja

    Muay Tribe

    B-luokka
    -60 kg Morteza Ibrahimi, 4 ottelua
    -75 kg Ardit Morina, 1 kickboxing matsi

    Valmentaja: Antero Hynynen

    • Tätä vastausta muokkasi 4 kuukautta, 1 viikko sitten Muay Tribe.

    #116677

    J. Marila

    Osallistuja

    Porin Kamppailu-urheilukeskus

    Naiset
    C/C1
    – 75, Alina Salmela (17v), 2 ottelua

    Miehet
    C-luokka
    -75, Peter Junior Tanfa Tanfa, 7 kickboxing (K1) ottelua ja 5 kick light
    Ottelua

    Valmentaja: Jarno Marila

    • Tätä vastausta muokkasi 4 kuukautta, 1 viikko sitten J. Marila.

    #116678

    s.kaipia

    Osallistuja

    Lappeenranta Muay Thai

    C-luokka

    -75kg Martin Cazalas, 1 ottelu

    Kulmassa: Juuso Pekki

    #116680

    Eero Toiviainen

    Osallistuja

    MMA Team 300

    D/C1-luokka

    n. 50kg Leo Räty, 14v, 19 ottelua (Käy myös IFMA-rules)
    -63,5kg Emmi Larm, 14v, 7 ottelua

    C-luokka
    -54kg Joseph Hilander, 16v, 16 ottelua + 3kb
    -67kg Sauli Spinkkilä, 2 ottelua
    -67kg Elias Haapala, 17v, 2 ottelua

    C/B-luokka
    -81kg Niko Hintikka, 16 ottelua + 3kb
    +91kg Jesse Rapo, 3 ottelua

    Valmentaja Eero Toiviainen

    #116681

    mb

    Osallistuja

    Crest – PFC

    B-luokka

    -60kg Lauri Härmä, 10 ottelua, 2 potkunyrkkeilyottelua

    B/C-luokka

    -63.5kg Milla Hoffman, 8 ottelua, 2 potkunyrkkeilyottelua

    C-luokka

    -67kg Casper Salenius, 1 ottelu
    69kg Deograce Lutete Kosi, 0 ottelua, 3 potkunyrkkeilyottelua
    70kg Harun Sheikh, 16v, 3 ottelua

    C/C1/D (riippuu vastustajasta)

    -57kg Tuukka Lempiäinen, 16v, 1 ottelu
    -60kg Jordan Sukanen, 16v, 0 ottelua

    D-luokka

    52kg Kristian Mikander, 12v, 10 ottelua
    38kg Keron Kottise, 9v, 9 ottelua

    Valmentajat: Mikko Blom ja Jimi Juvonen

    • Tätä vastausta muokkasi 4 kuukautta, 1 viikko sitten mb.

    #116682

    SariK

    Osallistuja

    Turku Thaiboxing Club

    D-luokka
    -51kg Tomi Suikki 14v. (11ot)
    -57kg Leo Trygg 13v. (12ot. Leo voi otella myös IFMA säännöin)

    Valmentaja: Tom Trygg

    #116684

    Jouni

    Osallistuja

    Nummela Thaiboxing Club

    C1-luokka:

    67kg Artturi Lindberg, 7 ott.
    60kg Eemeli Parjanen, 16v, 1 ott.
    78kg Andero Birnbaum, 16v, 7 ott.

    B-luokka (käy myös C):

    +75kg Nea Sutinen, 12 ott.

    Valmentaja:
    Marko Säkkinen

Esillä 15 viestiä, 1 - 15 (kaikkiaan 48)
  • Sinun täytyy olla kirjautunut vastataksesi tähän aiheeseen.